بازدید 55915

دَم عیدی، هوای این استان‌ها زمستانی می‌شود

توصیه می‌شود در هنگام سفر با خودرو از به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی اطمینان کرده و از هرگونه اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز شود.
کد خبر: ۱۱۶۷۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲ 15 March 2023

به گزارش تابناک و بر اساس هشدار نارنجی هواشناسی رگبار و رعدوبرق، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و ادامه وزش باد شدید موقت در برخی استان‌ها هشدار داد و به مسافران نوروزی توصیه کرد در انجام سفر‌های نوروزی احتیاط کنند.

 بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف امروز (چهارشنبه) و فردا (پنجشنبه) برخی مناطق کشور را فرا می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

این شرایط امروز (چهارشنبه) در استان‌های «خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه» و پنجشنبه در استان‌های «آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و مرکز و جنوب اردبیل» حاکم می‌شود. برای سایر استان‌ها بارندگی با شدت کمتر پیش‌بینی شده است.

فعالیت سامانه در مناطق ذکر شده سبب بروز اثرات مخاطره آمیزی همچون «لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت، خسارت به صنعت کشاورزی» می‌شود.

توصیه می‌شود در هنگام سفر با خودرو از به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی اطمینان کرده و از هرگونه اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز شود.

همچنین توصیه می‌شود از فعالیت‌های کوه‌نوردی، چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری شود.

«اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها در نواحی سردسیر و آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه» از دیگر توصیه‌ها برای مواجهه مناسب با این شرایط است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022