بازدید 2541

معاون استقلال: پارسال حق پرسپولیس را خوردند ولی امسال ما اجازه نمی‌دهیم

کد خبر: ۱۱۴۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸ 02 November 2022

سعید فتاحی درباره کیفیت چمن ورزشگاه شهید باهنر کرمان محل دیدار سوپرجام فوتبال ایران اظهار داشت: چمن به اندازه استاندارد کوتاه شده است و قول دادند قبل از بازی هم آب داده شود تا شرایط زمین بهتر شود. مشکل خاصی نیست و ان‌شاءالله بازی خوبی باشد.

وی در مورد اینکه صحبت‌های زیادی درباره سرنوشت کارت قرمزهای احتمالی دیدار سوپرجام مطرح می‌شود و گفته شده در صورت دریافت کارت قرمز بازیکن از بازی بعدی لیگ محروم خواهد بود، گفت: نظر من یا نظر آقای مهدی و کشوری‌فرد ملاک نیست. ملاک آیین‌نامه سازمان لیگ است که به تصویب هیئت رئیسه رسیده. اگر این آیین‌نامه تغییر کرده باشد باید ابتدا در هیئت رئیسه سازمان لیگ تصویب شود و بعد هم در هیئت رئیسه فدراسیون تأیید شود. براساس ماده 49 آیین‌نامه که براساس آن «شخصی که از زمین بازی یا منطقه فنی اخراج شود، خود به خود از بازی بعدی در همان مسابقات محروم می‌شود». یعنی اگر در لیگ برتر بازیکن اخراج شود در لیگ برتر محروم می‌شود و اگر در سوپرجام اخراج شود در سوپرجام بعدی. حالا همه می‌پرسند شاید استقلال در سوپرجام بعدی نباشد، خُب نباشد؛ بازیکن در هر تیمی باشد، محروم است.

معاون ورزشی باشگاه استقلال تصریح کرد: اگر یادتان باشد بازیکن در گذشته اگر در جام حذفی هم کارت قرمز می‌گرفت ما در بازی بعد لیگ آن بازیکن را محروم می‌کردیم، اما بعد آیین‌نامه عوض شد و گفتند کارت‌های قرمز در هر سری از مسابقات اعمال می‌شود. دوستان در سازمان لیگ چند روز پیش نامه زدند و گفتند برابر استعلام؛ در حالی که باشگاه استقلال اصلاً استعلامی نگرفته بود. وقتی قانون واضح است اصلاً نیازی به استعلام نیاز ندارد. نامه زدند و ما دیروز به آن اعتراض کردیم. الان هم به آقای قنبرزاده اعتراض کردیم و قرار شد صورت‌جلسه‌ای نوشته شود تا این موضوع برابر قانون انجام شود. الان بازیکن نساجی در بازی قبل اخراج شده و در این بازی بازی می‌کند؛ یعنی از لیگی به لیگ دیگر منتقل نمی‌شود. پس چطور اگر بازیکن ما یا نساجی امروز اخراج شود محرومیت به بازی بعد می‌رسد؟ حالا می‌گویند دربی است؛ اما ما معترضیم چطور سازمان لیگ چنین نامه‌ای زده و روی باشگاه و تیم ما تأثیر گذاشته است. به هر حال دربی حساسیت‌هایی دارد و نباید این کار را می‌کردند. پیگیر این موضوع هستیم و با قنبرزاده هم صحبت کردیم و او قانع شد. قرار شده نامه هم به بخش حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون برود؛ این دست ما هم نیست، ماده 54 آیین‌نامه هم این را می‌گوید. در ماده 54 گفته شده بازی سوپرجام هم مثل بازی جام حذفی است.

«مسئولان سازمان لیگ به محرومیت فصل گذشته مهدی شیری و حمید مطهری از پرسپولیس به دلیل اخراج در سوپرجام فصل قبل استناد می‌کنند». فتاحی در پاسخ به این پرسش گفت: آن‌ها استناد نمی‌کنند، آن‌ها چون سال قبل اشتباه کردند امسال هم می‌خواهند همین کار را کنند. باشگاه استقلال قطعاً زیربار نمی‌رود؛ ما نامه را هم به وقت زدیم و باید این صورت جلسه هم امضا شود. حالا دوستان اگر این کار را نمی‌خواهند انجام دهند، باشگاه استقلال همانطور که تا الان برابر قانون پیش رفته بعد از این هم برابر قانون پیش می‌رود.

وی درباره اینکه آیا ساپنیتو تمرینات استقلال را به کمپ حجازی انتقال خواهد داد، عنوان کرد: چمن کمپ آماده است و بعد از تعطیلات امکان این کار وجود دارد. فقط 10 درصد کار ساختمان‌مان مانده که آن را هم انجام می‌دهیم. همه تمرینات در کمپ حجازی نه؛ ولی هم کمپ و هم مجموعه انقلاب محل تمرین استقلال خواهد بود.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل