بازدید 3547
۱

امنیت غذایی، موضوع مهمی برای کشور است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز به‌ روزترین و کارآمدترین ابزار حمایتی از کشاورزان، کشاورزی قراردادی است که می‌ تواند ضمن افزایش تولید، از معیشت مردم و کشاورزان نیز حمایت کند.
کد خبر: ۱۱۴۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸ 12 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز خراسان رضوی، وزیر جهاد کشاورزی با توجه به فراوانی کشاورزی خرده مالکی در کشور گفت: کشاورزی قراردادی از معیشت مردم و کشاورزان حمایت می کندراهکار حل مشکلات کشاورزی و تقویت امنیت غذایی، کشاورزی قراردادی است که در مسیر اجرای آن نیاز به حمایت و کمک آستان قدس رضوی داریم.

سید جواد ساداتی‌ نژاد، در دیدار با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: امنیت غذایی، موضوع مهمی برای کشور و دارای تاثیر مستقیم در زندگی همه مردم است به همین دلیل همه کسانی که برای تامین این امنیت تلاش می‌ کنند، کار بزرگ و قابل قدردانی انجام می‌ دهند.

وی ادامه داد: از آستان قدس رضوی درخواست داریم با توجه به تجربه خود در حوزه کشاورزی قراردادی، برای توسعه آن به ما کمک کند چرا که امروز به‌ روزترین و کارآمدترین ابزار حمایتی در این عرصه، کشاورزی قراردادی است و می‌ تواند ضمن افزایش تولید، از معیشت مردم و کشاورزان نیز حمایت کند.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در دولت سیزدهم توسعه کشاورزی را به عنوان یک ماموریت برای خود تعیین کرده‌ ایم و انتظار داریم آستان قدس رضوی نیز این مهم را به عنوان یک ماموریت در دستور کار خود قرار دهد.

ساداتی‌ نژاد افزود: در این مسیر ما نیز به عنوان بازوی حمایتی، آمادگی خود را اعلام می‌ کنیم تا بتوان در قالب توافقنامه‌ منعقد شده با آستان قدس رضوی، تسهیلگر توسعه کشاورزی قراردادی در شرق کشور باشیم.

وی با بیان این که باید نام آستان قدس رضوی در حوزه کشاورزی در شرق کشور بدرخشد ادامه داد: با توجه به وضعیت منابع آبی در کشور، اجرای الگوی کشت نیز موضوع مهمی است که در این زمینه نیز از آستان قدس رضوی درخواست داریم پیشتاز باشد.

او همچنین با اشاره به اهمیت تقویت رویکرد دانش‌بنیان در کشاورزی اظهار کرد: دولت سیزدهم از هر گونه حمایتی که در حوزه دانش‌بنیان نیاز باشد، دریغ نمی‌کند و در همین راستا در حال توسعه مراکز و دهکده‌های نوآوری کشاورزی است.

در کشاورزی قراردادی، قرارداد پیش از آغاز فرآیند تولید، بین کشاورز و خریدار برای مدتی معین به صورت شفاهی یا کتبی منعقد می شود و در آن، کشاورز متعهد می شود مقادیر توافق شده از یک محصول کشاورزی را با رعایت استانداردهای کیفی و زمان مورد نظر خریدار، تولید و عرضه کند. در مقابل، خریدار ضمن خرید محصول با قیمت توافق شده، تولید کننده را از طریق تأمین بخشی از نهاده های کشاورزی، آماده سازی زمین و ارائه توصیه های فنی حمایت می کند.

در کشاورزی قراردادی، قرارداد پیش از آغاز فرآیند تولید، بین کشاورز و خریدار برای مدتی معین به صورت شفاهی یا کتبی منعقد می شود و در آن، کشاورز متعهد می شود مقادیر توافق شده از یک محصول کشاورزی را با رعایت استانداردهای کیفی و زمان مورد نظر خریدار، تولید و عرضه کند.

در مقابل، خریدار ضمن خرید محصول با قیمت توافق شده، تولید کننده را از طریق تأمین بخشی از نهاده های کشاورزی، آماده سازی زمین، ارائه توصیه های فنی و غیره حمایت می کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
از این همه قمپوز در کردن خسته نشدی
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل