بازدید 4022

سجادی علیه تاج: استقلال هنوز حذف نشده

کد خبر: ۱۱۷۱۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱ 16 April 2023

وزیر ورزش با رد ادعای رئیس فدراسیون فوتبال، حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا را تکذیب کرد!

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در برنامه «پاسخگویی برخط وزیر ورزش و جوانان» درباره وضعیت باشگاه استقلال گفت: استقلال تا ۲۱ اردیبهشت ماه فرصت دارد. بسته شدن پنجره‌ها مربوط به بدعهدی و اینگونه مسائل است.

وزیر ورزش و جوانان خاطر نشان ساخت: فقط پرونده استراماچونی نیست و پرونده‌های دیگری همچون پادووانی و باشگاه الاهلی نیز هستند که مربوط به انتقال مهدی قایدی می‌شود و باید پیگیری شوند.

وی افزود: الان سرخابی‌ها جزو شرکت‌های مشمول واگذاری شده‌اند و قانون می‌گوید که دولت دیگر نمی‌تواند کمک کند. همه تلاش خود را می‌کنیم تا راهکاری پیدا کنیم تا استقلال بماند. ما بین هیچ تیمی فرق نمی‌گذاریم. به قول فوتبالی‌ها تا دقیقه ۹۹ پیگیر هستیم. ضمن اینکه تا ۳۰ فروردین باید پول استراماچونی پرداخت شود. بعد از آن باید پرونده پادوانی و باشگاه الاهلی حل شود و بعد از یکی دو کار اداری، تلاش می‌کنیم هر دو باشگاه را در آسیا حفظ کنیم.

سجادی علیه تاج: استقلال هنوز حذف نشده

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع سازمان خصوصی‌سازی برای تعیین هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس تصریح کرد: در رابطه با هیئت مدیره مشورتی با ما نشده ولی جلسه‌ای امروز با حضور معاونانم برگزار می‌شود که نظرات وزارت ورزش را می‌گویند. مصلحت می‌دانیم برای انتخاب هیئت مدیره با مشورت جلو برویم. وقتی دو باشگاه در حال واگذاری هستند در هیئت مدیره تخصص‌های مختلفی نیاز است، مثلاً باید یک یا دو نفر در هیئت مدیره باشند که اطلاعات روز را داشته باشند و از این قضایا استفاده کرده و ایده‌ای بدهند.

وی افزود: اینکه حق از وزارت ورزش سلب شود، چیزی به ما مکتوب داده نشده است. روحیه من مشورتی است و هر جایی می‌خواهم سرپرست منصوب کنم با چند نفر امین مشورت می‌کنم. برای اعضای هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس علاقه‌مند هستم که مشورت کنم و هیچ اشکالی ندارد نظرات تخصصی داده شود.

سجادی درخصوص مشکل بحث مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: پیگیر هستیم این موضوع را برطرف کنیم. همکاری تیمی است و اگر خاطرتان باشد در مرحله اول واگذاری که 10 درصد بود بابت آن تشکر کردم. کار جهادی بود که آقای خاندوزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی‌سازی پیگیری کردند. کار ارزشمندی صورت گرفت که دستور ریاست جمهوری و معاون اول بود. کار تیمی بود که دولت می‌خواست انجام دهد و از این سد عبور کردیم.

وی عنوان کرد: باور کنید خیلی از پیشکسوتان و کارشناسان می‌گفتند مگر می‌شود این اتفاق بیفتد. حتی در صداوسیما برخی جملات ما را زیر سؤال بردند و می‌گفتند چطور وزیر می‌گوید این اتفاق می‌افتد. سر راه هر مانعی باشد با کار فکری برمی‌داریم. خصوصی‌سازی را قبول داریم و پذیرفته‌ایم یک تیم هستیم. برخی مواقع از یک صحبت و 4 جمله صحبت‌هایی را استخراج و تحریف می‌کنند که باعث سوء تفاهم می‌شود ولی ما نباید گول بخوریم. ما دولت هستیم و باید اندازه دولت کار کنیم و تصمیم بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: از نهایت وقت باقیمانده استفاده می‌کنیم تا نحوه خصوصی‌سازی این دو باشگاه به نحو احسن انجام شود. از مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم که تمام تلاش‌ خودشان را کرده‌ و از انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی تشکر می‌کنم. مردم از این انتخاب خوشحال شدند و هماهنگ کار می‌کنند.

سجادی ادامه داد: فدراسیون کارش را انجام می‌دهد و خدا را شکر زاویه‌ای با وزارت ورزش ندارد و خیلی همسو و بهتر از گذشته پیش می‌رود. جاهایی نکاتی شاید پیش بیاید ولی کارها خوب انجام می‌شود. ما با سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد هماهنگ هستیم. امروز قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با معاونان وزارت ورزش جلسه خواهند داشت و این جلسه نیز خوب خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: استحکام، عملیات عمرانی، پله‌ها، سکوها و ... ورزشگاه آزادی از چندی پیش آغاز شده است. دوست داشتم با حضور در آنجا به آنها خدا قوت بگویم و از نزدیک بازدید کرده و سرعت کار را ببینم.

سجادی تصریح کرد: در خصوص استقرار بانوان کارها در حال انجام شدن است. قرار است استادیوم آزادی به عنوان نمونه در کل کشور معرفی و فضای مناسبی برای بانوان، دسترسی‌های‌شان، پارک خودروهای‌شان، تردد با وسایل عمومی و ...در نظر گرفته شود. به صورت ویژه روی استادیوم آزادی کار می‌کنیم تا از آن ایده بگیریم. دستوری برای ما آمد و روی چشم گذاشتیم و به فوریت به دیدن ورزشگاه آزادی رفتیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022