بازدید 3331

بهسازی بقعه آسیب دیده بی بی شهربانو

شهردار منطقه ۲۰، بهره برداری از ایستگاه مترو حرم عبدالعظیم حسنی، بهسازی بقعه آسیب دیده بی بی شهربانو و کلنگ زنی بزرگترین پارکینگ طبقانی را از برنامه‌های شهرداری منطقه طی سال جاری عنوان کرد.
کد خبر: ۱۱۷۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵ 25 May 2023

به گارش «تابناک»، ناظم رضوی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در مورد آخرین وضعیت «کوه و بقعه بی بی شهربانو» که در پی فعالیت کارخانه های اطرافش دچار مشکلاتی شده بود، گفت: اقدامات خوبی در راستای حفاظت از «کوه و بقعه بی بی شهربانو» انجام گرفته بگونه ای که از ابتدای امسال ۱۰۰هکتار توسعه فضای سبز داشتیم و یک منطقه  قطب گردشگری در مسیر اطراف این کوه در حال ایجاد است که با احداث این مجموعه، کوه بی بی شهربانو به یک قطب گردشگری در جنوب تهران تبدیل می شود.

وی در مورد آسیب به بقعه نیز افزود: مسئولان  کارخانه سیمان اقداماتی را در خصوص بهسازی انجام دادند،  بگونه ای که با کمک به سازمان میراث فرهنگی و سازمان اوقاف ، اقداماتی را در راستای مرمت بقعه انجام دادند و امید است این همکاری ها برای حفظ زیست بوم کوهستان ادامه داشته باشد.

رضوی در مورد توسعه محله نفرآباد شهر ری نیز با بیان اینکه در دوره ششم شورای شهر اقدامات بی نظیری برای احیای این محله انجام شده است، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۳۰پروژه مسکونی، ورزشی و ساخت زائر سرا و پارکینگ ایجاد می شود و همچنین در صدد راه اندازی بازارچه سنتی فروش سبزیجات هستیم و برای بوستان ۵۶هکتاری مشارکتی با الگوی کشت و زرع و کشاورزی، در حال بازپیرایی هستیم که به نظر می رسد تا پایان سال به سرانجام برسد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر براساس اصلاحاتی که انجام شده ساکنان می توانند ساختمان های ۴طبقه بسازند و حتی تمهیداتی اندیشیده شده که ساکنان می توانند پارکینگ های مسکونی خود را در پارکینگ های متمرکز جانمایی کنند تا طبقه هم کف را به عنوان تجاری مورد بهره برداری قرار دهند.

به گفته رضوی، این اتفاقات موجب استقبال مردم از نوسازی بافت در نفرآباد شده است، البته هنوز مردم در تأمین منایع نقدینگی مشکلاتی دارند که اگر بانکها کمک کنند یا به صورت مشارکتی اقدام به نوسازی کنند؛ این فرآیند سرعت می گیرد و مشکلی در شهرداری تهران برای نوسازی بافت فرسوده در محله نفرآباد ندارند.

شهردار منطقه ۲۰ با بیان اینکه یکی از بزرگترین پروژه های پایتخت در منطقه ۲۰ واقع شده است که این پروژه احداث پارکتیک طبقاتی با ۵۰۰۰ ظرفیت پارک خودرو گفت: این پارکینگ به صورت مشارکتی با بنیاد مسکن احداث خواهد شد که پیش بینی می شود در سه سال این پارکینگ زیر سطحی در ۵طبقه احداث شود.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده در پایان سال‌جاری ایستگاه حرم مطهر عبدالعظیم حسنی در خط ۶ مترو  در مجاورت محله نفرآباد احداث می شود، گفت: در مسئله بازآفرینی محله نفرآباد حدود ۵۰درصد از سهم دولت بوده که از دولت میخواهیم سهم خود را در ایجاد و تکمیل شبکه زیرساختی این محله همچون زیرساخت شبکه فاضلاب شهری و تأمین نور و برق را در دستور کار قرار دهند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری