بازدید 2572
۲

اجرای برنامه پزشک خانواده از اول اردیبهشت

وزیر بهداشت گفت: برنامه پزشکی خانواده از اول اردیبهشت در سراسر کشور عملیاتی می‌شود. ت
کد خبر: ۱۱۷۰۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰ 08 April 2023


عین اللهی - عین الهی
به گزارش همشهری آنلاین، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه رونمایی از سامانه نظام ارجاع در برنامه پزشکی خانواده که در محل ستاد برگزار شد، افزود: هدف از اجرای برنامه پزشکی آن است که هزینه درمان مردم کاهش یابد و افرادی که از سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع تحت درمان قرار گیرند، هزینه بستری آنها رایگان شود؛ همانطور که اکنون در بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان بیمارانی که از سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند، رایگان تحت درمان قرار می‌گیرند.

عین‌اللهی تصریح کرد: اکنون ۲ هزار خانه بهداشت و مراکز جامع سلامت تاسیس شده و زیر ساخت‌های وزارت بهداشت برای اجرای این برنامه کافی نیست و باید بخش خصوصی در این زمینه فعال شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: برنامه پزشکی خانواده از اول اردیبهشت در سراسر کشور عملیاتی می‌شود و اکنون این برنامه در شهرهای ۲۰ هزار نفر جمعیت و روستاها در حال اجراست.

به گفته وی، نظام سلامت ایران از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب است و باید ارتقا یابد. شبکه بهداشت و درمان، بهورزها اقدام بزرگی بود و در دوران همه گیری کرونا دیدیم که با انجام به موقع واکسیناسیون، جلوی بیماری و هزینه‌های ناشی از آن گرفته شد.

عین‌اللهی افزود: از عوامل مهم در موفقیت نظام سلامت، افراد بومی و بهورزها هستند که در روستاها حضور دارند همچنین این افراد در حوادثی از قبیل زلزله و سیل وفادار به مردم بودند و با ارتقای وضعیت این قشر به نظام سلامت کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: از لحاظ افزایش نیروی انسانی، وضعیت خوبی در مقاطع مختلف تحصیلی داریم؛ لازم است برای آنها ساماندهی انجام شود و یکپارچه شدن اقدامات تشخیصی آزمایشگاه در برنامه پزشکی خانواده ضروری است.

وزیر بهداشت اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در کشور داریم، میزان بالای مصرف دارو است به طوری که میانگین تجویز دارو در هر نسخه در جهان ۱.۵ قلم است اما در ایران حدود ۴ قلم دارو در هر نسخه نوشته می‌شود که بیش از ۲ برابر استاندارد جهانی است.

وی اضافه کرد: همکاری همه بخش‌ها با وزارت بهداشت برای اجرای برنامه‌های نظام سلامت ضروری است تا کشور را آباد کند و سلامت مردم را در پی داشته باشد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بیمه ها تقریبا همه داروها را از لیست حمایتی حذف کرده اند در چنین صورتی 1- مردم چرا پول بیمه میدهند 2- پولی که بیمه تامین اجتماعی میگیرد کجا میرود
فقط حرف
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی