بازدید 4381
۲

افت ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با ۱۷ هزار و ۵۹ واحد کاهش تا رقم یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد سقوط کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۷۴۰۵ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۸۰ هزار و ۱۵۲ واحد ایستاد.
کد خبر: ۱۱۶۲۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷ 05 February 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، بازار سرمایه نخستین روز معاملاتی را با افت ۱۷ هزار واحدی آغاز کرد. طی معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی‌ها از صندوق‌ها و فلزات اساسی بود.

 شاخص کل بورس امروز با ۱۷ هزار و ۵۹ واحد کاهش تا رقم یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد سقوط کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۷۴۰۵ واحد کاهش یافت و در رقم ۴۸۰ هزار و ۱۵۲ واحد ایستاد. در این بازار ۴۵۶ هزار معامله به ارزش ۵۸ هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال انجام شد.

طی معاملات امروز ۱۱ درصد نماد‌های بورسی مثبت و ۸۹ درصد منفی بودند که از میان آن‌ها توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند. در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ۲۱۳ واحد کاهش یافت و در رقم ۲۰ هزار و ۳۷ واحد ایستاد.

در این بازار ۲۸۱ هزار معامله به ارزش ۱۱۶ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال انجام شد. ۲۰ درصد نماد‌های فرابورسی مثبت و ۸۰ درصد منفی بودند و از میان آن‌ها بیمه پاسارگاد و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر منفی و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نماد‌ها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

طی معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی از صندوق‌ها و فلزات اساسی بود و بیشترین ارزش حقیقی نیز متعلق به نماد‌های خگستر و خاور بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۲
اینده روشن که فقط رییسی میبیند .
طبق معمول در صفحه نخست جراید بخصوص روزنامه های تخصصی اقتصادی هیچگونه تیتری در این رابطه نخواهید یافت
واحتمالا درشت ترین تیترشان مربوط به آلودگی هوا ! خواهد بود
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی