بازدید 2951
۲

زندگی در کدام کشورها در معرض خطر است؟

هند با بیشترین جمعیت در معرض گرمای کشنده و شدید یکی از بدترین کشورهای آسیب دیده خواهد بود و پس از آن نیجریه، اندونزی، فیلیپین و پاکستان در معرض تهدید قرار دارند.
کد خبر: ۱۱۷۶۴۸۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹ 24 May 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از یورو نیوز؛ دانشمندان هشدار می‌دهند که بیش از یک پنجم کره زمین ممکن است تا پایان این قرن در معرض دمای بسیار خطرناک قرار گیرند.

 

 مطالعه‌ای جدید از دانشگاه اکستر در بریتانیا نشان می‌دهد که بر اساس سیاست‌های فعلی اقلیمی، بشر در مسیر گرمایش ۲.۷ درجه سانتی‌گراد بالاتر از سطح قبل از دوران صنعتی شدن است. 

طبق گزارش هیات تغییرات اقلیمی سازمان ملل، این امر از حد گرم شدن ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی که برای جلوگیری از «فاجعه اقلیمی» لازم است، فراتر خواهد بود. 

گرم شدن در این مقیاس باعث می‌شود تا سال ۲۱۰۰، دو میلیارد نفر، حدود ۲۰ درصد از جمعیت پیش بینی شده کره زمین، در معرض گرمای کشنده و آب و هوای شدید قرار بگیرند. 

میانگین دمای جهانی از ۲۹ درجه سانتی‌گراد فراتر می‌رود و ما را از آنچه که دانشمندان «موقعیت مناسب اقلیمی انسانی» می‌نامند، خارج می‌کند. این موقعیت شرایطی است که انسان‌ها عادت دارند در آن زندگی کنند. دمای مطلوب برای انسان بین ۱۳ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. 

هدف این تحقیق که در یک مجله علمی منتشر شده تعیین کمیت هزینه انسانی گرمایش جهانی، به جای هزینه پولی آن است. 

عواقب دمای هوای بالا چیست؟


برخی از کشورها مانند هند در حال حاضر از اثرات گرمایش جهانی ناشی از فعالیت‌های انسانی رنج می‌برند. مرگ و میر ناشی از گرما در این کشور رخ می‌دهد. گرمای شدید همچنین می‌تواند بر توانایی ما برای کار، تفکر و یادگیری تاثیر بگذارد. 

گرمایش زمین می‌تواند تاثیر مخربی بر محصولات داشته باشد و احتمال درگیری، بیماری‌های عفونی و عوارض بارداری را افزایش دهد. 

با گسترش این وضعیت، افراد بیشتری خانه‌های خود را رها کرده و به مناطق سردسیرتر مهاجرت خواهند کرد. هند با بیشترین جمعیت در معرض گرمای شدید یکی از بدترین کشورهای آسیب دیده خواهد بود و پس از آن نیجریه، اندونزی، فیلیپین و پاکستان قرار دارند. 


چگونه می‌توان از دمای شدید جلوگیری کرد؟


اقدام فوری برای محدود کردن افزایش دمای جهانی براساس توافق پاریس که ۱.۵ درجه سانتی‌گراد است، احتمال وقوع بحران را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. 

محققان می‌گویند در این دما، تعداد افرادی که در معرض گرمای شدید قرار می‌گیرند، پنج برابر کاهش می‌یابد و به ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲
عیسی کلانتری رئیس سابق محیط زیست چند مرتبه گفته ایران تا 50 سال آینده غیرقابل سکونت میشود برای محیط زیست ایران هم فکری بکنید. دریاچه ها وتالابها ورودها خشک جنگلها درحال نابودی زمینها درحال فرونشست سرعت بیابانزایی کم نظیر درسطح جهان و...اگر ازرسیدگی به امورمهمتری چون روسری زنان فراغتی حاصل شده به این مسائل هم رسیدگی کنید
از نظر مسولین اینها مهم نیست فقط حجاب
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی