بازدید 4009
۱

خودکشی پس از اقدام به قتل

مسئولان سیرجان حادثه شلیک یک کارگر به سرپرست کارخانه‌ای خصوصی را در این شهرستان تایید و اعلام کردند که کارگر پس از شلیک گلوله و مجروح کردن طرف مقابل اقدام به خودکشی کرده و جان باخته است.
کد خبر: ۱۱۴۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳ 19 October 2022به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، گرچه برخی منابع مدعی تجمع به علت معوقات کارگران و درگیری در کارخانه تولیدکننده میلگرد شده بودند، اما مسئولان محلی تجمع و مشکلات مالی کارخانه را تایید نمی‌کنند و می‌گویند کارگر مذکور پس از اخراج و در حالی که حقوق وی نیز پرداخت شده بوده، دست به چنین اقدامی زده است.

سرهنگ مرتضی امیرسبتکی فرمانده انتظامی سیرجان توضیح داد: کارگر که خودکشی کرده فردی ۲۹ ساله بوده که به دنبال اخراج از کارخانه اقدام به تیراندازی با سلاح گرم به سرپرست کارخانه می‌کند.

وی اظهار کرد: این کارگر چون تصور کرده فرد پس از شلیک، کشته شده، اقدام به خودکشی با شلیک به خودش می‌کند؛ درحالی که سرپرست کارخانه مجروح شده و اینک تحت درمان قرار دارد.

فرمانده انتظامی سیرجان درباره علت این حادثه نیز توضیح داد: براساس مستندات و شواهد موجود، کارگر مذکور که فردی غیربومی بوده سابقه مشکلات روحی و روانی نیز داشته به طوری که به همین علت از معافیت پزشکی سربازی نیز برخوردار بوده است.

وی افزود: براساس بررسی‌ها کارگر مذکور تا شهریورماه نیز حقوق دریافت کرده بوده که بعد از بروز مشکلات بین وی و مسئولان کارخانه و از آنجا که اخراج شده بوده، این اتفاق رخ داده است.

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان سیرجان نیز گفت: گزارشی مبنی بر مشکلات مالی و معوقات کارگران از کارخانه مذکور دریافت نشده است.

محمدرضا آقاخانی افزود: کارگر مذکور اهل استان کرمان نبوده است.

وی افزود: در عین حال پیگیری ما برای بررسی بیشتر موضوع همچنان جریان دارد و امروز نیز تیمی از اداره کار در محل کارخانه حاضر شده‌اند.

شهرستان سیرجان از قطب‌های مهم و بزرگ صنعتی و معدنی کشور است که در ۱۷۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
بیچاره کارگر
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه