بازدید 3553

تمام منابع ارزی توقیف‌شده ایران در کره جنوبی آزاد شد

رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از آزادسازی همه منابع ارزی ایران در کره جنوبی خبر داد و گفت: این منابع بصورت پرداخت بانکی جهت خرید کالاهای غیرتحریمی استفاده می‌شود.
کد خبر: ۱۱۸۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۹ 12 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا محمدرضا فرزین در این رشته توئیت نوشت: «به تیم دیپلماسی ارزی به دلیل موفقیت در آزادسازی منابع ارزی توقیف شده تبریک می‌گویم. بدون تردید آنچه بدست آمده فراتر از تحلیل‌های موجود است و البته که این فرآیند، ادامه خواهد داشت.

لازم به تاکید است که متاسفانه نزدیک به ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی کشورمان طی سال‌های پایانی دهه ۹۰ بصورت وون (واحد پول ملی کره جنوبی) به بانک‌های کره جنوبی واریز شده بود و به آن هم، هیچ سودی تعلق نمی‌گرفت. حتی در طی این سال‌ها نیز به دلیل کاهش برابری وون به دلار، نزدیک به یک میلیارد دلار آن با کاهش ارزش برابری مواجه شد.

اما با پیگیریهای فنی و دیپلماسی موفق، تمام منابع ارزی توقیف شده ایران در کره جنوبی آزاد و هزینه‌های تبدیل ارز آن از وون به یورو نیز توسط کشور ثالت پذیرفته شد.

بر همین اساس، بزودی تمامی این منابع یورویی به حساب‌های شش بانک ایرانی در قطر واریز و بصورت پرداخت بانکی جهت خرید کالاهای غیرتحریمی استفاده می‌شود. مابقی این منابع هم در صورت سپرده، مشمول دریافت سود بانکی خواهد شد.

لازم به تاکید است منابع ارزی ایران در چند کشور دیگر نیز بزودی در دسترس قرار می‌گیرد که اخبار و آثار آن در بازار و مبادلات تجاری مشاهد خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۱۰
فقط یک نمونه ... یک نمونه بدید از اینکه خیری به این مملکت ثروتمند و مردم رسوندید. یک نمونه فقط!
البته با یک میلیارد دلار ناقابل ضرر احسنت خسته نباشی پهلوان
به زبان این ها «آزاد شده» یعنی از کره منتقل بشود به قطر و فقط اجازه داریم با این پول آن چیزی را که آمریکا اجازه می دهد بخریم.?
ولی زندانیان بیشر می ارزیدن و ارزان فروخته شدن؟!
این بار ششم هست یا هفتم که این پول ها ازاد شده؟ :))))
ما هم باور کردیم ....
خب حالا خوبه یقه اونهایی که می خوان از اقتصاد دنیا دلارزدایی کنند رو بگیریم و بپرسیم از اینکه با ارز کره معامله کردید به غیر از یک میلیارددلار ضرر چی عایدتون شد ؟
برای دفعه چندم آزاد شد؟
براي چندمين بار است كه مسولين اعلام ميكنند منابع مالي از كره جنوبي آزاد شد پس جريان شكايت در دادگاه لاهه چي شد ؟. تازه اعلام شود اين منابع به كدام كشور تحويل و در مقابل آن چه كالاهايي به ما داده ميشود . نفت در مقابل غذا كه خوشحالي ندارد در واقع به اسارت گرفتن ما ميباشد.
الان ایران تو دهن امریکا زده یا بر عکس ؟ البته یک میلیارددلارایران ضررکرد.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه