بازدید 3559

مناسبات تهران و آنکارا توسعه می یابد

رئیس دستگاه دیپلماسی در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه جدید ترکیه بر شتاب دادن به برنامه گسترش مناسبات تهران - آنکارا تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۷۷۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴ 05 June 2023

ابه گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، حسین امیر عبداللهیان در گفتگو با هاکان فیدان با تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های نزدیک دو کشور در دوره جدید ادامه و ارتقا یابد.
وزیر امور خارجه همچنین با دعوت از همتایش برای سفر به تهران، همکاری دو کشور را در مسائل منطقه‌ای حائز اهمیت دانست و بر فعال‌سازی سازوکار‌های منطقه‌ای تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی با قدردانی از پیام تبریک همتای ایرانی اش، استمرار گفتگو‌ها و همکاری‌های خوب دوجانبه و منطقه‌ای دو کشور را مهم دانست و برای کمک به توسعه مناسبات تهران - آنکارا در دوره پیش رو، اعلام آمادگی کرد.

هاکان فیدان تاکید کرد در نخستین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین با ابلاغ سلام آقای اردوغان به آقای رئیسی، از حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورش قدردانی کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری