بازدید 3558

آمار اغتشاشگران از زبان یک مقام قضایی

دادستان ویژه روحانیت غرب کشور گفت: آمار اغشاشگران بین ۹۰ هزار نفر تا ۵۰۰ هزار نفر بیشتر نیست و این آمار در مقایسه با جمعیت کشور خیلی محدود است.
کد خبر: ۱۱۵۴۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰ 10 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حجت الاسلام اکبر بیگلری، امروز (۱۹ آذر) در نشست جهاد تبیین که با حضور جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و مبلغان دینی در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به پیشرفت‌های کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اوایل جنگ سیم خاردار هم برای مقابله با دشمن نداشتیم، اما به برکت انقلاب اسلامی امروز در فنون نظامی در دنیا حرف برای گفتن داریم.

بیگلری با اشاره به اقتدار کنونی ایران اسلامی در دنیا، گفت: امروز به برکت اسلام به جایی رسیده‌ایم که پایگاه دشمنان در عین الاسد را هدف قرار می‌دهیم.

دادستان ویژه روحانیت غرب کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) ام القرای جهان اسلام است، گفت: امروز ایران اسلامی در دنیا صاحب نفوذ است.

وی تاکید کرد: امروز دنیا ایران اسلامی را به عنوان یک ابر قدرت می‌بیند و دشمنان تحمل دیدن اقتدار ما را ندارند.

بیگلری در ادامه با بیان اینکه دشمنان در طول عمر انقلاب اسلامی از هیچ توطئه‌ای برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دریغ نکرده‌اند، گفت: از همان روز‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان برای برچیده شدن انقلاب توطئه چینی‌های زیادی کرده و نمونه‌های پررنگ این توطئه چینی‌ها را در دوران جنگ تحمیلی و نیز ترور ۱۷ هزار نفری هموطنانمان شاهد بودیم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های امروز رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت برای مقابله با دشمنان، گفت: اگر امثال شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم نبودند، امروز کرمانشاه و چه بسا تهران خط مقدم جبهه‌های ما بود.

بیگلری اشاره‌ای هم به آمار کم اغتشاشگران در مقایسه با جمعیت کشور داشت و گفت: آمار اغشاشگران بین ۹۰ هزار نفر تا ۵۰۰ هزار نفر بیشتر نیست و این آمار در مقایسه با جمعیت کشور خیلی محدود است.

وی در ادامه مشکلات اقتصادی کنونی را نتیجه تحریم‌ها برشمرد و ابراز امیدواری کرد: در سایه تلاش‌های مسئولان شاهد حل مشکلات کشور و در صدر آن‌ها مشکلات اقتصادی باشیم.

کرمانشاه ۴۴ حوزه علمیه دارد

حجت الاسلام حجت الله فاضلی مشاور استاندار کرمانشاه در امور روحانیون نیز در این نشست با بیان اینکه استان کرمانشاه ۴۴ حوزه علمیه دارد، گفت: ۲۲ حوزه علمیه به اهل سنت و ۲۲ حوزه علمیه دیگر به اهل تشیع اختصاص دارد. ضمن اینکه ۲۵۰۰ نفر طلبه در حوزه‌های علمیه اهل تسنن و اهل تشیع استان مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱۳۲۰ مسجد دارد، گفت: ۵۲۰ مسجد از مساجد استان در مناطق اهل تسنن قرار دارد که این آمار در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی زیر ۱۰۰ مسجد بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی