بازدید 24757
۱

سود و اقساط وام اربعین ۱۴۰۲ چقدر است؟

مسئولان بنا دارند در راستای حمایت مالی از زائران اربعین سال 1402 اقدام به پرداخت وامی تحت عنوان وام اربعین کنند.
کد خبر: ۱۱۸۷۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴ 09 August 2023

سود و اقساط وام اربعین 1402 چقدر است؟

به گزارش «تابناک»، بر اساس اطلاعات منتشر شده  جمع اقساط وام ۱۰ میلیونی اربعین ۱۴۰۲ در پایان مهلت بازپرداخت تقریبا به ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان می‌رسد.

همچنین سود وام اربعین ۱۴۰۲ براساس مصوبه شورای پول و اعتبار ۲۳ درصد خواهد بود.

با این اوصاف کسی که موفق به دریافت تسهیلات ۱۰ میلیونی وام اربعین ۱۴۰۲ می‌شود، باید ظرف شش ماه چیزی نزدیک ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان به‌عنوان بازپرداخت اقساط به بانک برگرداند.

توضیح اینکه با رشد حداقل دوبرابری درمقایسه با پارسال به ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

به‌این ترتیب وام اربعین ۱۴۰۲ که به‌اسم تسهیلات و کمک‌هزینه سفر به زائران پرداخت می‌شود، کفاف خرید سهمیه ارز اربعین یا بلیط رفت‌وبرگشت تهران- نجف را می‌دهد.

شرایط دریافت وام اربعین تا حدودی نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده و امسال این تسهیلات فقط از طریق بانک ملی پرداخت می‌شود.

شرایط دریافت وام اربعین ۱۴۰۲

شرایط دریافت وام اربعین نشان می‌دهد متقاضی تسهیلات نباید چک برگشتی یا بدهی بانکی داشته باشد. از طرفی وام اربعین ۱۴۰۲ فقط از طریق بانک ملی پرداخت می‌شود و متقاضیان آن حداکثر تا تاریخ ۲۵ مرداد می‌توانند با حضور در یکی از شعب این بانک برای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات اقدام کنند.

وام اربعین ۱۴۰۲ درحالی به ۱۰ میلیون تومان رسیده که پارسال بسته به یکسری شرایط خاص به هر متقاضی بین سه تا پنج میلیون تومان تعلق می‌گرفت. وام اربعین ۱۴۰۲ به‌عنوان کمک‌هزینه سفر و خرید ارز اربعین پرداخت می‌شود که قبل از بررسی این موضوع بد نیست سراغ محاسبه سود آن برویم.

سود وام اربعین ۱۴۰۲ چقدر است؟

وام اربعین جزو تسهیلات قرض‌الحسنه به‌حساب نمی‌آید و به همین خاطر شامل سود ۲۳ درصدی می‌شود. مبلغ وام اربعین ۱۴۰۲ به ۱۰ میلیون تومان رسیده و شرایط وام اربعین نشان می‌دهد، متقاضی بعد بازگشت از سفر حداکثر شش ماه برای بازپرداخت اقساط مهلت دارد.

اقساط وام اربعین با این اوصاف ماهی یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۲۴۱ هزار تومان خواهد بود. اینطوری بعد شش ماه از آغاز بازپرداخت تسهیلات اربعین، متقاضی ۱۰ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۴۴۴ تومان به بانک ملی پس می‌دهد و می‌توانیم سود وام اربعین را ۶۸۱ هزار و ۴۴۴ تومان بدانیم.

تفاوت وام اربعین ۱۴۰۲ با سال‌های گذشته

دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های گذشته تفاوت‌هایی دارد. مثلا شرط دریافت وام اربعین در سال گذشته ثبت‌نام در سامانه سماح بود، اما الان متقاضی این تسهیلات می‌تواند مستقیم با حضور در بانک برای افتتاح حساب و دریافت وام اربعین ۱۴۰۲ اقدام کند. از طرفی طبق آنچیزی که بانک ملی به‌عنوان شرایط دریافت وام اعلام کرده، رقم تسهیلات اربعین ۱۴۰۲ برخلاف پارسال هیچ ارتباطی با تعداد زائران یک خانوار ندارد. سال گذشته اگر سرپرست خانوار به‌شکل انفرادی راهی کربلا می‌شد، سه میلیون تومان دریافت می‌کرد. اضافه شدن یکی از اعضای خانواده، رقم وام اربعین را به چهار میلیون تومان و اضافه شدن دو یا نفرات بیشتر، رقم وام را به پنج میلیون تومان تبدیل می‌کرد. امسال بدون درنظر گرفتن تعداد زائران یک خانوار، رقم وام اربعین برای هر متقاضی به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

ارزش وام اربعین ۱۴۰۲

قیمت ارز اربعین به دینار عراق برای متقاضیان سهمیه ارز اربعین با نرخ ۳۴.۸ تومان محاسبه می‌شود. نکته مهم جایی است که سهمیه ارز اربعین امسال ۲۰۰ هزار دینار عراق خواهد بود و به‌این ترتیب خرید سهمیه ارز اربعین شش میلیون و ۹۶۰ هزار تومان خرج بر‌می‌دارد. بررسی‌های فرارو نشان می‌دهد خرید همین میزان دینار عراق از بازار آزاد در این روز‌ها حول‌وحوش هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان یعنی حدود ۱۰ درصد بیشتر تمام می‌شود.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱
برای تسهیلات، توجه به این موضوع هم مهم هست که به مدت 6 ماه، 2.5 میلیون، وثیقه نزد بانک می مونه و سودی به خواب این سپرده تعلق نمی گیره و در واقع سود خواب این سپرده هم باید به کارمزد وام اضافه کرد.
بعلاوه اینکه امروز به بانک مراجعه کردم و باجه میگه برای این وام ناچیز، با وجود وثیقه و سود 23 درصدی و اعتبارسنجی، باز هم ضامن می خوان که میشه نور علی نور !!!
کلا با این وضعیت، بی خیال این تسهیلات بشیم بهتره
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی