بازدید 18609
۷

بازیگر معروف: باز هم در «خانه سینما» را گِل می‌گیرم!

احمد نجفی گفت: همچنان اقدام خودم در گل گرفتن در خانه سینما را اقدام درستی می‌دانم که تبدیل به هشدار به برخی از این افراد شد تا از درون خانواده سینما به همکاران خود ظلم نکنند. مردم هم در این سال‌ها واکنش‌های بسیار مثبتی به این اقدام من داشته‌اند. حتی در سفر‌هایی که با خارج از کشور دارم این اقدام من را به یاد دارند و درود می‌فرستند که جلوی بی‌عدالتی ایستاده‌ام.
کد خبر: ۱۱۹۳۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱ 17 September 2023

به گزارش تابناک، احمد نجفی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است. او همچنین مجری برنامه «صندلی داغ» نیز بود.

بخش‌هایی از مصاحبه احمد نجفی با مهر را در ادامه می‌خوانید:

در زمینه اجرا یک طرح را ارائه کرده‌ام، اما متأسفانه بعد از یکسال هنوز جوابی به آن نداده‌اند و همچنان منتظرم تا نتیجه‌اش مشخص شود. این طرح بیشتر نگاه اقتصادی و اجتماعی داشت و چارچوبش مانند «صندلی داغ» بود، اما باید توجه کنیم که شرایط امروز ما دیگر شرایط زمان تولید «صندلی داغ» نیست.
 

قرار نیست دوباره در قاب یک برنامه بنشینیم و حرف‌های خودمانی بزنیم که حاصلی هم نداشته باشد. همه چیز به شرایط جامعه بازمی‌گردد. «صندلی داغ» دوره‌اش تمام شده است و حالا باید فکر‌های تازه‌ای ارائه کرد. فکر می‌کنم این ظرفیت وجود دارد و اگر مردم هم از آن استقبال کنند می‌توان برنامه‌های خیلی خیلی بهتری هم ساخت.
 

خیلی از مردم همچنان به‌واسطه «صندلی داغ» و «کارآگاه علوی» من را به یاد می‌آورند. در کار‌های تلویزیونی‌ام این‌ها بیشتر به یاد‌ها مانده و گاهی متوجه می‌شوم مردم آقای «صندلی داغ» یا آقای «کارآگاه علوی» خطابم می‌کنند و اسم خودم را به یاد نمی‌آورند.
 

نجفی درباره خاطره‌ای که از اقدام او برای گل گرفتن در «خانه سینما» در حافظه رسانه‌ها باقی مانده است و اینکه اگر زمان به عقب بازگردد آیا آن اقدام را تکرار می‌کند هم تأکید کرد: صددرصد همان کار را می‌کنم. حتی هزار درصد! اینکه یک عده‌ای بخواهند دور هم بنشینند و برای کار افراد دیگر و اینکه فیلمشان چه زمانی اکران شود تصمیم بگیرند، یک ظلم است. تصمیم برای تأیید پروانه ساخت و اکران یک مسئله دیگر است، اما ظلم زمانی اتفاق می‌افتد که گروهی با تعمد و برای زدن یک فرد که او را مزاحم خود می‌داند، اقدام به مانع‌تراشی برای اکران فیلمش کنند. حتماً باید جلوی این اقدام ایستاد و صددرصد اگر دوباره در آن موقعیت قرار بگیرم، آن اقدام را تکرار می‌کنم. حتی اگر همین امروز این ظلم را ببینم به آن واکنش نشان می‌دهم.
 

کار صنفی به معنای حمایت از همکاران است. آن زمان حتی می‌شنیدم که برخی می‌گفتند نجفی چرا اسم فیلمش را گذاشته «من یک ایرانی‌ام»! یعنی آنقدر فیلم‌های منفی ساخته بودند که نمی‌خواستند چیزی به نام ایران و پرچم ایران در فیلم‌ها مطرح شود. به همین دلیل معتقدم با نیت‌های خاص آن فیلم را نابود کردند. همان جریانات هم باعث شد خیلی از آن افرادی که نیت سوء داشتند شناسایی شوند. همچنان اقدام خودم در گل گرفتن در خانه سینما را اقدام درستی می‌دانم که تبدیل به هشدار به برخی از این افراد شد تا از درون خانواده سینما به همکاران خود ظلم نکنند. مردم هم در این سال‌ها واکنش‌های بسیار مثبتی به این اقدام من داشته‌اند. حتی در سفر‌هایی که با خارج از کشور دارم این اقدام من را به یاد دارند و درود می‌فرستند که جلوی بی‌عدالتی ایستاده‌ام.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۶
انتشار یافته: ۷
آقای نجفی اگر در هالیود بودید و اینکار را می کردید انتظار چه برخوردی داشتید؟ نظر شما در مورد لیست مک کارتی چیست؟ آیا فکر نمی کنید هر جامعه ای خط قرمزهای خودش را دارد.
صد البته اگر هنرمندان آزادی عمل نداشته باشند نمی توانند هنر خودشان را خلق کنند. ولی در این زمان که کشوری که خودش جلوی دوربین ها پا روی گلوی یک سیاه پوست می گذارد و علی رغم تقاضای کمک او را می کشد و همین کشور از ما برای برخورد خشونتبار پلیسی که به خاطر مردم اسلحه اش را زمین گذارده انتقاد می کند و برخی از داخل کاملا هماهنگ با آنها در روزنامه ها و فیلمها و حتی فروشگاه های اینترنتی دنبال تخریب این مملکت هستند.در این زمان شما به عنوان یک فرهنگی که قرار است فرهنگ این مملکت را با هنرتان زنده نگه دارید چه کار می کردید؟
مردم زیربار مشکلات دارند سختی می کشند ولی دست از ایران عزیز و اسلام عزیز و خاک آبا و اجدادی شان بر نمی دارند .اگر کاری نمی کنید حداقل باعث رنج بیشتر مردم نشوید. جوانان این مردم تحت هر عنوانی بسیجی و اغتشاشگر و ... دارند پر پر می شوند و در آنطرف آبها به ریش ما می خندند.از شما پیش کسوتان انتظار بیشتری می رود.کشورهایی روزنامه نگارانشان را اره می کنند و جنایتهای بسیاری مرتکب می شوند ولی این حمله های ناجوانمردانه را تحمل نمی کنند و الان هم با شبکه هایشان دارند به ریش ما می خندند و چیزی که در تاریخ سابقه نداشت اتفاق افتاد و جوانان ما به تحریک آنها باعث تخریب وجه ایران عزیز که با خونهای جوانان عزیزی که در مقاطع مختلف به زمین ریخته شدند.کمی بیشتر باید مراقب کارهایمان باشیم و مکان و زمان مناسب را برای طرح برخی مساپل در نظر بگیریم.
اقای نجفی : فکر نمی کنید برای دیده شدن 75، سالگی سن مناسبی نیست.
فعلا خود زبون بستش گل گرفته شده
آقای نجفی یک لمپن سینماست... غیر از این نباید ارش انتظاری داشت
۱۰۰۰چهره
دمش گرم بايد بتن ريزي هم كرد...........
سینما جذابیت خود را از دست داده و هواداران قبلی خود را ندارد دلایل روشنی هم دارد که نیازی به ذکر ان‌نیست و اکًریت جامعه میدانن
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری