بازدید 38340
سوژه

جنجال جدید پنالتی روی طارمی در لیگ پرتغال

کد خبر: ۱۱۳۵۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹ 15 August 2022

مهدی طارمی پس از دو مسابقه درخشش و زدن دو گل برابر هر یک از تیم‌های توندلا و ماریتیمو در سوپر جام و لیگ برتر پرتغال، دیشب در دومین بازی فصل هم انگیزه زیادی داشت تا همین روند فوق‌العاده خود را ادامه بدهد و با گلزنی یا گرفتن پنالتی برای تیمش تاثیرگذار ظاهر شود ولی این اتفاق برای او نیفتاد.

طارمی در شرایطی که مثل دو دیدار رسمی گذشته پورتو در ترکیب ابتدایی این تیم در مسابقه امشب مقابل ویزلا حضور داشت، شانس زیادی برای گلزنی به دست نیاورد و کاملا در محاصره بازیکنان حریف گرفتار شده بود، اما روی یک فرصت در محوطه جریمه سعی کرد پنالتی بگیرد که داور با قاطعیت مقابل او ایستاد.

طارمی در پایان یک بازی جنجالی این چنین در شادی گل لحظه پایانی تیمش شرکت کرد

تیم فوتبال پورتو پس از برتری ۵ بر ۲ در نخستین بازی فصل لیگ برتر پرتغال، در شرایطی که از شب گذشته در ورزشگاه ویزلا به مصاف این تیم رفته بود، در پایان به برتری یک بر صفر دست یافت، اما طارمی در این بین فقط یک بار با ضربه سر به چارچوب دروازه حریف زد و نتوانست برای سومین بازی پیاپی گلزنی کند.

پورتو در دقیقه ۹۰ روی سانتر گالِنو از جناح چپ زمین و توپی که از مقابل سر مهدی طارمی عبور کرد، با ضربه سر ایوان مارکانو به گل برتری رسید و به امتیاز ۶ در پایان هفته دوم لیگ برتر پرتغال دست یافت، اما نزدیک بود با خطای پنالتی روی مهدی طارمی، زودتر به گل برسد که خطا روی ستاره ایرانی این تیم اعلام نشد.

ملی‌پوش ایرانی پورتو در دقایق ۱۳، ۴۴ و ۷۲ سه ارسال خطرناک انجام داد و موقعیت‌سازی کرد، اما هیچ‌کدام از آنها را هم‌تیمی‌های او بهره نبردند تا این تیم به گل نرسد و یک مرتبه هم در دقیقه ۲+۴۵ سانتر از میانه زمین به محوطه جریمه ویزلا را مهدی طارمی با ضربه سر زد که توپ او را گلر حریف دراختیار گرفت.

اما مهم‌ترین صحنه که مهدی طارمی در کانون توجه قرار داشت، در دقیقه ۷۹ اتفاق افتاد؛ جایی که مهاجم ایرانی پورتو پس از دریافت پاس در محوطه جریمه ویزلا و برخورد نه‌چندان جدی با اندرسون، مدافع میانی حریف سرنگون شد و قصد داشت پنالتی بگیرد که این اتفاق حتی با موافقت داور ویدئویی همراه نبود.

طارمی پس از شارژ شدن توسط مدافع ویزلا و گرفته شدن دست چپ او خود را روی زمین انداخت تا پنالتی بگیرد که داور با او هم‌نظر نبود
رافائل گوزو، هافبک ویزلا نسبت به اینکه طارمی قصد داشت پنالتی بگیرد، به شدت واکنش نشان داد و این چنین سمت او رفت، اما مهاجم ایرانی پورتو با آرامش جواب او را داد تا درگیری شکل نگیرد

طارمی پس از اینکه روی زمین افتاد، با واکنش تند و عصبانیت رافائل گوزو، هافبک ویزلا مواجه شد که نسبت به حرکت او معترض بود و اعتقاد داشت تمارض کرده، اما طارمی با آرامش جواب او را داد تا ختم به خیر شود.

 

داور تذکر جدی به طارمی داد که صحنه را دیده و او نباید خود را روی زمین می‌انداخت تا پنالتی بگیرد

پورتو که هفته آینده در سومین مسابقه فصل لیگ برتر پرتغال باید حساس‌ترین بازی را مقابل اسپورتینگ لیسبون برگزار کند، در حال حاضر با ۶ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به رقبای خود صدرنشین این رقابت‌ها است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو