بازدید 3879
۶

بیانیه وزارت امور خارجه درباره آزادسازی منابع ایرانی

وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص آزادسازی منابع توقیف شده ایران و آزادی تعدادی از زندانیانی که غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده اند، بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۱۱۸۷۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳ 11 August 2023

به گزارش «تابناک»، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره آزادسازی منابع توقیف شده ایرانی و آزادی تعدادی از زندانیانی که غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده‌اند بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: فرآیند آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران که برای چند سال به‌طور غیرقانونی در کره جنوبی توسط آمریکا توقیف شده بود، آغاز شد. ایران تضمین لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود در این خصوص را دریافت کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: آزادسازی و رفع محدودیت از منابع مالی جمهوری اسلامی ایران که غیرقانونی و به بهانه نگرانی بانک‌های خارجی از تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده مسدود شده یا استفاده از آن‌ها سخت شده است، همواره در دستورکار وزارت امور خارجه قرار داشته است. 

در ادامه بیانیه وزارت  خارجه آمده است: نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده در اختیار جمهوری اسلامی ایران بوده و این منابع برای نیاز‌های مختلف کشور حسب تشخیص مراجع ذیصلاح هزینه خواهد شد. 

این بیانیه می‌افزاید: علاوه بر آزادسازی منابع مالی که به صورت غیرقانونی توقیف شده بود، حمایت از حقوق ایرانیان در سرتاسر جهان جزو وظایف ذاتی وزارت امور خارجه است. در این چارچوب، آزادی تعدادی از زندانیان بی‌گناه ایرانی که طی سال‌های گذشته به طور غیرقانونی و با اتهام واهی د‌ور زدن تحریم‌های ظالمانه آمریکا، در این کشور دستگیر و زندانی شده‌اند، به طور جدید توسط دستگاه دیپلماسی پیگیری شده است. در این راستا، آزادی تعدادی از زندانیانی که به طور غیرقانونی توسط آمریکا بازداشت شده‌اند، به زودی محقق خواهد شد.

در این بیانیه عنوان شده است: زندانیان مدنظر آمریکا کماکان در ایران حضور دارند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۶
تا هر وقت اونها دارایی های ایران رو توقیف و بلوکه و ضبظ کنن شما هم مقابله به مثل میکنین!
اگر اینطور که این بیانیه میگه چرا پولها به جای بانک مرکزی ایران در بانک قطر نگهداری میشود!
از بانک کره به بانک سوریه
قدرت اول منطقه رو. خخخخخ
مال خود به غیر مده که مال خود طلبیدن کم از گدایی نیست
سلام
باید حقیقت را هم برای مردم بگویید
- اولا پول ها را تحویل قطر میدهند و بر اساس فاکتور هزینه شده برای کالاهای اساسی ...کشور قطر اقدام میکند.
- زندانی های ایرانی - آمریکایی از زندان به محل مسکونی منتقل شده اند.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار