بازدید 5441

دبیر: برکناری محمدبنا دور از مردانگی است

کد خبر: ۱۱۴۰۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳ 15 September 2022

علیرضا دبیر در مورد عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی 2022 اظهار داشت: وقتی تیم نتیجه می‌گیرد، در اصل همه نتیجه می‌گیرند. وقتی هم تیم نتیجه نگیرد، بی‌معرفتی است فقط یک نفر را مقصر بدانیم. حتماً من هم مقصرم، همانقدری که کشتی‌گیر، سرمربی و حتی شاید کسانی که در خانه کشتی زحمت می‌کشند، مقصرند. اینکه گردن یکی بیندازیم، دور از انصاف و مردانگی است، اما کار کارشناسی بحث دیگری است. مشخص است کشتی‌گیر ایراد داشته، یک جاهایی مربی ایراد داشته، اما اینکه همه تقصیرات گردن محمد بنا بیفتد، بی‌انصافی است.

دبیر: برکناری محمدبنا دور از مردانگی است

رئیس فدراسیون کشتی در واکنش به انتقاداتی که از مربیگری تیم شده بود و اینکه صرفاً رسول جزینی و عادل بالی تبار در تمامی مسابقه‌ها کنار تشک حضور داشتند، تأکید کرد: این جزو اختیارات سرمربی است، خودش انتخاب کرده و خودش هم پاسخ می‌دهد. من به خودم اجازه ورود به این حیطه را نمی‌دهم. او تشخیص می‌دهد چه کسی در کُچ بنشیند و چه کسی ننشیند. البته من خودم مخالف حضور این تعداد کادر فنی در آزاد و هم فرنگی هستم.

دبیر درباره نبود مدیر فنی در رأس کشتی فرنگی تصریح کرد: من در کشتی آزاد با درستکار و کاوه در ارتباط هستم. ما خیلی جاها با هم به چالش برمی‌خوریم و سه چهار روز بحث‌های جدی هم داشتیم، ولی بالاخره به جمع‌بندی رسیدیم. در فرنگی، سوریان رابطه پدر - پسری با بنا دارد و از طریق حمید حرف‌هایم را به بنا انتقال می‌دادم. حمید سوریان در مورد خیلی مسائل صحبت می‌کرد. بنا در حوزه فنی توجیه است، کارش را بلد است، حرف دلم این است که محمد بنا، تنهاست. دوست داشتم کمک‌هایش بیشتر باشند، یعنی بیشتر از او بار بردارند. کاری ندارم او بخواهد ادامه دهد یا ندهد، خودش باید تصمیم بگیرد اما جزو آدم‌های خوبی است که در دنیا دیدم. راحت او را به دست نیاوردیم که با آبرویش بازی کنیم.

وی ادامه داد: من و غلامرضا محمدی بعد از المپیک نتوانستیم با هم ادامه دهیم، اما هنوز غلام را می‌بینم به پایش بلند می‌شوم. سال گذشته به او گفتم سرمربی نوجوانان شود، ولی ناز کرد. من در واقعیت زندگی می‌کنم و اهل فضای مجازی نیستم، ولی خواهشم این است که حرمت‎ها را حفظ کنیم و یادمان نرود بنا برای این مملکت چه کار کرده است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: حتماً گزارشی از محمد بنا می‌خواهم. دیگر به همین شکل کار نمی‌شود و مثل سیستم کشتی آزاد همه چیز باید کنترل و نظارت شود. در کار با کسی تعارف ندارم. یک زمانی تیم بد می‌آورد و سهل‌انگاری صورت می‌گیرد. حتماً از این پس بیشتر در فرنگی ورود می‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که تا چه زمانی برای ارائه گزارش از سوی محمد بنا صبر می‌کند، خاطر نشان کرد: من در عین اینکه سعی می‌کنم حرمت آدم‌ها را داشته باشم، خواهشم هم این است که همه حرمت محمد بنا را نگه دارند. همه فکر می‌کنند دبیر رئیس فدراسیون است، در حالی که من هم کشتی گرفتم و در چندین مسابقه جهانی تا 25 سالگی شرکت کردم. چند مسابقه جهانی و المپیک هم به‌عنوان رئیس فدراسیون رفتم. می‌فهمم کدام کشتی‎گیر اشتباه می‌کند و چه جایی بدنش ایراد دارد. در مورد فرنگی در دو سه ماه گذشته نظرم را گفتم و نکات مثبت و منفی را بیان کردم. اینکه در رسانه‌ها قضیه را باز کنیم شاید صلاح نباشد، موضوع درون خانوادگی است.

علیرضا دبیر در خاتمه گفت: من هم بالا و هم پایین ورزش را دیدم، اینها طبیعی است. مردم حق دارند ناراحت شوند، کشتی ورزش اول کشور است، به آنها حق می‌دهم، ولی یادمان نرود ما تا 20 سال پیش کشتی فرنگی نداشتیم. همین محمد بنا کشتی فرنگی را زنده کرد. با همه احترامی که برای همه مربیان قائلم، ولی آدم باید انصاف داشته باشد. من می‌توانم بهتر از همه و دقیق‌تر، نقد کنم کجای کار ایراد داشت. من از همه بیشتر اشتباه دارم، بابت باخت‌ها من عذرخواهی می‌کنم. شاید من کم گذاشتم و باید بیشتر دقت می‌کردم. همیشه گفته‌ام که بردها برای کسانی که سینه جلو می‌دهند و باخت‌ها برای من. ان‎شاءالله جبران می‌کنیم. ما همه جان‌مان را گذاشتیم که تیم موفق شود. قول می‌دهم کشتی به‌زودی جبران می‌کند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی