بازدید 2868
۲

استخراج گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شد

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه تولید گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شده است، گفت: گاز این فاز در چند روز گذشته از طریق خطوط لوله دریایی برای پالایشگاه ارسال شده است.
کد خبر: ۱۱۸۷۹۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳ 15 August 2023
استخراج گاز از فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شد


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، محسن خجسته‌مهر با بیان اینکه فاز ۱۱ به عنوان یک طرح راهبردی و مهم در دستور کار شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم قرار گرفت، افزود: تلاش همکارانم در شرکت ملی نفت ایران به بار نشست و هم اکنون شاهد تولید از چهار حلقه چاه فاز ۱۱ پارس جنوبی هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت بیان کرد:‌ فاز ۱۱ پارس جنوبی آماده افتتاح رسمی با حضور رئیس جمهوری و وزیر نفت است و به‌زودی با حضور مقامات به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فاز ۱۱ پارس جنوبی مرزی‌ترین فاز ایران است و برخلاف برخی از موقعیت فازهای پارس جنوبی این فاز قابلیت تولید از چهار لایه بهره‌ده را دارد، ادامه‌داد: در مدت ۲۰ ماه همکاران شرکت ملی نفت ایران اقدامی که ۲۰ سال روی زمین مانده بود را با همت مثال زدنی به اتمام رساندند.

خجسته‌مهر با بیان اینکه اقدام‌های شرکت ملی نفت در پارس جنوبی به اتمام نرسیده است، اظهار کرد: ۲۰ میلیارد دلار اعتبار برای فشارافزایی در پارس جنوبی اختصاص داده شده است و صنعت نفت در این بخش ماموریت مهمی دارد.

طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با هدف استخراج روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز در حال توسعه است که از مشخصات کلی طرح می‌توان به حفاری ۲۴ حلقه چاه، ۲ سکوی تولیدی (هر یک به ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش، معادل ۲۸ میلیون مترمکعب در روز)، دو رشته خط لوله ۳۲ اینچ دریایی به همراه خطوط چهار اینچ تزریق منو اتیلن گلایکول و تاسیسات اتصال به ورودی پالایشگاه فازهای ۶، ۷ و ۸ و فاز ۱۲ پارس‌جنوبی، طراحی، ساخت و نصب سکوی فشارافزایی برای حفظ و نگهداشت تولید و تأسیسات فشارافزایی به همراه متعلقات کامل در پایان اشاره کرد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
یعنی برای زمستان کمبود گاز نداریم و مازوت سوزی نداریم البته اگر صادرات مجانی نداشته باشیم
فاز ۱۱ اصلا تاسیسات خشکی نداره. چینی ها چند سال پیش یهویی همه مدارک رو جمع کردن و از ایران رفتن. شماها گاز رو از سکویی که مال فاز ۱۲ بوده و به علت کاهش فشار مخزن پارس جنوبی جابجاش کردین و به اسم نصب و راه اندازی سکوی فاز ۱۱ به مردم قالبش کردین میارین و میره توو یکی از فازهای ساخته شده. این میشه تولید فاز ۱۱؟ فقط به فکر این هستین که واقعیت رو پنهان کنین و الکی بگین وضع خوبه.
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل