بازدید 2391
۴

چند خانه و خودرو لوکس برای اخذ مالیات شناسایی شد؟

قرار است بیش از ۵۰ درصد بودجه جاری کشور توسط درآمدهای مالیاتی محقق شود که در این میان یکی از ردیف‌های درآمدهای مالیاتی به خودروها و خانه‌های لوکس اختصاص دارد. با این حال آمارها حاکی از این است که میزان درآمد دولت از محل مذکور بسیار پایین‌تر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۷۶۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲ 02 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دولت در  بودجه سال جاری پیش‌بینی کرده است که از صاحبان خودروهای بیش از ۱.۵ میلیارد مالیات سالانه خودرو بگیرد. رقمی که با نظر مجلس تغییر کرد و قرار شد انواع خودرو سواری و وانت دو اتاق(کابین) دارای شماره انتظامی شخصی که قیمت روز خودرو آنها بیش از سه میلیارد تومان است نسبت به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد شوند.

همچنین براساس بند «ذ» تبصره شش (عوارض و مالیات) بودجه سال جاری واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای مجاز که ارزش آنها (با احتساب عرصه و اعیان) بیش از ۲۰ میلیارد تومان باشد، مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات به میزان دو در ۱۰۰۰ هستند.

آخرین وضعیت شناسایی و اخذ مالیات از خودروهای لوکس

این پیش‌بینی‌ها درحالی صورت گرفته است که در سال ۱۴۰۰، تعداد به طور کلی ۱۷۷ هزار خودرو لوکس شناسایی شد، درحالی که تکلیف بودجه شش همت و مالیاتی که تشخیص داده شد بالغ بر دو همت بود، در نهایت  ۷۷۰ میلیارد تومان وصول شده است که برابر با حدود ۱۳ درصد مالیاتی است که برآورد شده بود. 

همچنین در سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۲۶۲ هزار خودروی لوکس شناسایی شده است، برآورد بودجه شش همت بود که ۲۲۰۰ میلیارد تومان مالیات تعیین و اعلام شده و در نهایت حدود ۲۰ میلیارد تومان وصول شده است که برابر با ۰.۳۳ درصد مالیات برآورد شده است.

آخرین وضعیت شناسایی و اخذ مالیات از خانه‌های لوکس

در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۲ هزار خانه خالی شناسایی شد، تکلیف بودجه ۷۰۰ میلیارد تومان و میزان مالیات تعیین شده ۳۹۲ میلیارد تومان بود که حدود ۲۵ میلیارد تومان وصول شده است که برابر با ۳.۵ درصد تکلیف بودجه بوده است.

در سال ۱۴۰۱ نیز حدود ۴۵ هزار خانه لوکس شناسایی و مالیات تعیین شده بیش از دو همت بود که شش میلیارد تومان از خانه‌های لوکس اخذ شد که تنها ۰.۳ مالیات برآورد شده در بودجه بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
خوب الیته صاحبان این املاک خودی هستند و نمی توان دل آنها را آزرد
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۲
عزیزم خودی هم نباشند از جیب من و شما پرداخت میکنن ، خوشحال نباش و فکر نکن مالیات دریافت بنفع یا در جیب شما دولت میکنه
پول زور است که چون دولت زورش می‌رسد می‌گیرد وگرنه زندگی تان را سیاه میکند ممنوع الخروج میشوید حساب‌های بانک را میبنند و .... کجای دنیا تویوتای مدل ۱۵ سال پیش خودرو لوکس حساب می‌شود همه جا سر از اوراقی در می‌آورد سقوط ارزش پول ملی و تورم کهکشانی مگر مقصرش مردم هستند که باید تاوان پس بدهند
ایران بهشت سرمایه داران است و ازانهاحمایت میشود
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022