بازدید 5190
۶

تخلف در تولید آنتی بیوتیک‌ها

کمبود داروهای آنتی بیوتیک در کشور، باعث شد تا رئیس جمهور نیز به این موضوع ورود کند و خواستار برخورد با اهمال کاری ها در حوزه دارو شد.
کد خبر: ۱۱۴۷۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۳ 26 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، مشکل کمبود داروهای آنتی بیوتیک در کشور که گفته می‌شود به دلیل عدم حاشیه سود کافی برای تولید کنندگان داخلی بوده است، با واکنش وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو همراه شد.

به دنبال اجرای طرح دارویاری و حذف ارز ترجیحی برای صنعت داروسازی کشور، برخی از تولید کنندگان مواد اولیه دارویی نسبت به نحوه قیمت گذاری داروها از سوی سازمان غذا و دارو، گلایه داشته و عنوان می‌کنند که حاشیه سود داروهای آنتی بیوتیک، به اندازه‌ای نیست که برای تولید کننده مقرون به صرفه باشد.

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در حال حاضر کودکان و افراد مسن در معرض آنفلوانزا و سرماخوردگی قرار دارند و این بیماری‌ها در حال افزایش است اما با کمبود آنتی‌بیوتیک به ویژه برای کودکان در ۳۰ استان کشور روبرو هستیم.

وی با انتقاد از اینکه عزم و اراده جدی برای رفع کمبودهای دارویی وجود ندارد، افزود: با دستورات کاغذی این مشکل حل نمی‌شود و اگر در این رابطه تدبیر و فکر عاجلی نشود افزایش نارضایتی‌ها را به دنبال دارد و مشکل کمبود دارو نباید به مشکلات فعلی کشور افزوده شود.

در همین حال، فرامرز اختراعی رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی، با انتقاد از رفتارهای غیر علمی و غیر تخصصی در مواجهه با مشکلات تولید کنندگان مواد مؤثره دارو، گفت: ۴۱۲ قلم ماده مؤثره دارو در کشور تولید می‌شود که اگر هر چه سریع‌تر نسبت به اصلاح قیمت گذاری ها اقدام نشود، احتمالاً شرایط تولید سخت‌تر خواهد شد.

این در حالی است که بهرام دارایی رئیس سازمان غغذا و دارو، با اذعان به تخلفات رخ داده در زمینه تولید مواد اولیه دارویی، گفت: برخی از شرکت‌ها در گزارش‌های خود، کم اظهاری کرده اند و این موضوع محرز شده است.

وی با اشاره به معرفی شرکت‌های دارویی متخلف به مراجع قضائی، افزود: دو شرکت پخش تعلیق شده اند و مجوز دو شرکت نیز ابطال شده است.

در همین حال، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، با عنوان این مطلب که مشکل کمبود آنتی بیوتیک ها ظرف دو سه روز آینده حل می‌شود، گفت: برای رفع کمبود، آنتی بیوتیک وارد و توزیع می‌کنیم.

وی افزود: پیش بینی می‌کنیم در روزهای آتی، بازار آنتی بیوتیک در کشور اشباع شود.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۶
با سلام و صلوات نمیشود مملکت را اداره کرد
اگر راست میگی متخلفین که به قوه قضایی معرفی و یا تعلیق شده اند را به مردم معرفی کنید
تمام تلاشتان را هم بکنبد حریف مافیای دارو نخواهید شد چون پشتشان به جاهایی وصل است که جرات نزدیک شدن ندارید.
قصه خودرو اینبار در صنعت داروسازی تکرار میشود.ممنوعیت واردات به بهانه حمایت ازتولید داخل. فقط مسئولان این نکته را درنظر نگرفتند که دارو خودرو نیست .با جان مردم سروکاردارد.من بیمار سرطانی دارم که داروی پروتوزوماب مصرف میکند داخلیش کیفیت ندارد وجالب اینکه مدتیه اصلا پیدا نمیشود.خارجیش هم علاوه براینکه ازمجاری رسمی نیامده وبسیار موجب نگرانیمان هست قیمتش هم بین 40-50 میلیون است.من بدبخت خانه ام را فروخته وهر3 هفته 50 میلیون به قاچاقچیان محترم پرداخت میکنم.چون واردات رسمی اش ممنوع است.
یعنی دو روزه می توانید همه مراحل اداری و گمرگی و حمل و نقل را انجام بدهید و دارو وارد کنید ؟؟
مافیای دارو را با قوانین و مقررات نادرست ، خودتان ایجاد کردید شما که برای تامین واکسن به دولت قبل طعنه می زدید و کارشکنی می کردید خودتان حالا در مدیریت کپسول و آمپول آنتی بیوتیک که تولید داخل هم هست مانده اید .
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل