بازدید 2501

گفت‌وگوی بورل با گوترش در مورد توقف توافق غلات

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که درباره توقف توافق غلات با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل گفتگو کرده است.
کد خبر: ۱۱۴۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷ 31 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، جوزپ بورل یکشنبه شب در پیام توییتری نوشت: برای گفتگو در مورد توافق دریای سیاه و هماهنگی اقدامات برای اطمینان از صادرات غلات و کود از اوکراین با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل تماس گرفته شد.

وی همچنین ادعای خود مبنی بر اینکه روسیه باید از تصمیم خود درباره توافق غلات عقب نشینی کند را تکرار کرد و افزود که اتحادیه اروپا نقش خود را برای مقابله با بحران جهانی غذا ایفا خواهد کرد.

پیش از این وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که مسکو مشارکت خود در قرارداد غلات را به دنبال حمله پهپادی اوکراین به کشتی‌های ناوگان دریای سیاه روسیه در سواستوپل به حالت تعلیق درآورده است.

این وزارتخانه همچنین تاکید کرده بود که کارشناسان نیروی دریایی انگلیس مستقر در شهر اوچاکوف در منطقه نیکالئف در آماده سازی و فراهم آوری مقدمات این حمله تروریستی و آموزش نظامیان مرکز عملیات ویژه دریایی ۷۳، کمک کرده‌اند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، کارشناسان نیروی دریای انگلیس در برنامه‌ریزی و اجرای انفجار خرابکارانه در خطوط لوله انتقال گاز نورد استریم در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۴ مهر ۱۴۰۱) نیز نقش داشته‌اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل