بازدید 41614

فرمول جدید افزایش حقوق کارمندان اعلام شد

نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه سال آینده، فرمول جدیدی را در رابطه با افزایش حقوق کارمندان پیشنهاد داده‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴ 03 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده چقدر خواهد بود؟ گزارش‌ها حاکی از آن است که با وجود تصمیم پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، اما مجلسی‌ها تصمیم دیگری دارند و برخی روایت‌ها، از تغییر میزان افزایش حقوق کارمندان حکایت دارد.

آن‌طور که چندی پیش ولی اسماعیلی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشته بود:باتوجه به شرایط اقتصادی و سفره معیشتی مردم، در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش ۳۰درصدی ‎حقوق کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ تصویب شد. همچنین افزایش ۴۰درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود.

حالا هم رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ مجلس در توضیح جلسه این کمیسیون تلفیق و درباره احتمال افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده گفته است: دولت میانگین ۲۰درصد افزایش حقوق را برای کارکنان در بودجه در نظر گرفته، اما برخی از نمایندگان معتقدند به طور مثال حقوق‌های بالای ۲۰ میلیون تومان درصد کمتری افزایش پیدا کند و حقوق های کمتر از ۱۲ تا ۱۳ میلیون درصد افزایش بیشتری داشته باشد.

وی عنوان کرده، در این بخش چند پیشنهاد است که موضوع به کارگروه مربوطه اراجاع داده شده و امیدواریم آن چیزی که برمبنای عدالت است، مدنظر قرار گیرد و حقوق‌های پایین‌تر با توجه به نرخ تورم، افزایش بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲، پیشنهاد داده بود که حقوق کارمندان برای سال آینده ۲۰ درصد افزایش یابد.

در تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده است: ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر به میزان متوسط ۲۰ درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه‌ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (مشخص) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از ۷۰ میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

در بند ۲ این تبصره نیز عنوان شده است که حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان متوسط ۲۰ درصد افزایش می‌یابد، به طوری که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی مذکور متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از ۶۳ میلیون ریال (۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان) کمتر نباشد.

بند سوم تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمیعت، امتیاز کم هزینه عائله مندی و حق اولاد است. در این بند آمده است در اجرای ماده (۱۶) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، امتیاز کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد، موضوع بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین و بازنشستگان به ترتیب ۲۲۸۰ و ۱۰۵۰ و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت تعیین می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۸۱
بعد از چند وقت کلی خندیدیم با این حقوق های در نظر گرفته شده اونم با این همه منت و بقول تابناک تجدید نظر مجلس انقلابی در پیشنهادات دولت سید محرومان... حتما کلی هم میخواهند خودشان را با دولت حسن کلید ساز مقایسه کنند که فقر را ریشه کن کرده اند و فلان و بیسار... جالبه که حتی تابناک هم روش نشد رقم دریافتی گرفتاران تحت پوشش های حمایتی را اعلام کند و فقط ۴۰ درصدش را بزرگ کرده...
یک دفعه حقوق بیسواد باسواد باتجربه بی تجربه رییس و آبدارچی را یکی بکنید تا دغدغه نمایندگان دانشمند ما راحت بشه . جهان به سمت شایستگی می‌ره شما به کدام سو ... پس بی زحمت قانون خدمات کشوری را کلا نیز حذف کنید.
پاسخ ها
جالب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
احسنت بر شما. اصلا این دولت و مجلس بنیان گذاری شد تا بحث شایسته سالاری و تحصیلات و ...به طنز تبدیل شود. دقت کنید مثلا کدام یک از افراد حاضر در کابینه یا مجلس دانشمند و تحصیلکرده عادی هستند. در ضمن دولت کرامت اصولا بر عکس دنیا حرکت میکند و ابرقدرت مفلوک سازی مردم خودش و قلک کشورهای جنگ زده و بحران زده منطقه است. توقع رفتار علمی و منطقی از این کابینه مانند توقع پرواز لاک پشت است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
آبدارچی ۶ کلاسه طبقه ای که بنده با فوق لیسانس و ۲۰ سال سابقه دارم، اختلاف خیای کمی داره.از بس دانشمندان مجلس و دولت، پلکانی انجام دادند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
حرف که زده میشه باید داخلش منطق باشه آخه بنده خدا حرف حرف پایه حقوق نه مزایا چی واسه خودت داری جو سازی میکنی آخه یکم فکر کنید بعد هر چیزی رو بنویسید
با اين حقوق ها فقط اختلاس و ارتشاء رو افزايش خواهيد داد و مطمئنا بهره وري تمام عوامل توليد افت چشمگيري خواهد نمود
به اينها كم كاري، عدم كار مفيد، عدم انجام كار با كيفيت و استفاده از امكانات دولتي را هم اضافه كنيد شك نكنيد آينده خوبي براي دولت و كشور وجود نخواهد داشت.
البته چند ساله از ما گفتنه از شما گوش نكردن
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
واقعا با این حقوقها و در حالی که تورم غوغا میکنه
کارمندان را میخواهند دو الی پنج سال دیگر هم به گروگان بگیرند
از این نمایندگان (کارمندان) مجلس بپرسید تا حالا با خودشون فکر کردن که در سازمانها چرا برخی بیشتر حقوق میگیرن و برخی کمتر. احیانا بخاطر میزان سابقه، تحصیلات، تجربه کاری، مسئولیت، سختی کار، توانایی و شایستگی و از این قبیل موارد نیست ؟؟؟ نمیفهمن که با کم کردن یا حذف فاصله حقوق و مزایا در سازمان، کل ساختار سازمان رو نابود میکنن ؟ اگر فردی دارای پستی با سختی و مسئولیت زیاد ببینه که داره برابر با افراد بی مسئولیت سازمان یا فقط کمی بیشتر از آنها حقوق میگیره مریضه که مسئولیت بپذیره ؟ همین که در سال ۲۰۲۳ باید این چیزها رو برای مجلس کشور توضیح داد خودش تاسف باره.
پاسخ ها
عدالت وارونه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
اگر اینهایی که جنابعالی میفرمایید درک میکردند تورم یک رقمی و اقتصاد رشد مثبت داشت! عزیز من نماینده با رای چهار درصدی و دولت با کمترین رای ممکن (19 میلیون از 60 میلیون ممکن) نمیتواند مواردی که شما گفتید را درک کند.
خودتون توو طول سال همه چی رو چندبار گرون میکنین ولی برای اضافه کردن حقوق کارمند و کارگر سر سال این همه ادا درمیارین. تورم حداقل ۵۰ درصده بعد میانگین اضافه حقوق ۲۰ درصد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
آره شما که راست میگید تو این کشوری که شما مسئول هستید و حقوقهای شما بالاست ما می‌بینیم چه بلایی سر مردم داره میاد چرا خودتان را جدا میکنید شما همان کسانی هستید که حقوق بالا میگیرید و مسئول هستید چرا مشکلات را گردن دیگران میندازید
خدا به داد برسه که با طرحهای اینچنینی دوباره چه گندی دربیاد. تاسفبار و خجالت آوره.
بااین تورم کمر شکن مردم ومسخره کردین ما که صدامون جایی نمیرسه واگذارتون کردیم به قیامت
اگر تورم با این فرمان جلو بره (بالای 60 درصد) و افزایش 20 درصد حقوق یعنی کوچک تر شدن سفره مردم که این خودش برای دولت گران خواهد شد چون اعتراضات معیشتی را بدنبال خواهد داشت
به نظرم حقوقا تعدیل بشه بد نیست . فوق لیسانس بخش دولتی با فوق لیسانس خصوصی با تخصص کاملا مشابه ، و همون مقدار سابقه کار ،چرا باید تفاوت ۴ ۵ برابری داشته باشن ؟!
من واقعا متوجه نمیشم وزارت کار چرا نمیتونه درک کنه بخش خصوصی ادمای این مملکتن با همین تورم !!! چرا اینقد دستمزدشون کمه ؟!!!
قانون خدمات کشوری رو حذف کنید و حقوق همه رو هم یکسان کنید. برای اجرای عدالت هم زیاد خودتون رو اذیت نکنید میزان حقوق رو برای همه بدون در نظر داشت تحصیلات تخصص و مسئولیت یکسان کنید از بالایی ها کم کنید به پایینی ها اضافه کنید تا همه با هم خوش باشیم. خودتون رو هم چون خیلی برای خوشبختی و ارامش مردم فکر می کنید و فسفر می سوزونید مستثنی کنید
حقوق های کمتر از ۱۲ تا ۱۳ میلیون درصد افزایش بیشتری داشته باشد. .... این واقعا درسته ،با توجه به شرایط خاص که معادلات کلا به هم خورده و این دسته افراد واقعا خیلی سخت نفس میکشند ... همسایمون داره با خیلی کمتر از این حقوق زندگی میکنه اونم با قرض .... سال 1401 رو کلا با قرض زندگی کرده بنده خدا ..بازنشسته کشوری هست و توان کار دیگری هم ندارد و وحشت سال دیگه رو داره که اگر حقوق ش درست و درمون افزایش پیدا نکنه دیگه نمیدونه چه کند .
واقعا این دسته افراد باید اقلا 50 60 درصد افزایش حقوق داشته باشن که بتوانند با قناعت و آبرومند زندگی کنند .

اون هایی که بالای 12 13 میگیرن هم ای کاش درست افزوده بشه ولی با افزایش سال دیگه ، باز میتوانند این دوران رو با قناعت بگذرونن .
تفاوت در شغل ها دیگر مفهوم ندارد یک منشی دفتر با مهندس آی تی عملیاتی حقوق برابر دارد.
با سلام
ای کاش این نمایندگان حداقل یک کم سواد داشتند و درک می کردند با این روند ، جقوق یک هیات علمی دانشگاه تقریبا برابر با یک کارمند معمولی شده و دیگر انگیزه ای برای ادامه تحصیل افراد باقی نخواهد ماند و بحث بی انگیزگی و فرار مغزها تشدید خواهد شد.
اصلا ارزش مدرک و رتبه و سابقه و .... را به نابودی دارند میبرند با این طرح هاشون‌.
ای کاش درک داشتند و همه را یک نسبت افزایش می‌دادند نه اینکه یک عده را سرکوب و یک عده را افزایش دهند.
ای کاش این کامنتها را مسئولین و نمایندگان میخواندند.
تابناک این نظرات را به گوش نمایندگان برسونید، اگر افتخار دادند بخونند و یک کم تامل کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
احسنت
تقریبا بعد از دوسال برای همه مردم مشخص شد این مجلس و دولت دردی از مردم دوا نمی کنه. متاسفانه با چوب لا چرخ برجام گذاشتن، نذاشتن کشور رشد کنه و امروز هم که سر کار هستن فقط دارن اختلاف طبقاتی زیاد می کنن. چطور میشه وقتی خط فقر 18 میلیون، از حقوق بالای 7 میلیون مالیات گرفت؟! بعد پزشک و طلا فروش و... مالیات ندن! این چه ظلمی که این دولت به کارکنان خودش می کنه؟! اخه کف حقوق باید 7 تومن باشه اونم تو تورم 60 درصدی؟! خود اقای رئیسی و قالیباف میتونن با این حقوق زندگی کنن؟!
تابناک لطفا به گوش این نمایندگان برسونید حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه را چند سال هست کمترین میزان افزایش داده اند به طوری که حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی یکی شده است و عملا انگیزه ای نیست.
پس این همه درجه بندی دانشگاه، دکتر، فوق لیسانس، لیسانس، فوق دیپلم، دیپلم و سبکل سوء تفاهم و رویا و فیلم و سناریو بود که این همه جماعت برای کسب مراتب بالاتر عمری هدر دادند. خوب از همون اول قانون می کردید همه باید برابر باشند تا همه در همون مقطع سیکل و دیپلم می موندند و این همه وقت و هزینه هدر نمی رفت.
خدایا من چقدر اشتباه کرده ام، کاش همون سبکل می موندم بالاخره دلسوزان مملکت حقوق من را با اون دکتر و فوق لیسانس یکی می کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
واقعا درست میفرمایی
سلام و عرض ادب و احترام، خواهشان بازنگری کنید در افزایش حقوق ها، طبق قانون حقوق ها باید بر اساس تورم واقعی که الان بالای 60 درصد شده و خط فقری که الان بالای 18 میلیون شده افزایش پیدا کند، این حقوق‌های کم جوابگوی ده روز زندگیه، حقوق‌ها ریالی شده هزینه ها دلاری، زور دولت فقط به کارمندان میرسه. رسیدگی بفرمایید خواهشان.
انقلاب را ما بازنشسته ها انجام دادیم و بچه های ما در جنگ شهید شدند حالا هم دستمزد خود را از انقلاب گرسنگی دریافت کرده ایم اگه راست میگید حقوق ما بازنشسته ها و تورم را به سال ۵۷ برگردانید تا به اون اقا نشون دهیم که کسی در سال ۵۷ از گرسنگی نمرده و این شماها هستید که بعد از ۴۳ سال فقر و گرسنگی را به مردم مظلوم ایران تحمیل کرده اید
سلام دوستان
دوستان اینا درک این موضوع براشون سخته با این موضوع کنار بیان. سراشون مثل کپک تو برف کردن.
حداقل بهمن که مخارج را برای ما با دلار حساب می کنن. اما به ریال حقوق میدن.
خودشون هم حقوق کارمندی میگیرن ؟
حقوق بازنشستگان خیلی کم است و واقعا مشکلات معیشتی زیادی دارند حداقل حقوقشان را همسان سازی و یکسان سازی کنید با شاغلان چیزی که در قانون آمده و واضح و روشن است و امسال برای بازنشستگان کشوری و لشگری 14 همت بودجه هم داشته ولی دولت مسکوت گذاشته و قانون را عملی نکرده است حد اقل در بودجه 1402 حق بازنشستگان را ادا کنید و همسان سازی و یکسان سازی حقوق آنها را دایمی کنید. و نگرانی این قشر را برای همیشه برطرف کنید.
مشخصه دولت از کارمنداش کار تخصصی و تجربه لازم نداره بهتره کارمندان دنبال کار دوم و سوم باشن در اداره هم استراحت کنند
واقعا این مسئولین روی چه حسابی این کارارو میکنن ۲۰ درصد با این تورم چه با تدبیر خجالتم نمیکشن با این مدیریت
محموعه ای از فاکتورها باید سنجیده شود تا بتوان در این باره تصمیم گرفت. در مواردی افزایش حقوق ها به ضرر کسانی است که اصلا کارمند نیستد.
حقوقهای بالای ۲۰ میلیون رو از ما بهتر ها میگیرند نه کارمند معمولی
سلام چرا به این نکته توجه نمی‌کنید که سطح فقر راخودشان اعلام می‌کنند کسانی که زیر بست میلیون درامددارندفقیرند حال ماراسرکارگذاشته اند ودم از افزایش حقوق بیست درصدی می‌زنند بیچاره کارمند وکارگری که روزی دویست هزار تومان مزد می‌گیرند وبد به حال اون بازنشسته ایی که هم پول درمان بیماری‌های راباید فراهم کند وهم هزینه تحصیل فرزندش وهزینه امرار معاش را باد جان بکند تا فراهم کند کسی که غم نداری رانجشییه چه خبر از حال روز من وشما دارد اینها فقط شعار می‌دهند و فقط برای وقت گذرانیدن جلسات الکی می‌گذارند پس واقع بین باشیم وبسوزیم وبسازیم
آخه شما که سیر هستید از کرانه خبر ندارید بازنشسته که ۵میلیون حقوق داره ۲۰ درصد اضافه بشه میشه ۶ میلیون کرایه خونه بده یا بخوره چقدر بی وجدان هستید
باسلام،خوتون میفرمایین تورم ۶۰درصد،خوب حقوق کارمندان هملااقل۵۰درصداضافه کنین.ممنون.
مایحتاج روزمره زندگی مردم رو روز به روز و ساعت به ساعت و حتی بعضی وقتا ثانيه به ثانيه گرون میکنن اونوقت سالی یک بار که افزایش حقوق رو اعمال میکنن میزان افزایش یک پنجم تورم موجود اون هم با هزارتا کش و قوس و ماده و تبصره‌. به‌ جای افزایش حقوق بر روی حفض ثبات بازار و اقلام مصرفی تمرکز کنید.
اگر حرفی از عدالت زده شود مبازه با فساد وراثت خواری هم زده شود از اختلاس واحتکارزده شودوخواهان عدالت شوی ضدانقلاب واشوبگر معرفی میشوی
سلام واقعا اگراونایی که حقوقشان کمتر است بیشتر بگیرند پس چه فرقی بین کسی که ۲۰سال خدمت کرده با اونی کهنسال خدمت کرده چیس؟
من یه مهندس عملیاتی پالایشگاه با ۸ سال سابقه مرتبط هستم حقوقم با نیروی مکانیک ۲ دو ماه سابقه کار یکی هست تازه تو پرداختی ها مثل بک پی و سایر امتیازات گاهی حقوقم کمتر هم میشه گاهی به سرم میزنه از مملکت برم منتها گرفتار مادر و پدر پیر و بیمارم هستم
عدالت است یا مساوات ،؟؟!!
ار اون حقوق های نجومی چند صد میلبونی برخی مسئولین بی کفایت کم کنید و اضافه کنید به حقوق های اقشار آسیب پذیر و زحمت کش !! مطلب دوم اینکه
من ودیگران شاغل در دستگاه های مثلا آموزش و پرورش، نظامی، علوم پزشکی وغیره !! چرا حقوق ودستمزد ماها با وزارت نفت قابل مقایسه نباشه ؟؟؟؟؟
واگذارتون به ابوالفضل العباس ودیگرهیچ
مخاطبم دوستانی هستند که نظر دادن و با افزایش حقوق افراد و کارکنان کم درآمد به صورت پلکانی مخالف هستن و سیستم درصدی قبلی رو میپسندند :
فکر میکنید تجربه شما زیادتره یا سوادتون؟
اتفاقا دولت و مجلس خوب کاری میکنن. آبدارچی شرکت نفت ۱۵ میلیون میگیره، آبدارچی محیط زیست ۶ میلیون. خجالت آوره....
مگه چه فرقی دارن. تجربه یا سواد ؟
بنده با دکتری و رشته فنی ۸ میگیرم..‌‌‌‌‌..
کارکنان وزارت نیرو، نفت، گاز و امثالهم با مدرک لیسانس و سابقه کم، ۲۰ میلیون میگیرن.
هر کس ناراضیه بیاد باهم تو هر رشته ای که میگه آزمون بدیم، شغلم رو باهاش عوض میکنم.....
حله؟
چون یک دوران هرج و مرج بوده و حقوق شما بی رویه رفته بالا، حالا خودتون رو ذیحق ندونید.
خیلی از جوان های با سابقه و تحصیل کرده تر و شایسته تر از شما هستن که به دلیل بی عدالتی نتونستن بیان جای شما کارمند بشن.
اگر قرار بر شایسته سالاری باشه، شما ضرر میکنید.
یا علی، زنده باد عدالت علی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
به حقوق های پایین بیشتر بدن اما چرا حقوق بقیه رو کم میگنن ایتش نامردیه برادر!
اخر سال نزدیکه و بزودی بازی سرگرم کننده ومهیج حداقلی بگیر و میانه بگیر و حداکثری بگیر برای کارگران هم شروع میشه ( البته بعدها متوجه شدند خیلی مضحکه به کسی که مثلا ۱۱ میلیون میگیره بگن حداکثری بگیر واین سوال پیش امد اگه به اونیکه ۱۱-۱۰ میلیون میگیره بگیم حداکثری بگیر پس به حقوقهای نجومی خودمون چی باید بگیم ؟!!!! و اینطوری شد که تبدیلش کردند به بالای میانه بگیر!!!)
بسمه تعالی
اگر تورم فعلی رو ثابت در نظر بگیریم ، کف حقوق بایستی ۲۰ میلیون تومان باشد . و بقیه طبق سنوات و مسئولیت حقوق خود را دریافت کنند .
۲۰درص براهمه چون اونا هم که یه مقداری حقوقشون اومده بالا سالیان سال درصدی اومده بالا خودم می گم دیگران را نمیدونم چراحالل باید درصد کمتر بگیرم وبرگردم به عقب منم بر اساس فرمول سال ۹۰ بازنشسته شدم .
واقعا جای تاسفه مملکت ما این هم منابع سرشار داره ما در دست آدمهای بی تدبیر
سلام
ممکنه مدزک تحصیلی و تخصص حاجی بابایی و حاجی دلکانی را اطلاع رسانی کنید؟
خدا بهمون رحم کنه
من یک بازنشسته هستم با مدرک کارشناسی خبره و حقوق زیر حکم هفت و هفتصد می‌باشد که پس از کسر کسورات هفت و سیصد حقوق بازنشستگی میگیرم و دارای چهار سر عایله میباشم
بنده تقاضا دارم نمایندکان محترم مجلس فقط یکماه با این مبلغ
زندگی کنند اگر تونستن هزینه بچه دانشجو و..... را تامین کنند حقوق بازنشستگان را افزایش ندن
خلایق هرچه لایق
اینم شد زندگی کل حقوقت اندازه یه اجاره خونه نباشه چرا واسه تورم اینقدر جلسه نمیگیرین از اول سال رو افزایش حقوق مانور میدین ک ۲۰ درصد؟اضاف نکنین بهتره نتیجه تنگدستی ملت رو زود میبینین
ظلم پایدار نخواهد ماند ، هر روز داریم فقیرتر میشیم ، تاوانشو یه روز میدید
پاسخ ها
ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
هیچی نگید
کارکنان 30درصد و بازنشستگان 20درصد؟؟؟ این الان اسمش عدالته؟
ممنونم.داری فقط لحظه به لحظه مملکت رو به سمت نابودی میکشونی ای رییسی.شعارهات این بود.تورم و بدبختی
با سلام ، عدالت به معنای مساوات در همه موارد نیست. در قرآن و کلام خدا آمده است ، سوره زمر آیه پنج، هل یستوی الذین یعلمون و الذین لا یعلمون . آیا کسانی که می دانند و نمی دانند ، یکسان هستند؟!عدالت به نظر تناسب در همه ابعاد است.
فاصله طبقاتی بین سازمانی را اصلاح کنید ،من ارتشی با 18 سال سابقه و مدرک کارشناسی، مسولیت 30 نفر انسان ،از لباس و غذا و.... با من هست ،دارم ماهی 8 تومن میگیرم، یکی غز اقوام،کارمند شرکت نفته ،فقط یه خودکار تحویلشه داره نزدیک 50 تومن میگیره ،لعنت بر بی عدالتی.
20 درصد حقوق و افزایش تورم بالای 50 درصد نشانه مسلمان بودن شماست بعضی اداره ها دریافتی از مردم دارند مثل مخابرات آب گاز نفت برق هر چی بخواهند حقوق نجومی به کارکنان خود می دهند بعد طلب پول از دولت هم دارند و چرخه خزانه ندارند واقعا چه بل بشویی است گوششان بدهکار دولت هم نیست خودشان یه پا رانت و فسادند این اداره ها 20 درصد برای کارمندان بدبختی که از صندوق خزانه حقوق می گیرند نشانه مسلمان بودن شماست استاندارد دو گانه که به کشور های دیگر نسبت می دهین اول عدالت را در کشور خود اجرا کنیم بعد مدعی خوب بودن بکنیم و دیگران را بد فرض کنیم
یکی بگه چرا کمر حقوق هیئت علمیهای فارغ التحصیل وزارت علوم شاغل در وزارت بهداشت رو شکستید؟
این ظلم نیست که من با پی اچ دی دانشگاه تهران و ان سال سابقه کار چهل درصد حقوقم کمتره از پی اچ دی بای ریسرچ مجموعه سطح پایین شهرستانیه که توش هستم اونم با یه سال سابقه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
از بس که غیر قانونی جذب میشوید. جالبه دکتری وزارت علوم طرح وزارت بهداشت مشغول میشه. جوک نیست
ببخشید رئیس سازمان اموراداری واستخدامی اعلام کرده حق عائله مندی واولاد در سال 1402 شش برابر میشود یعنی 3میلیون و600هزار تومان و1میلیون 800هزار تومان/در حالیکه همین الان حق عائله مندی 611هزار تومان است وشش برابرآن میشود 3600000تومان نه 600هزار تومان / قربان آدم کم اطلاع برم وآنوقت آنان برای ما تصمیم میگیرند /ضمنا دولت توی بودجه افزایش حق اولاد را 100% نسبت به سال 1401 و عائله مندی را 50% به سال 1401 پیشنهاد داده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
چرا به کارمندان خانم عائله مندی تعلق نمیگیرد؟؟
متاسفانه منظور از کارمند فقط پرستار و نظامی و معلم
وگرنه نفت،اب،مخابرات و گاز وشهرداری و دارایی و....که زیز ۳۰ نمیگیرن
خوش به حالشون حسابشون جداست و هیچ جوره حریف نمیشن حتی فیش های حقوقیش
ون رو مشخص کنن
چرا ماباید عیدی یک و نیم بگیریم بعد کارمندای این ارگانها مثل شهرداری و ....عیدی ۱۲ونیم کارگری
ساعت اصافه کار ۱۵ ولی اونا ساعت بالای ۴۰
حق مسکن۱۵۰ ولی اونا۸۰۰ و......متاسفم برای همچین عدالتی
تابناک! هرکس دو کلمه حرف حساب می نویسه را غیر قابل انتشار می زنید و فقط عده از اونایی که ابراز احساسات ملایم داشته اند را منتشر می کنید. لطفا ادای همراهی با مردم را در نیاورید
با این افزایش حقوق وفقر بیشتر در سال1402 باید منتظر اغتشاشات واعتصابات دیگری در سال جدید بود که باز هم دودش به چشم مردم فقیر و قشر کارمند نیزه خدا کنه حداقل مجلس با این طرح های دولت بی سواد موافقت نکنه کسی که با افزایش حقوق برابر برا همه میخواد عدالت ایجاد کنه معلومه که سواد درست حسابی ندارد با رانت شده مسیول خدا به داد ملت برسه
کارمند خودش باید زرنگ باشه و از ارباب رجوع پول خودشو دریافت کنه حالا به هر طریق ممکنه، چون ب حقوق دولت امیدی نیست
بی خود نبود گفتن سید محرومان یعنی کم کم همه ایرانی ها را محروم میکند
چرا فرمولی برای اشتغال بیکاران در جامعه اراعه نمیگردد
سلام
یه فکری به حال حقوق اداره کار بکنید مخصوصا نیروهای شرکتی....
امسال با افزایشی که سید مظلومان انجام داد خدمتگزار و آبدارچی ادارات افزایش حقوق خوبی داشتند به طوری که حقوق آنها از کارشناسان و کارشناس مسئولان زیادتر بود. البته با توجه به تورمی که دولت ایجاد کرد حقوق انها هم کفاف زندگی را نمی دهد ولی باید یک تناسبی بین حقوق افراد مختلف یک اداره باشد . با این وضعیت انگیزه همه کارکنان از بین می رود......
چطور با تورم ۵۰ درصد فقط ۲۰ درصد حقوق ها را زیاد میکنید.بعد هم اینکه خط فقر به ۲۰ میلیون به گفته خودتان رسیده.واقعا توی این چند دهه همیشه حقوق از تورم بسیار پایینتر بوده و هست.آخر چقدر فشار رو میشه تحمل کرد.اینها همه اش میشه نارضایتی و ایجاد تنفر از سیستم.وقتی یه کارمند بخاطر کم بودن حقوق جلوی زن و بچه اش شرمنده باشه از زمین و زمان و دولت و سیستم متنفر و بیزار میشه و هر کاری میکنه.پس بفکر باشید و حداقل حقوق ها رو اندازه تورم اعلامی خودتان(بانک مرکزی) اضافه کنید.چون واقعا زندگی غیر قابل تحمله...
دولت ومجلس محترم اگه لطف کنند و زمین رایگان دروسط کویر لوت واسه قبر بهمون بدن ممنون میشیم چون بزودی خیلی لازممون میشه با تشکر از زحمتکشان مل
متاسفانه در تعیین سطح و افزایش حقوق بین سازمانی که ارزش افزوده و ثروت و رفاه برای کشور تولید می کند و سازمانی که فقط مصرفی گرا و یا حتی بدون خروجی مشخصی است تفاوت وجود ندارد و حتی در بسیار از موارد این سازمانهای بدون خورجی مشخص سطح درامدهای بالاتری دارند و این باعث شده کارمندان و کارگران سازمانهای تولید کننده رشد اقتصادی سرخورده شوند
از این دولت و مجلس بیشتر از اینم نباید انتظار داشت
این روش محاسبه حقوق بقدری مضحک هست که ادم فکر میکنه کسانی که این روش را پیشنهاد داده هیچ اطلاعی از هیچ چیزی نداشته اخه برادر من شما با این روش حقوق افراد ویژه و متخصصهای کشور را با کارکنان عادی و بیکار بقدری نزدیک مردید که کسی دیگه به فکر تحصیل و تحربه و مهارت و تلاش نیست
آبدارچی و نظافتچی اداراه ما بر اساس قانون کار حقوق دریافت می کنن، با افزایش 57 درصدی حقوقشان از من با تحصیلات فوق لیسانس با 29 سال سابقه بیشتر شده.
نگهبان شبکه بهداشتی با ایثارگری تقریبا دو برابر بنده با مدرک فوق دیپلم حقوق میگیره اون وقت من با بیشتر از 12 سال سابقه دارم درجا می زنم
با این مدل افزایش حقوق سال گذشته، حقوق نیروی خدمات از معاون اداره و کارشناسان اداره ما با کلی مسئولیت و کار خیلی بیشتر شد و بی انگیزگی و ناراحتی بابت بی ارزش دانستن تخصص و تحصیلات و سابقه را به وضوح می بینیم.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی