بازدید 7528
۳

چراغ سبز «جانسون» به توسعه نیروگاه‌های اتمی

نخست وزیر انگلیس با اعلام حمایت ۷۰۰ میلیون پوندی لندن از توسعه نیروگاه هسته ای «سایزول سی» به بهانه تأمین انرژی، خواستار گسترش نیروگاه‌های اتمی در کشورش شد.
کد خبر: ۱۱۳۸۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶ 01 September 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از ایندیپندنت، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس از حمایت ۷۰۰ میلیون پوندی لندن از توسعه نیروگاه هسته ای جدیدی به بهانه تأمین انرژی در کشورش خبر داد.

نخست وزیر انگلیس در سخنان خود خواستار گسترش نیروگاه های اتمی در این کشور برای مقابله با بحران انرژی به بهانه کاهش وابستگی به منابع روسیه شد.

وی در آخرین روزهای نخست وزیری خود گفت که دولت کشورش ۷۰۰ میلیون پوند برای کمک به ساخت نیروگاه اتمی «سایزول سی» (Sizewell C) در منطقه «سافولک» (Suffolk) واقع در جنوب شرق انگلیس اختصاص داده است.

«بوریس جانسون» در ادامه مدعی شد که عدم احداث این نیروگاه «دیوانگی» است؛ زیرا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در صدد است تا بازارهای جهانی نفت و گاز را ویران کند!

جانسون که فقط چند روز دیگر در این تصدی قرار دارد، اطمینان داد که جانشین او کوتاه نگری را کنار گذاشته و نیروگاه های اتمی بیشتری را احداث خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
حال ببینیم آژا نس انرژی اتمی واکنش نشان میدهد یا فقط کشورمان مظلم واقع شده است که همیبایست دانشمندانمان ترور شوند وهم در این فن آوری کوتاه بیایم .
ایول جانسون
این بابا مگه برکنار نشد؟؟؟؟ یا من خوابم؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
وب گردی