بازدید 5521

قیمت نفت امروز ۲۱ مرداد ۱۴۰۲/ طلای سیاه همچنان در مدار صعودی قرار دارد

قیمت نفت دیروز، هفتمین رشد هفتگی متوالی خود را به ثبت رساند و در لحظه تنظیم این گزارش با قیمت 86.73 دلار در هربشکه وارد بازارهای بین‌المللی شد.
کد خبر: ۱۱۸۷۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹ 12 August 2023
کاهش ۷۵ درصدی سرمایه‌گذاری در صنایع نفت و گاز جهان - شانا
به گزارش تابناک، نفت برنت امروز با 0.14 دلار افزایش با قیمت 86.73 دلار در هر بشکه به بازار عرضه شد. آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در ژوئن، به رکورد ۱۰۳ میلیون بشکه در روز رسید و می‌تواند ماه جاری، اوج تازه‌ای پیدا کند.
 
این آژانس خاطرنشان کرد که کاهش تولید نفت عربستان سعودی و روسیه، زمینه را برای کاهش چشمگیر ذخایر تا پایان سال ۲۰۲۳ فراهم کرده و می‌تواند باعث افزایش بیشتر قیمت نفت شود.
 
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود که پنجشنبه گذشته منتشر شد، پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در سال میلادی جاری، به میزان ۲.۴۴ میلیون بشکه در روز رشد می‌کند که نسبت به پیش بینی قبلی این گروه، تغییری نکرده است. اوپک اعلام کرد چشم انداز بازار نفت برای نیمه دوم سال، مطلوب به نظر می‌رسد.
 
داده‌های اقتصادی آمریکا در هفته گذشته هم نیز جو بازار را مثبت کرد و این گمانه‌زنی را تقویت کرد که فدرال رزرو آمریکا به پایان سیکل افزایش سریع نرخ‌های بهره نزدیک می‌شود.
 
کریگ اِرلام، تحلیلگر OANDA  شرکت در این باره گفت: کاهش عرضه و بهبود چشم انداز اقتصادی، خوش‌بینی بیشتری را در میان سرمایه‌گذاران نفتی ایجاد کرده است. با این حال، او به نشانه‌هایی اشاره کرد که این روند صعودی پس از یک دوره مستمر، ضعیف شده است.
 
نفت برنت روز پنج‌شنبه، یک روز پس از رسیدن وست تگزاس اینترمدیت به بالاترین میزان خود در سال جاری، به بالاترین رکورد از ژانویه صعود کرد. آخرین باری که برنت برای هفت هفته متوالی افزایش یافت، ژانویه تا فوریه سال ۲۰۲۲، پیش از حمله نظامی روسیه به اوکراین بود.
 
شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد که پس از هشت هفته کاهش متوالی، تعداد دکل‌های نفتی فعال در آمریکا، هفته گذشته در ۵۲۵ دکل ثابت ماند.
 
بر اساس گزارش رویترز، اریک فریدمن، مدیر سرمایه گذاری ارشد در بانک مدیریت دارایی آمریکا گفت: ثابت ماندن تعداد دکل‌های نفتی نشان می‌دهد که تولیدکنندگان آمریکایی، در خصوص حفاری و اکتشاف، انضباط را حفظ کرده اند. قیمت نفت همچنان بالاتر می‌رود، اما شرکت‌های زیادی به دنبال نفت نیستند.
تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل