بازدید 3176
۸
وحیدی:

گذرنامه ویژه و ارزان برای زائران اربعین تهیه می‌شود

وزیر کشور گفت: یکی از این تفاهم‌های انجام شده تهیه گذرنامه ویژه در ایام اربعین است که زائران نیازی نداشته باشند تا هزینه گزاف را برای گذرنامه‌ای که به طور معمول استفاده می‌شود، استفاده کنند و به عبارتی ارزان‌تر و راحت‌تر تمام شود.
کد خبر: ۱۱۷۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۲ 17 May 2023
گذرنامه ویژه و ارزان برای زائران اربعین تهیه می‌شود

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، وزیر کشور از تهیه گذرنامه ویژه و ارزان و لغو ویزا برای زائران اربعین امسال در نشست با هیات عراقی در تهران خبر داد.

 احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک هماهنگی بین هیات‌های ایرانی و عراقی در تسهیل سفر زائران به عتبات عالیات در اربعین امسال به خبرنگاران گفت: جلسه امروز برای سومین بار و در سطح معاونان عراقی وبا هدف آماده سازی بهتر زمینه‌ها جهت تسهیل زائران در اربعین برگزار شد که در آن فهرستی از مطالبات مطرح و تفاهم‌های لازم انجام شد.

وزیر کشور ادامه داد: یکی از این تفاهم‌های انجام شده تهیه گذرنامه ویژه در ایام اربعین است که زائران نیازی نداشته باشند تا هزینه گزاف را برای گذرنامه‌ای که به طور معمول استفاده می‌شود، استفاده کنند و به عبارتی ارزان‌تر و راحت‌تر تمام شود.

وحیدی اضافه کرد: از دیگر تفاهم‌های مطرح شده درباره لغو ویزا بود که طرف عراقی پذیرفتند در این زمینه مشکلی وجود ندارد و در زمینه حمل نقل هم قرار شد اتوبوس‌های ایرانی زائران را به داخل عراق ببرند که موافقت اولیه انجام شده است.

وزیر کشور گفت: در بحث دروازه‌های ورودی هم موضوعات خود را مطرح کردیم که به دلیل کمی مبادی ورودی طرف عراقی زائران ایرانی با مشکلاتی روبرو بودند که قرار شد تعداد را افزایش دهند و در توسعه آن ما نیز کمک کنیم

وحیدی درباره افزایش موکب‌ها در طرف عراقی به عنوان یکی از موارد مطرح شده در نشست امروز گفت: قرار شد در این زمینه شمار موکب‌ها افزایش یابد.

وی افزود: قرارگاه مشترکی بین طرفین ایرانی و عراقی برای حل و فصل مسایل در لحظه شکل گرفته است و توافقات در سطح خوبی صورت گرفته و امیدواریم با بهبود بهتر زیرساخت‌ها در هر دو طرف، زایران امسال در اربعین با آرامش و راحتی بتوانند این حرکت عظیم مردمی اجتماعی و سیاسی را محقق کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۸
هنوز محرم نیامده به فکر اربعینند. کاش در موارد دیگر هم دولت خدمتگزار این همه آینده نگری داشت.
فقط فکر مذهب باشید
هزینه اربعین را خرج مردم فقیر مملکت کنید
خدا رو شکر این مشکل حل شد
هزینه مالی اش کم است ولی بجاش باید عزتت در صف های طویل زیر آفتاب داغ بیاد پایین.
واقعا اگر می شود گذرنامه ارزان تهیه کرد . چرا هزینه زیاد روی دست مرم می گذارید و گران فروشی می کنید ؟!!!!
لبیک یا حسین(ع) باسلام ممنون از تمام کسانی که در راه امام حسین علیه السلام زحمت شبانه روزی می کشند خدا حافط ونگه دار شما عزیزان باشد ایثارگر جنگ تحمیلی از خرمشهر فهرمان
سلام،اگه گذرنامه وویزااینطوربشه عالیه
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی