بازدید 3417

انهدام شبکه بزرگ تولید داروهای تقلبی

کد خبر: ۱۱۶۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷ 24 January 2023

شبکه بزرگ تولید زیرزمینی داروهای تقلبی ترک اعتیاد و قرص‌های روانگردان که اعضای یک خانواده بودند متلاشی شد.

به گزارش میزان،‌ علی صالحی دادستان تهران در تشریح این خبر گفت: با رصد و پایش اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، طی یک عملیات، شبکه گسترده تولید زیرزمینی داروهای تقلبی ترک اعتیاد، متادون و مخدر در استان تهران منهدم شد.

در این عملیات کارگاه فرآوری داروهای تقلبی ترک اعتیاد شناسایی شد که طی آن بیش از ۴ میلیون حبه قرص متادون و مقادیر زیادی شربت تریاک و شربت متادون کشف و ضبط شد.

وی افزود: این شبکه زیرزمینی که به صورت خانوادگی فعالیت می‌کرد و در سطح کشور فعالیت داشته است، با استفاده از روش‌های متقلبانه و با همکاری عطاری‌های غیرمجاز داروهای ترک اعتیاد، انواع قرص‌های متادون، شربت تریاک و ده‌ها داروی دیگر را که نیاز به تجویز پزشک دارد به صورت غیرمجاز به فروش می‌رساندند. اقلام مکشوفه به صورت حرفه‌ای بسته‌بندی شده بودند اما حاوی قرص‌ها و شربت‌های غیرمجازی بودند که در صورت مصرف عوارض خطرناکی می‌تواند داشته باشد.

صالحی با اشاره به اینکه داروهای پزشکی فقط با تجویز پزشک و داروخانه‌های مجاز باید تهیه شوند تأکید کرد: در این پرونده همچنین برای عطاری‌های متخلفی که با این شبکه زیرزمینی همکاری داشتند، پرونده قضایی تشکیل شده است. ۶ نفر از نفرات اصلی این باند در یک عملیات ضربتی هماهنگ در تهران، شهریار و پاکدشت با دستور مرجع قضایی، دستگیر شدند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم