بازدید 2593

مرد سالخورده در خانه قدیمی به قتل رسید

کد خبر: ۱۱۶۲۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱ 31 January 2023

با به قتل رسیدن یک مرد سالخورده در یک خانه قدیمی در محله خزانه، تحقیقات تیم جنایی آغازشد و در روند بررسی‌ها پسر مقتول که اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورده بود، دستگیر شد.

به گزارش تسنیم، عقربه‌ها ساعت یک بامداد دوشنبه دهم بهمن را نشان می‌داد که مرگ مشکوک مرد سالخورده‌ای از سوی پسرش در یک خانه قدیمی در محله خزانه به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد.با اعلام این خبر، ماموران کلانتری 160 خزانه به خانه قدیمی که بسیار نامرتب و پر از وسایل ضایعاتی بود ،رفتند و در یکی از اتاق‌های این خانه، جسد مرد حدودا 65 ساله‌ای را مشاهده کردند که آثار کبودی روی گردن او مشهود بود.

بدین ترتیب تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی به همراه وحید ناصری، بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی که خیلی زود در خانه مدنظر حاضر شده بودند با بررسی‌های اولیه آثار خون روی پتو و فرشی را که در آن جا وجود داشت، کشف کردند و متوجه شدند پشت گردن مقتول هدف ضربه چاقو قرار گرفته و آثار کبودی روی دست و پای او به دلیل بستن طناب مشهود بود.

همین سرنخ کافی بود تا پسر مقتول که جسد پدرش را در اتاق خواب پیدا کرده بود هدف تحقیق قرار بگیرد؛وی گفت: شب گذشته با پدرم تا ساعت 4 بامداد قلیان کشیدیم و حرف زدیم، در ادامه نیز من به اتاق دیگری رفتم و پدرم هم در اتاق خودش خوابید؛ هنگامی که صبح از خواب بیدار شدم برای انجام کار شخصی به بیرون رفتم.

پسر جوان در جریان تحقیقات ادامه داد: هنگامی که به خانه برگشتم به اتاق پدرم رفتم و با جسد او مواجه شدم که در ادامه نیز حادثه را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کردم. پدرم بداخلاق و بددهن بود ،اما من با او درگیر نشدم.

بررسی‌های بیشتر نشان می‌داد، روی گردن پسر مقتول آثار کبودی ناشی از ضرب و جرح وجود دارد که پسر جوان در این خصوص اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد و همین موضوع شک تیم جنایی را برای چندمین بار برانگیخت!همچنین پسر جوان در تحقیقات ابتدایی مدعی شده بود موادمخدر مصرف نمی‌کند، اما در ادامه گفته بود تریاک می‌کشد .با این حال، متخصصان پزشکی قانونی در معاینه اولیه خود از جسد مرد 65 ساله، زمان مرگ مقتول را 24 ساعت قبل از اعلام کشف جسد به پلیس توسط فرزندش اعلام کردند.

تجزیه و تحلیل‌های ابتدایی تیم جنایی هم حکایت از آن داشت که پسر جوان در یک هفته‌ای که با پدر خود زندگی می‌کرده با او درگیر شده و پس از به قتل رساندن او قصد داشته با بستن دست و پای پدرش و قرار دادن جسد داخل یک پتو، جسد را مخفی کند که موفق نشده است .

پس از پایان تحقیقات میدانی، کارآگاهان دوربین‌های مداربسته اطراف خانه قدیمی را برای اثبات ادعای تنها متهم پرونده هدف بازبینی قرار دادند.با دستور وحید ناصری، بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم