بازدید 4845
سوپرلیگ بسکتبال غرب آسیا

برتری نفس‌گیر و ۳رقمی ذوب‌آهن مقابل نفت عراق در وقت اضافه

در لحظات پایانی کوارتر چهارم نفت عراق پیش بود اما محمدرضا اکبری توپ خود را وارد سبد حریف کرد تا بازی در پایان وقت قانونی ۹۳ بر ۹۳ مساوی شود و کار به وقت اضافه بکشد.
کد خبر: ۱۱۶۹۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۷ 30 March 2023

تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان در اولین مسابقه یک‌چهارم نهایی سوپرلیگ غرب آسیا مقابل حریف قدرتمند عراقی خود به پیروزی رسید.  

به گزارش تابناک ورزشی، تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان در اولین بازی یک‌چهارم نهایی سوپر لیگ غرب آسیا از ساعت ۲۲ چهارشنبه شب، نهم فروردین ماه به مصاف نفت عراق رفت و با حساب ۱۰۹ بر ۱۰۲ پیروز شد.

در این دیدار که به میزبانی سالن بسکتبال آزادی برگزار شد، آرمان زنگنه، سجاد مشایخی، محمد حسن زاده، فرید اصلانی و امیرعلی قلی‌زاده در ترکیب ابتدایی تیم ذوب‌آهن قرار داشتند.

تیم نفت عراق کوارتر اول این مسابقه را بهتر از ذوب‌آهن مدیریت کرد و ۲۸ بر ۱۸ به پیروزی رسید. در این کوارتر اشتباهات فردی آرمان زنگنه بیش از سایر بازیکنان ذوب‌آهن بود.

نماینده ایران هر چند در کوارتر دوم رقابت نزدیک‌تری با حریف خود داشت اما در نهایت این نفت بود که ۲۸ بر ۲۳ در این کوارتر هم به پیروزی رسید و نیمه اول را با برتری۵۷ بر ۴۱ به پایان رساند.

نیمه دوم با برتری نزدیک ذوب‌آهن آغاز شد و این تیم کوارتر سوم را ۲۵ بر ۲۴ برنده شد. ‌ در این کوارتر ارسلان کاظمی مصدوم شد و دقایقی زمین مسابقه را ترک کرد اما در کوارتر چهارم مجدد به زمین برگشت.

برتری نفس‌گیر و ۳رقمی ذوب‌آهن مقابل نفت عراق در وقت اضافه

ذوب آهن در کوارتر چهارم امتیازات عقب افتاده را جبران کرد. با این حال در لحظات پایانی این کوارتر نفت عراق پیش بود اما محمدرضا اکبری توپ خود را وارد سبد حریف کرد تا بازی در پایان وقت قانونی ۹۳ بر ۹۳ مساوی شود و کار به وقت اضافه بکشد.

امیرعلی قلی‌زاده که یکی از بهترین بازیکنان ذوب آهن بود، پنج اخطاره شد و در وقت اضافه زمین بازی را ترک کرد اما در نهایت ذوب آهن ۱۰۹ بر ۱۰۲ برنده این دیدار شد.

آرمان زنگنه با ۲۳ امتیاز ، ۱۹ ریباند، ۲ پاس گل و ۲ توپ ربایی با تاثیر گذاری ۳۰ بهترین بازیکن میدان شد.

حامد حدادی، حامد سهراب‌نژاد و بهنام یخچالی در سالن حضور داشتند و این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

مرحله یک‌چهارم نهایی سوپرلیگ غرب آسیا به صورت دو برد از سه بازی برگزار می‌شود. بازی دوم ۱۶ فروردین در عراق برگزار خواهد شد و تیم ذوب‌آهن در صورت پیروزی به نیمه‌نهایی صعود می‌کند و حریف شهرداری گرگان می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری