بازدید 3729

اتفاق غیرمنتظره در اردوی تیم ملی فوتبال روسیه

اتفاق غیرمنتظره در اردوی تیم ملی فوتبال روسیه شوک عجیبی به اعضای این تیم وارد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶ 22 March 2023

به گزارش تابناک؛تیم ملی فوتبال روسیه که پنج‌شنبه شب هفته جاری باید در دیداری تدارکاتی به مصاف ملی‌پوشان فوتبال ایران برود، در شروع اردوی خود با اتفاق شوکه‌کننده‌ای در محل اردوی خود مواجه شد و بیدار باش ناگهانی به بازیکنان این تیم زمانی که در خواب بودند، اعلام و از آن‌ها تست‌گیری شد.

بازیکنان تیم ملی فوتبال روسیه که از روز یکشنبه دور هم جمع شدند و نخستین اردوی آماده‌سازی خود در سال ۲۰۲۳ را برای انجام دو مسابقه تدارکاتی مقابل ایران و عراق آغاز کردند، در همان روز اول اردو و در حالی که در خواب شبانه بودند، با ورود افسران دوپینگ فیفا به کمپ فدراسیون فوتبال روسیه در نووگورسک مواجه شدند و حدود ساعت ۴ صبح روز دوشنبه از آن‌ها تست‌گیری به عمل آمد.

الکساندر سوبولف، مهاجم اسپارتاک مسکو و تیم ملی روسیه که یکی از منتخبین افسران کنترل دوپینگ برای تست‌گیری بود، در این باره به وب‌سایت روسی MATHTV گفت: افسر دوپینگ همه ما را ساعت پنج صبح بیدار کرد. من، دیمیتری بارینوف و سرگئی پسیاکوف تست‌های دوپینگ را انجام دادیم.

او با ناراحتی از این اتفاق عنوان کرد: این اتفاقات طبیعی است و بار‌ها برای ما افتاده و مجبور نیستیم ساعت انجام تست‌گیری را انتخاب کنیم، ولی ما می‌خواستیم در آن زمان بخوابیم و این یک امر عادی است. معمولا پس از بازی‌ها در باشگاه تست دوپینگ می‌گیرند و بعضا به اردوی تیم ملی می‌آیند و این موضوع برای ما تکرار می‌شود.

والری کارپین، سرمربی تیم ملی روسیه نیز تایید کرد بازرسان کنترل دوپینگ در اردوی آن‌ها حضور پیدا کردند، اما اطلاعاتی درباره این اقدام ناگهانی ندارد و می‌گوید: من در آن زمان خواب بودم و نمی‌توانم جزئیات دقیقی عنوان کنم، ولی آن‌ها حدود ساعت ۴ یا ۴:۴۰ صبح بود که به اردوی ما هجوم آوردند!

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بازیکنان او واکنش منفی به این موضوع نشان داده‌اند یا خیر، به طور طعنه‌آمیز گفت: اگر شما را ساعت ۴:۴۰ صبح بیدار کنند، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ من حتی نمی‌دانم آن افراد چه کسانی بودند!

سرمربی تیم ملی روسیه درباره غیر طبیعی بودن زمان حضور افسران کنترل دوپینگ در محل اردوی آن‌ها عنوان کرد: در این زندگی اتفاقات غیرعادی زیادی می‌افتد. قبلا ساعت ۶ یا ۷ صبح آمده بودند، اما ساعت ۴:۴۰ نه!

کارپین با بیان اینکه مراجعه ناگهانی افسران دوپینگ به تیم‌های ملی یک اتفاق مکرر است، ابراز کرد: آن‌ها مرتباً صبح زود می‌آیند؛ نه تنها به تیم ما، بلکه برای دیگران. در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸، تیم ملی روسیه مرتباً توسط بازرسان کنترل دوپینگ بازدید می‌شد: به‌عنوان مثال، در مارس ۲۰۱۸ آن‌ها در ساعت ۶:۳۰ صبح و در ماه می‌همان سال در ساعت ۹ صبح وارد اردوی ما شدند، اما در ساعت ۴:۴۰ صبح....

سرمربی تیم ملی روسیه نیز که مثل بازیکنان خود از زمان غیرمعمول حضور افسران کنترل دوپینگ در محل اردو ناراحتی داشت، تاکید کرد: از گذشته این مسئله وجود داشته و قوانین اجازه می‌دهد ورزشکاران زمان ۶۰ دقیقه‌ای را برای آزمایش داشته باشند، اما در ساعتی که این بار تست گرفته شد، سراغ ندارم.

وب‌سایت sportmail روسیه نیز عنوان کرده برای شفاف‌سازی به RUSADA مراجعه کرده که آن‌ها نیز پاسخ دادند که بر طبق قوانین جهانی ضد دوپینگ در فیفا، استاندارد‌های بین‌المللی و فدراسیون فوتبال روسیه، افسران ضد دوپینگ حق دارند در هر زمان و هر مکان، نه فقط ساعت تعریف شده، نمونه‌گیری را از ورزشکاران داشته باشند.

این سایت روسی همچنین تاکید کرده انجام تست‌گیری دوپینگ، به هیچ عنوان در روند تمرینی بازیکنان تیم ملی این کشور تاثیری نداشته و آن‌ها روز سه‌شنبه پس از انجام تمرین راهی تهران شده تا آماده نخستین بازی تدارکاتی سال ۲۰۲۳ مقابل تیم ایران شوند.

منبع: ورزش سه

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل