بازدید 3863
۱
وضعیت اجاره‌ها از پردیس و رباط‌کریم تا پرند و پاکدشت

اهداف جدید مستاجران در تابستان ۱۴۰۲

اجاره آپارتمان در پردیس، پرند، پاکدشت، رباط‌کریم و سایر شهر‌های اقماری تهران جزو اهداف جدید مستاجران پایتخت‌نشین در تابستان ۱۴۰۲ است. با شروع فصل جابجایی مستاجران، در مرکز تهران صاحبخانه‌ها بابت آپارتمان‌های دوخوابه کاملا معمولی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون پول پیش طلب می‌کنند و انتظار دارند مستاجر ماهی ۱۰ تا ۱۵ میلیون هم اجاره خانه بدهد. به‌خاطر همین خیلی‌ها قید پایتخت‌نشینی را می‌زنند و شهر‌های اطراف تهران را برای سکونت انتخاب می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۷۷۲۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹ 30 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از فرارو؛ اجاره آپارتمان در پردیس تحت‌تاثیر موقعیت واحد قرار دارد. معمولا در فاز‌های مرکزی شهر مثل فاز دو ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها و صاحبخانه‌ها نسبت به سایر فاز‌ها بیشتر است و برای پیدا کردن ارزان‌ترین گزینه‌ها باید سراغ فاز‌هایی مثل فاز هشت برویم که واحد‌های مسکن مهر را در خود جای دادند. در فاز هشت می‌شود با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دنبال آپارتمان‌هایی رفت که مالک آن‌ها همین میزان بودجه را به‌عنوان ودیعه برمی‌دارند و احتیاجی به کرایه ماهانه ندارند. مثلا در فاز هشت واحد دو خوابه ۱۲۰ متری را درحالی برای اجاره آگهی کرده‌اند که رقم ودیعه ۳۰۰ میلیون و اجاره ماهانه آن رایگان است. ابتدای همین بخش از گران‌تر بودن واحد‌های فاز دو گفتیم و حالا لازم است بگوییم واحد ۱۲۰ متری دیگری در این فاز با رقم ودیعه یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون و اجاره ماهانه رایگان آگهی شده است.

اجاره آپارتمان در رباط‌کریم
آپارتمان ۶۰ متری در رباط‌کریم درازای ۱۰۰ میلیون پول پیش و ماهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود. قابلیت تبدیل رهن و اجاره به مستاجر اجازه می‌دهد، نیازی به پرداخت اجاره ماهانه نداشته باشد درعوض رقم ودیعه از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون افزایش پیدا می‌کند. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم، ۱۰ سال از عمر بنا آن می‌گذرد و بدون هیچ امکاناتی به مستاجر تحویل داده می‌شود. یعنی تقریبا با یکی از ارزان‌ترین آپارتمان‌های اجاره‌ای در رباط‌کریم سرو‌کار داریم و از این دست آگهی‌ها در این شهر زیاد است. یک مالک دیگر واحد ۵۵ متری خودش را در رباط‌کریم در ازای ۱۳۰ میلیون پول پیش اجاره می‌دهد و گفته نیازی به پرداخت کرایه ماهانه نیست. اما آنطرف وقتی سراغ واحد‌های بزرگتر می‌رویم، به رقم پیشنهادی صاحبخانه‌ها اضافه می‌شود. آپارتمان ۱۳۰ متری که پنج سال از زمان ساختش می‌گذرد را در رباط‌کریم تصور کنید. مالک رقم ودیعه را ۳۰۰ میلیون تعیین کرده و مستاجر باید ماهی سه میلیون تومان هم کرایه‌خانه بدهد.

اجاره آپارتمان در پرند
آپارتمان ۶۵ متری در فاز پنج پرند درحالی اجاره داده می‌شود که مالک همان ابتدای کار ۱۴۰ میلیون به‌عنوان پول پیش دریافت می‌کند. البته رقم اجاره ماهانه این واحد رایگان است. با یک جست‌وجو در پلتفرم‌های خرید و فروش متوجه می‌شویم از این مدل آگهی‌ها تا دلتان بخواهد در پرند زیاد است و مثلا در همان فاز پنج واحد ۵۵ متری دیگری وجود دارد که از نظر امکانات شبیه به مورد قبلی است و فقط از نعمت آسانسور برخوردار است. رقم ودیعه این یکی ۱۵۰ میلیون تومان است و مستاجر این یکی هم نیازی به پرداخت اجاره ندارد. آنطرف بین گران‌ترین آپارتمان‌های اجاره‌ای در پرند می‌توانیم واحد ۱۳۸ متری را مثال بزنیم که مالک آن روی رقم ۲۵۰ میلیون به‌عنوان پول پیش نظر دارد و می‌خواهد ماهی ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم اجاره بگیرد. بدنیست بدانید در مرکز تهران و یکسری از محله‌های گران‌تر، می‌شود با همچین بودجه‌ای سراغ اجاره آپارتمان دوخوابه رفت.

اجاره آپارتمان در پاکدشت
مالک آپارتمان ۵۰ متری در پاکدشت رقم ودیعه را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است. البته مستاجر با پرداخت رقم پول پیش، از پرداخت اجاره ماهانه معاف می‌شود. آپارتمان ۶۵ متری دیگری که یک اتاق خواب دارد، در ازای ۳۰۰ میلیون پول پیش اجاره داده می‌شود و مثل مورد قبلی، مالک آن رقم اجاره ماهانه را رایگان نوشته است. هر دو واحدی که بررسی کردیم جزو ارزان‌ترین گزینه‌ها برای اجاره آپارتمان در پاکدشت محسوب می‌شوند. در طرف مقابل واحد ۱۴۰ متری که در شهرک الهیه قرار دارد، جزو گران‌ترین آپارتمان‌های اجاره‌ای این شهر است و مالک آن علاوه بر ودیعه ۲۵۰ میلیونی، گفته ماهی ۱۰ میلیون هم اجاره دریافت می‌کند.

جدید‌ترین ارقام پیشنهادی صاحبخانه‌ها

شهر

متراژ

پول پیش

اجاره ماهانه

پردیس (فاز هشت)

120 متر

300 میلیون

رایگان

پردیس (فاز دو)

120 متر

یک میلیارد و 350 میلیون

رایگان

پرند (فاز پنج)

65 متر

140 میلیون تومان

رایگان

پرند (فاز یک)

138 متر

250 میلیون

12 میلیون و 500 هزار تومان

رباط‌کریم

60 متر

100 میلیون تومان

یک میلیون و 500 هزار تومان

رباط‌کریم

130 متر

300 میلیون تومان

سه میلیون تومان

پاکدشت

50 متر

300 میلیون تومان

رایگان

پاکدشت

140 متر

250 میلیون تومان

10 میلیون تومان

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
خب چه بهتر اتفاقاً این موضوع باعث عدم گسترش بی رویه شهر تهران میشه
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022