بازدید 34131
۴
آخرین روز قهرمانی ۲۰۲۳ دنیا در ریاض

برنز ارزنده داوودی در دوضرب فوق سنگین / تالاخادزه بالاخره یک وزنه را انداخت / ایران روی سکوی سومی وزنه‌برداری جهان

دو وزنه‌بردار ایران در دسته فوق سنگین با ترس بی‌دلیل وارد میدان شدند و در نهایت آیت شریفی با اوت کردن، ضربه بزرگی به خودش و رتبه تیمی ایران زد اما علی داوودی با ریکاوری در دوضرب نشان برنز دنیا را به سینه زد
کد خبر: ۱۱۹۳۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۶ 17 September 2023

در آخرین روز مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در ریاض، ایران قدرت سنتی خود در فوق سنگین را حفظ کرد و یک مدال گرفت.

به گزارش تابناک ورزشی؛ چهاردهمین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، بعد از ظهر امروز با برگزاری رقابت گروه A دسته 109+ کیلوگرم خاتمه یافت و تیم ایران با تک مدال روز آخر علی داوودی به سکوی سوم جهان در جمع امتیاز ها رسید. تیم ملی ارمنستان قهرمان این دوره شد و چین در رتبه سوم ایستاد.

برنز ارزنده داوودی در دوضرب وزنه‌برداری فوق سنگین / تالاخادزه بالاخره یک وزنه را انداخت / ایران روی سکوی سومی جهان

علی داوودی غروب امروز به یک مدال برنز ارزشمند در دسته فوق سنگین رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان دست یافت تا یکسال مانده به المپیک امیدها برای تکرار درخشش در پاریس را زنده نگه دارد.

در این رقابت؛ آیت شریفی و علی داوودی دو ملی‌پوش ایرانی به همراه پنج وزنه‌بردار شاخص دیگر به روی تخته رفتند و نماینده ازبکستان در آخرین دقایق انصراف داد.

در حرکت یک‌ضرب علی داوودی با 203 کیلوگرم به مقام چهارم رسید و آیت شریفی با 192 کیلوگرم در رده هشتم ایستاد. استرس بیش از اندازه وزنه‌بردارهای ایران در حرکت یک‌ضرب مشخص بود و آنها از وزنه های بسیار پایین شروع کردند.

شریفی که در تمرینات ۲۱۰ کیلوگرم را در یک‌ضرب زده بود، در ریاض به زحمت ۱۹۲ را برای خود ثبت کرد. داوودی البته کمی بهتر عمل کرد و به رکورد شخصی خود رسید. رکوردی که بالاتر از آن در هیچ میدان رسمی نزده بود.

با شروع حرکت دو ضرب، شریفی سه بار پیاپی در مهار وزنه‌های 233، 233 و 242 کیلوگرمی ناکام ماند و اوت کرد تا هیچ رکوردی برای او در این حرکت و مجموع به ثبت نرسد. شریفی وزنه ۲۴۲ را بسیار راحت تر از دو وزنه اولش بلند کرد ولی آسیب دیدگی زانو به شدت روی کارش تاثیر گذاشت.

راهنمایی های بهداد سلیمی در پشت سن، نتوانست شریفی را در جدول مسابقات حفظ کند و با اوت شدن او که باعث حذف امتیاز تیمی اش شد، تیم ایران شانس کسب مقام قهرمانی تیمی جهان را از دست داد.

اما شرایط برای داوودی به شکل دیگری رقم خورد. دارنده مدال نقره آسیا و المپیک در تلاش نخست وزنه 240 کیلوگرمی را مهار کرد و سپس در مقابل وزنه 249 کیلوگرمی موفق ظاهر شد. او که چهارمین حضورش در رقابت‌های جهانی را تجربه می‌کرد، در تلاش سوم پشت وزنه 255 کیلوگرمی به عنوان رکوردی جدید برای خودش ایستاد، اما با وجود اینکه روی دستانش برد ولی موفق به مهار آن نشد و با رکورد 249 کیلوگرم به مدال برنز حرکت دو ضرب رسید. داوودی در مجموع نیز با 452 کیلوگرم به مقام چهارمی دست یافت.

در پایان این رقابت لاشا تالاخادزه رکورددار جهان و المپیک هر سه مدال طلا را به خود اختصاص داد، هرچند تالاخادزه مثل گذشته شاداب و آماده نبود و برای اولین بار طی چندسال اخیر در حرکت دو ضرب وزنه ۲۶۰ کیلوگرمی را انداخت.

در پایان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در عربستان، تیم ایران با 468 امتیاز پس از ارمنستان با ۵۲۷ و چین با ۴۹۲ امتیاز به مقام سوم رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴
اینهمه هیاهو فقط دو طلا و یک برنز حاصل ورزشکاران تیم ایران در جهان بود. نتیجه تیمی مهم نیست مهم کسب مدال بود که حاصل نشد. سیاهی لشگر بودیم در صحنه تا مدال آور.
دمتگرم علی‌داوود‌ درنظرماتوقهرمانی‌ پهلوان که فدای‌ تیم‌ملی‌ شدی‌ وگرنه‌ براحتی قهرمان جهان میشدی‌ تنهاکسی که می‌تونه جای‌ تاخاخالاتذه‌ رابگیره‌ تویی‌ پهلوان
خسته نباشید
شیرپدرنان مادر
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری