بازدید 4099
۱

غرب نمی‌تواند مانع تشکیل جهان چندقطبی شود

وزیر امورخارجه روسیه گفت: غرب به دنبال نادیده گرفتن فرایندهای تاریخی عینی است که ممکن است شکل گیری جهان چند قطبی را کند کند، اما هرگز قادر به متوقف کردن آن نخواهد بود.
کد خبر: ۱۱۳۷۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ 29 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Zvezda روسیه تصریح کرد: متأسفانه، شرکای غربی ما که افسار قدرت را به ایالات متحده واگذار کرده‌اند، به دنبال نادیده گرفتن فرایندهای تاریخی عینی هستند که ممکن است شکل گیری جهان چند قطبی را کند کند، اما هرگز قادر به توقف آن نخواهند بود.

وی در پاسخ به اینکه تا کنون چند کمربند چند قطبی ایجاد شده است؟ پاسخ داد: "این یک رویه توافقی نیست. این یک روند زندگی در مورد استعدادهای سیاستمداران است. آنها باید ببینند در زندگی واقعی چه می‌گذرد و سیاست خود را مطابق با خواسته‌های تاریخ بنا کنند. "

لاوروف افزود: بگذارید یک مثال از زندگی خود انگلیسی‌ها درباره تغییر بزنم. آنها ضرب‌المثلی دارند که می گویند قبل از ساختن مسیر باغ، باید به مردم اجازه داد مسیرهای آرزو را بسازند. به عبارت ساده، اینگونه باید در مسیر عمل کرد.

لاوروف تاکید کرد: عرصه بین‌الملل یعنی ایجاد یک سیاست فعال به گونه‌ای که با گرایش‌های عینی از جمله گرایش به چندقطبی مغایرت نداشته باشد. ما اینگونه عمل می‌کنیم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
شما (روسیه) مدعی نظم نوین جهانی هستید، خودتان را حفظ کنید بقیه اش پیشکش!!!!!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی