بازدید 2428

کلاهبرداری با فروش ارز دیجیتال

کد خبر: ۱۱۴۸۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶ 01 November 2022

مجرم سایبری که با ترفند فروش ارز دیجیتال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایران، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت در این‌باره اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان فروش ارز دیجیتال پر سود و گرانقیمت، موضوع در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.

شاکی در اظهارات خود عنوان داشت چند وقت پیش در شبکه اجتماعی اینستاگرام با شخصی که مدعی بود در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و سودهای کلانی در ازای سرمایه‌گذاری در این زمینه پرداخت می‌کند، آشنا شدم و مدت کوتاهی با وی در ارتباط بودم. پس از جلب اعتمادم معادل مبلغ دو میلیارد ریال ارز دیجیتال از وی خریداری کردم و بعد از واریز وجه، دیگر پاسخی از وی دریافت نکردم و متوجه کلاهبرداری شدم.

سرهنگ گودرزی گفت: کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ پس از بررسی‌های همه‌جانبه و تلاش بی‌وقفه برای شناسایی مجرم با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی اطلاعاتی از مجرم به دست آوردند که با اقدامات فنی و عملیات مهندسی اجتماعی، این شیاد اینترنتی شناسایی شد.

با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی، تیم عملیات این پلیس، مجرم را در یکی از محله‌های جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند. متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی به جرم خود اقرار کرد و اظهار داشت که با توجه به عدم آگاهی شهروندان با هویتی جعلی و جلب اعتماد شاکی‌ها با وعده واهی سود بسیار بالا از کاربران کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ گودرزی تأکید کرد: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمین سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم جز با احساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم