بازدید 11149
۱

سرمایه‌گذاری ۳ شرکت خارجی در کریدور شمال - جنوب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: سه شرکت خارجی پس از رایزنی و مذاکرات برای سرمایه‌گذاری در کریدور شمال - جنوب اعلام آمادگی کردند.
کد خبر: ۱۱۳۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵ 25 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سیدمحمد دهنوی اظهارداشت: این‌ سه شرکت خارجی از کشورهای چین و قزاقستان هستند که برای سرمایه‌گذاری بر پروژه کریدور شمال - جنوب اعلام آمادگی کردند.

وی بیان کرد: یکی از رویکردهای تحولی دولت سیزدهم در حوزه جذب سرمایه‌گذاران، توجه ویژه به سیاست خارجی بوده و این دولت رویکرد اصلی خود را به بهبود و افزایش روابط با کشورهای همسایه بر مبنای "تجمر" قرار داده است.

وی اضافه کرد: سفر استاندار گلستان به روسیه و تاتارستان و در اقدام متقابل هیات جمهوری تاتارستان به گلستان اتفاقات خوبی رقم زد و در آینده شاهد سفر هیات اقتصادی از قزاقستان به گلستان خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: بخشی از انرژی خود را به استفاده از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی قرار دادیم و مهمترین پروژه در دست اقدام کریدور شمال به جنوب است.

دهنوی یادآور شد: در کنار این سه شرکت، هیات تجاری اقتصادی جمهوری تاتارستان روسیه هم از این پروژه استقبال کردند.

وی ادامه داد: امروز ما باید سهم خودمان را از توسعه زیر ساخت کشور بگیریم، متاسفانه سال‌های سال بزرگراه بهشهر - قوچان، آزادشهر - خوش‌ییلاق - شاهرود، کریدور ریلی گرگان - مشهد به نتیجه نرسید.

وی تصریح کرد: مطالعات ما نشان می‌دهد باید هرچه سریع‌تر در موضوع کریدور شمال - جنوب به نتیجه برسیم تا شاهد اتفاقات بزرگ اقتصادی و تجاری در استان باشیم.

معاون استاندار گلستان با اشاره به پروژه‌ها و برنامه‌های هفته دولت در این استان گفت: در بخش اقتصادی هزار و ۹۵۷ طرح داریم که هزار و ۸۶۵ طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و ۹۲ طرح عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

دهنوی افزود: با بهره‌برداری و آغاز عملیات این پروژه و طرح‌ها برای ۹ هزار و ۸۶ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه‌های مهم اقتصادی هفته دولت در گلستان، خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های برق کوچک مقیاس، دامپروری، دامداری، صنایع تبدیلی، روکش چوب و چندین مورد دیگر طرح‌های مهمی است که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: ما در گلستان باید از خام فروشی دست بکشیم و به سمت صنایع تبدیلی حرکت کنیم، سال گذشته از تمام ظرفیت‌های تسهیلاتی و حمایتی استفاده کردیم و ۳۰ درصد را برای این مبحث قرار دادیم و امیدواریم طی سال‌های آینده این استان را در حوزه صنایع تبدیلی به شرایط مناسب برسانیم.

معاون استاندار گلستان اضافه کرد: تمرکز ما از ابتدای دولت بر طرح‌های راکد بود، که برای مثال می‌توان به کارخانه ویتامین E در شهرک صنعتی آق‌قلا که در خاور میانه نمونه است اشاره داشت که در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

دهنوی گفت: موضوعات پتروشیمی، آشوراده، اینچه‌برون، خلیج گرگان و موارد مشابه اتفاقات بسیار خوبی بوده که در این دولت رخ داده است.

وی یادآور شد: توجه ما به نیروگاه‌های کوچک مقیاس ۵ یا ۱۰ مگاواتی بوده که در استان سرمایه‌گذاری انجام شده و نگاهی هم به تولید برق توسط پنل‌های خورشیدی خانگی داشتیم که با حمایت‌های انجام شده هزار واحد مسکونی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد مورد حمایت قرار گرفتند تا نسبت به تولید برق استفاده کنند.

وی افزود: توسعه نواحی صنعتی و تکمیل زیرساخت‌ ناحیه صنعتی اقتصادی منطقه ویژه اقتصادی اترک یکی دیگر از برنامه‌های ویژه استان در یک سال اخیر بوده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱
اتوبان شیراز اصفهان که شمال جنور دوساعت نزدیک میکنه 13 سال تموم نشده
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه