بازدید 2719

کره شمالی از حق در برخورداری از سلاح هسته‌ای دفاع کرد

نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل برخورداری از سلاح هسته‌ای را حق این کشور دانست.
کد خبر: ۱۱۸۶۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۱ 05 August 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل از حق پیونگ یانگ برای برخورداری از سلاح هسته‌ای به عنوان حقوق حاکمه خود دفاع کرد.     

خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز در گزارشی اعلام کرد نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل از آمریکا به دلیل داشتن تسلیحات هسته‌ای انتقاد کرد و از واشنگتن خواست تا «به اشتراک گذاری هسته‌ای» و «تقویت بازدارندگی گسترده» را متوقف کند.

همچنین پیونگ یانگ ضمن مورد انتقاد قراردادن معاهده سه جانبه زیردریایی هسته‌ای بین آمریکا، استرالیا و انگلیس موسوم به AUKUS ، و تشکیل گروه مشورتی هسته‌ای با کره جنوبی، از حق خود برای برخورداری از سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یک «حق حاکمیتی» دفاع کرد.

این نماینده تاکید کرد امضاکنندگان معاهده ان پی تی نباید با کره شمالی بر سر حق حاکمیتی این کشور مخالفت کنند در حالی که این کشور به طور قانونی حدود 20 سال قبل از این معاهده خارج شده است.

وی خاطرنشان کرد توان هسته‌ای پیونگ یانگ هرگز تهدیدی برای کشورهایی که به حاکمیت و منافع امنیتی این کشور احترام می گذارند، نیست.

شلیک موشک‌های بالستیک کره شمالی با سرعت بی سابقه، باعث شد تا چندی قبل سه کشور آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در مورد افزایش تبادل اطلاعات به توافق برسند.

روابط بین متحدان آسیایی آمریکا در ماه‌های اخیر نیز به علت فعالیت‌های موشکی کره شمالی گرمتر شده است. به طوری که چندی قبل، آمریکا، ژاپن و کره جنوبی تمرینات دفاعی موشکی مشترکی را با هدف مقابله با تهدیدات کره شمالی برگزار کردند.

کره شمالی طی چند سال اخیر تلاش داشته تا با ارتقای توان تسلیحاتی خود بازدارندگی نظامی در برابر ائتلاف نظامی آمریکا و کره جنوبی ایجاد کند.

گفتنی است حدود 10 روز پیش سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در سفر به پیونگ یانگ و شرکت در مراسم سالگرد پایان جنگ دو کره، با کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در این باره گفت: در دیدار رئیس کره شمالی و وزیر دفاع روسیه مسائل مربوط به همکاری‌های امنیتی و دفاعی دو کشور در یک "فضای بسیار دوستانه" مورد بررسی قرار گرفت و "طرفین در این خصوص به توافقاتی دست یافتند."

کره شمالی در مراسم هفتادمین سالگرد پایان جنگ دو کره، آخرین نسل پهپاد های شناسایی و موشک های بالستیک قاره پیمای خود را در جریان یک رژه نظامی در پیونگ یانگ، به نمایش گذاشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی