بازدید 11344
قاضی‌القضات فوتبال بین افکار عمومی زیر سؤال رفته

حمله تند واعظ آشتیانی به قاضی کمیته اخلاق

ما از رئیس کمیته بدوی شکایت کردیم، اما کمیته اخلاق در این قضایا چه می‌کند؟ این کمیته فقط تماشاگر است. اگر این میزها ماندنی بود، به من و امثال آقایان نمی‌رسید. نباید شرافت خودمان را برای بقا تحت‌الشعاع قرار بدهیم.
کد خبر: ۱۱۳۴۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹ 10 August 2022

امیررضا واعظ آشتیانی به تأیید نشدن صلاحیتش برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال واکنش تندی نشان داد.

به گزارش تابناک ورزشی؛ مدیرعامل اسبق استقلال اظهار داشت: من براساس وظیفه ملی خودم جلو آمدم، اما تقدیر این گونه رقم خورد. جالب است که می‌بینیم چگونه حق را در روز روشن ضایع می‌کنند؛ مقصر، مُحِق می‌شود و محق، مظلوم واقع می‌شود. حق‌خوری در روز روشن هم برای خودش عالمی دارد.

وی با اشاره به نامه خود به کمیته استیناف انتخاباتی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: شاید اولین بار باشد که صاحب‌نظران در حوزه حقوق، با چنین سوژه‌ای روبه‌رو می‌شوند و انتظار دارم حقوقدانان در این باره قضاوت کنند. این قضاوت از قبل نوشته شده بود و متأسفم برخی‌ها با باورهای خودشان هم بازی می‌کنند. همیشه در زندگی‌ام تلاش می‌کنم، اما زور نمی‌زنم. در فوتبالی که سالانه پنج هزار میلیارد تومان توسط دولت و خصولتی‌ها در آن هزینه می‌شود، اتفاقات رنگارنگ بی‌ارتباط نیست.

مدیرعامل پیشین استقلال با انتقاد از برخی اهالی ورزش خاطرنشان کرد: ورزشی‌ها از این به بعد بهانه نداشته باشند و نگویند چرا چانه ورزش کوچک است، بلکه ببینند چه‌کسانی چانه ورزش را در مجموعه ورزش کوچک می‌کنند، چون خودشان مسئول هستند. من قضاوت را به افکار عمومی می‌سپارم. امیدوارم این حکم، وجدان‌شان را قانع کرده باشد و به‌مثابه سفارش نباشد.

«‌امیدوارم چنین قضاوتی درباره خودشان هم انجام نشود.»، واعظ آشتیانی ضمن بیان این جمله به تسنیم گفت: امیدوارم حال این افراد خوب باشد و چنین احکامی را در طول قضاوت‌شان صادر نکنند. متأسفم می‌بینم قضاوت و عدالت، قربانی اتفاقاتی می‌شود که نباید رخ بدهد. به من گفتند حکم کمیته بدوی تأیید می‌شود و متأسفم که ارکان فدراسیون با هم تضاد منافع دارند. تا چه‌زمانی باید شاهد بی‌عدالتی باشیم و منافع شخصی را به منافع عمومی ترجیح بدهیم؟

وی با بیان اینکه نامه امضای پنج عضو مجمع فدراسیون فوتبال به نامزدها ارائه نشد، یادآور شد: تا چه‌زمانی باید ببینیم سازمانی که خودش مقصر است، خودش را تبرئه و دیگران را محکوم می‌کند؟ کجا فرم امضای پنج عضو مجمع را ارائه کردند؟ این نامه در کدام بخش سایت فدراسیون بود که آن را پرینت بگیریم؟ در زمان ثبت‌نام حضوری، چه‌کسی این فرم را در اختیار ما گذاشت؟ اما و اگرهای فراوانی وجود دارد، اما خودم را این‌گونه توجیه می‌کنم که مقدرات این‌گونه برای ما تعریف شده است.

مدیرعامل پیشین استقلال با انتقاد از اعضای کمیته اخلاق فدراسیون بیان کرد: آقایان قضاوت خودشان را به حراج گذاشتند. ما از رئیس کمیته بدوی شکایت کردیم، اما کمیته اخلاق در این قضایا چه می‌کند؟ این کمیته فقط تماشاگر است و اگر ایشان (رئیس کمیته اخلاق) قاضی عادلی باشند که همین‌گونه است، احکام خود را باید خیلی زودتر صادر می‌کردند. قاضی‌القضات فدراسیون فوتبال امروز بین افکار عمومی زیر سؤال است و او باید نوع نگاه خود را اصلاح کند. اگر این میزها ماندنی بود، به من و امثال آقایان نمی‌رسید. نباید شرافت خودمان را برای بقا تحت‌الشعاع قرار بدهیم.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی