بازدید 2118

گردهمایی بانک‌های مرکزی برای طلا چه می‌کند؟

قیمت طلای جهانی با توجه به نشست جکسون هول، نزدیک به پایین‌ترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید.
کد خبر: ۱۱۸۸۸۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰ 21 August 2023


به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، قیمت طلا امروز دوشنبه پس از کاهش در پنج جلسه قبل، به پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود رسید و سرمایه‌گذاران برای گردهمایی بانک‌های مرکزی این هفته در جکسون هول وایومینگ، برای چشم‌انداز اقتصاد و نرخ‌های بهره حاضر شدند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۴۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۱۸۹۲ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۹۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت‌ها هفته گذشته به پایین‌ترین حد خود از اواسط مارس به ۱۸۸۳ دلار و ۷۰ سنت رسید زیرا داده‌های اقتصادی پویا شرط‌ها را برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا افزایش داد و تقاضا برای طلا را که هیچ سودی ندارد، کاهش داد.

تمرکز سرمایه‌گذاران بر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات‌متحده در روز جمعه خواهد بود زیرا بانک‌های مرکزی از سراسر جهان برای کنفرانس سالانه خود در جکسون هول گرد هم می‌آیند.

اکثر اقتصاددانان نظرسنجی رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالاً افزایش نرخ بهره را تمام کرده است و تعداد جزئی اکنون انتظار دارند که بانک مرکزی حداقل تا پایان ماه مارس قبل از کاهش نرخ بهره صبر کند.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۳ درصد افزایش یافت و از ۸۸۷.۵ تن در روز پنجشنبه به ۸۹۰.۱ تن در روز جمعه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره ۲۲.۷۱ دلار در هر اونس و پلاتین حدود ۹۰۹.۵۷ دلار ثابت ماند. پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۵۷۳ دلار و ۴۳ سنت رسید.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو