بازدید 4657

سود شش ماهه هواوی نصف شد

سود شرکت هواوی تکنولوژیز چین در نیمه اول سال ۲۰۲۲، به دلیل وضعیت اقتصادی دشوار که تقاضای مصرف کنندگان را ضعیف کرد، بیش از نیمی کاهش پیدا کرد.
کد خبر: ۱۱۳۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰ 13 August 2022

 

به گزارش تابناک از ایسنا، درآمد شرکت هواوی در نیمه اول سال میلادی جاری، بر مبنای سال به سال، ۵.۹ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۰۱.۶ میلیارد یوان (۴۴.۷۳ میلیارد دلار) رسید و افت شدیدتری در فاصله ژانویه تا مارس داشت.

کِن هو، رئیس هیات مدیره دوره‌ای هواوی اعلام کرد: در حالی که کسب و کار دستگاه‌های مصرفی دچار افت شد، کسب و کار زیرساخت ICT این شرکت، رشد ثابت خود را حفظ کرد.

حاشیه سود این شرکت فناوری چینی، به پنج درصد رسید و سود خالصش ۱۵.۰۸ میلیارد یوان بود که طبق محاسبات رویترز، کمتر از ۳۱.۳۹ میلیارد یوان در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بود.

به گفته سخنگوی هواوی، اقتصاد ضعیف، اختلالات کووید ۱۹ و چالشهای زنجیره تامین، به کسب و کار دستگاه‌های مصرفی هواوی که تلفنهای هوشمند و لپ تاپ می‌فروشد، ضربه زده است.

درآمد این شرکت بیش از یک چهارم کاهش پیدا کرد و به ۱۰۱.۳ میلیارد یوان رسید.

هواوی همچنین سرمایه گذاری در فناوری و کسب وکارهای جدید را افزایش داده که روی سود این شرکت تاثیر گذاشت.

آمار ماه گذشته شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان داد فروش سه ماهه دوم در بازار تلفن هوشمند چین، در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۱، به میزان ۱۴.۲ درصد کاهش پیدا کرد در حالی که حجم فروش به پایین‌ترین رکورد یک دهه اخیر سقوط کرد.

آمریکا در سال ۲۰۱۹ هواوی را در لیست سیاه قرار داد و دسترسی این شرکت به فناوری ساخت آمریکا را محدود کرد و در نتیجه، توانایی هواوی برای طراحی تراشه‌ها و تامین قطعات از فروشندگان خارجی به شدت محدود شد. این ممنوعیت نفوذ هواوی در بازار تلفنهای هوشمند را به شدت تضعیف کرد.

هواوی اکنون به حوزه‌های کسب و کار جدید شامل قطعات خودروی هوشمند و سیستم‌های بهینگی انرژی وارد شده است و طبق آمار شرکت تحقیقاتی Canalys، کسب و کار خدمات ابری هواوی ۱۸ درصد از بازار چین را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی همچنین سیستم عامل «هارمونی» را عرضه کرده که اکنون در ۳۰۰ میلیون دستگاه ساخت این شرکت استفاده می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه