بازدید 21697
کشتی‌گیر مغضوب تیم ملی برای صربستان به یکقدمی مدال رسید

انتقام ارسلان از محمدبنا با صعود به نیمه‌نهایی جهان

کد خبر: ۱۱۳۹۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷ 10 September 2022

چهار نماینده ایران در روز نخست مقابل حریفان خود شکست خوردند و نتوانستند به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند، یک ایرانی در مرحله نیمه نهایی این رقابت ها به روی تشک می رود و او کسی نیست جز علی ارسلان؛ کشتی گیری که سال گذشته به تابعیت صربستان در آمد و امروز در مقابل چشمان تماشاگران صربستانی موفق شد به دیدار نیمه پایانی راه پیدا کند.
ارسلان که سابقه کسب برنز آسیا زیر پرچم ایران را دارد، پس از اینکه تصمیم گرفت به صربستان مهاجرت کند، امسال توانست در قهرمانی اروپا به مدال برنز برسد و امروز برای نخستین بار در آوردگاه جهانی به میدان رفت. او ابتدا آندری کولیک اوکراینی را 11 بر 2 شکست داد و در گام دوم مقابل قهرمان اروپا یعنی روبرت فریتش مجارستانی قرار گرفت که تنها باخت ارسلان در قهرمانی اروپا را رقم زده بود. این بار نیز کشتی گیر مجارستانی 3 بر صفر پیش افتاد اما ارسلان به مسابقه برگشت و توانست 7 بر 3 به پیروزی رسیده و انتقام شکست قبلی را نیز بگیرد.
او در مرحله یک چهارم پایانی نیز موفق شد کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی و سید یک این وزن را با اقتدار و با نتیجه 9 بر صفر از پیش روی بردارد و به نیمه نهایی صعود کند. حریف ارسلان در این مرحله، ابراهیم غانم خواهد بود. کشتی گیری که مانند ارسلان برای کشوری غیر از سرزمین مادری اش کشتی می گیرد. این ورزشکار مصری الاصل که زیر پرچم فرانسه مسابقه می دهد، در مرحله یک هشتم نهایی محمدرضا مختاری را شکست داده تا هر نتیجه ای که در این مسابقه رقم بخورد، ارتباط مستقیمی با تیم ایران داشته باشد. 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو