بازدید 10346

واکنش مشاور ارشد زلنسکی به انفجار پل کریمه

مشاور ارشد ریاست جمهوری اوکراین درباره انفجار در پل کریمه اعلام کرد، این تازه آغاز ماجرا است و همه تجهیزات غیرقانونی باید نابود شود.
کد خبر: ۱۱۴۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱ 08 October 2022

به گزارش تابناک، فارس نوشت: «میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین ضمن استقبال از انفجار پل کریمه اعلام کرد که این منطقه باید به اوکراین برگردانده شود.

منابع رسانه‌ای از کی‌یف پایتخت اوکراین خبر دادند، مشاور رئیس‌جمهور اوکراین از وقوع انفجار در پل کریمه و فرو ریختن بخشی از سازه آن استقبال کرد.

«میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در پیام توییتری اعلام کرد، آنچه «در پل (کریمه) رخ داد، تازه شروع ماجرا است».

این مقام اوکراینی با تاکید بر لزوم بازگشت کریمه به اوکراین افزود: «همه (تجهیزات و سازه‌های) غیرقانونی باید نابود شود و همه آنچه سرقت شده باید به اوکراین بازگردانده شود. هر چیزی (منطقه‌ای) که توسط روسیه اشغال شده باید اخراج شود».

پودولیاک مرداد ماه سال جاری گفته بود که اوکراین قصد دارد پل کریمه را تخریب کند. وی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» گفت که این پل، «غیرقانونی» است و باید نابود شود. پل کریمه، این شبه جزیره را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند. کریمه بعد از همه‌پرسی سال ۲۰۱۴ از اوکراین جدا و به روسیه ملحق شد (جزئیات بیشتر).

بامداد روز شنبه (امروز) بود که وقوع انفجار در پل کریمه و فرو ریختن بخشی از سازه آن خبرساز شد. با گذشت ساعتی بعد از انتشار خبرها درباره انفجار در پل کریمه، «کمیته ملی ضد تروریسم» روسیه اعلام کرد که یک کامیون روی پل منفجر شده و باعث آسیب به پل کریمه شده است. به گفته این کمیته، این فرض وجود دارد که انفجار، کار نیروهای عملیات ویژه اوکراین باشد.

از سوی دیگر، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دستور تشکیل کمیته دولتی برای بررسی بحران پیش آمده برای پل کریمه را صادر کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل