بازدید 244678
اختصاصی تابناک

اسرائیل بیخ گوش ایران در مرزهای شرقی؛ واگذاری مدیریت فرودگاه های افغانستان به اسراییل

از زمان خروج آمریکا از افغانستان و روی کار آمدن طالبان در این کشور، یکی از موضوعات اصلی در مذاکرات طالبان با طرفین خارجی، مدیریت و امنیت فرودگاه های این کشور بوده است. گزارشات منتشر شده در اسراییل نشان میدهد شرکت اماراتی GAAC مسولیت مدیریت فرودگاههای افغانستان را به شرکت امنیتی AR Challenges اسراییل واگذار نموده است.
کد خبر: ۱۱۳۱۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸ 25 July 2022

اسرائیل بیخ گوش ایران در مرزهای شرقی؛ واگذاری مدیریت فرودگاه های افغانستان به اسراییل

بین الملل تابناک/ اکرم محمدی منش: از زمان خروج آمریکا از افغانستان و روی کار آمدن طالبان در این کشور، یکی از موضوعات اصلی در مذاکرات طالبان با طرفین خارجی، مدیریت و امنیت فرودگاه های این کشور بوده است. 

در حالی که در توافقی میان طالبان با قطر و ترکیه مقرر شده بود طالبان مدیریت فرودگاه های افغانستان را به قطر و امنیت آن را به ترکیه واگذار کند، گزارش ها حاکی از آن است که با فشارهای آمریکا به قطر و توافق ترکیه با اسرائیل در سفر اخیر وزیر خارجه این رژیم به آنکارا، منجر به اعلام عدم همکاری قطر و ترکیه با افغانستان و در نتیجه پایان موافقت و همکاری این سه کشور و مسدود شدن موضوع شد.

در همین رابطه، خبری از سوی طالبان بیرون آمده که براساس آن کلیه امور مدیریتی و امنیتی فرودگاه های افغانستان به امارات متحده عربی واگذار شده است و به زودی مقدمات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

نکته مهم مسئله این است که پس از آغاز فعالیت و همکاری رسمی میان امارات و اسرائیل و انعقاد قراردادهای متعدد در زمینه های مختلف و تبادل های فرامنطقه ای میان این دو بازیگر، دولت امارات به دنبال درخواست آمریکا قرار شد تامین امنیت و کنترل کلیه فرودگاه های خود در ابوظبی، دبی، شارجه و... را به اسرائیل واگذار کند.

ناظران بر این باورند این تصمیم و اقدام با هدف رصد و شناسایی مسافران عازم به یکی از مراکز بزرگ اقتصادی دنیا(دبی) انجام شده است.

گزارشات منتشر شده در اسراییل نشان میدهد شرکت اماراتی GAAC مسولیت مدیریت فرودگاههای افغانستان را به شرکت امنیتی AR Challenges اسراییل واگذار نموده است.

طبق گزارش منتشر شده در صفحه شخصی «آلوف بن» Aluf benn (سردبیر روزنامه هارتز)؛ «رفیع سلا» Rafi Sela مدیر عامل شرکت امنیتی AR Challenges در مصاحبه با سردبیر هارتز مطالب بسیار مهمی در خصوص مشارکت و همکاری اسراییل با امارات متحده عربی در مدیریت فرودگاههای افغانستان مطرح نموده است.

رفیع سلا در این مصاحبه اعلام نموده: شرکت امنیتی AR Challenges از دوسال قبل همکاری نزدیکی با شرکتهای مختلف در بحرین امارات، مراکش و سودان آغاز کرده و جدی ترین همکاری با هلدینک G42 اماراتی در جریان است. شرکت AR Challenges مشاور و همکار اصلی شرکت G42 اماراتی است و کلیه قرار دادهای این هلدینگ به صورت مشارکتی دنبال میشود.

مدیر عامل شرکت اسراییلی AR Challenges در این مصاحبه رسما اعلام میکند: تکنسینهای اسراییلی AR Challenges Ltd بواسطه همکاری با شرکت GAAC در حال حاضر به صورت مستقیم در مدیریت فرودگاههای افغانستان و انجام امورات کنترل و غربالگری در فرودگاه های کابل، هرات، قندهار و مزارشریف مشارکت دارد.

رفیع سلا در این مصاحبه اعلام میکند که مشارکت اسراییل در مدیریت فرودگاههای افغانستان به کمک امارات متحده عربی یک ارزش استراتژیک برای ارتش اسراییل و موساد و سایر ساختارهای امنیتی اسراییل محسوب می شود.

اسرائیل بیخ گوش ایران در مرزهای شرقی؛ واگذاری مدیریت فرودگاه های افغانستان به اسراییل

توضیح اینکه شرکت امنیتی AR Challenges Ltd یکی از شرکتهای پیشرو و استراتژیک در تامین فناوری‌های پیشرفته‌ برای محافظت از حریم هوایی، دریایی و زمینی در برابر حملات تروریستی برای تامین منافع امنیتی سیاسی و اقتصادی اسراییل محسوب میگردد

لازم به ذکر است شرکت GAAC علاوه بر شرکتهای Smart Nation ، AIS ، Longport ، Afroport، زیر مجموعه هدلینگG42 متعلق به خانواده حاکم ابوظبی است.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۵
در انتظار بررسی: ۴۰
انتشار یافته: ۶۶
طالبان زاییده دست سیا + موساد + MI6
با حکایت مالی شیوخ عرب
تطهیرکنندگان طالبان کجایند؟؟!!!!
غلط کرده اسراییل . همچین چیزی تو خواب
حالا چند چندیم؟
یعنی واقعا یه عده ساده اندیش فکر کردن آمریکا از روی ترس وناتوانی افغانستان رو داد دست طالبان ؟!!
اسرائیل کجا نیست ؟!!
اگه افغانستان این کارو کنه ایران باید مرز هواییشو رو هواپیماهای افغانی ببنده. به همین راحتی. ولی فکر نکنم طالبان اینکارو بکنه.
مهم نیست
تا چند سال دیگه نابود میشه دیگه !

وعده نابودی ۲۵ ساله یادتون هست دیگه
آمریکا میخواد همانطور که با ایجاد چالش های امنیتی روسیه رو وارد جنگ با اوکراین کرد ایران رو هم وارد جنگ با یکی از همسایگان خودش کند. الان ایران چاره ای نداره جز اینکه برای دور کردن اسراییل از مرزهای خود وارد جنگ با همسایه های مثل امارات بشه.
شما فکر می کنید اگر هر روز اسراییل را تهدید کنید آنها بیکار می نشینند؟
ایول
مرگ بر اسرائیل غاصب
مبارکمون باشه
امارات با توجه به هزینه های که در یمن کرده و با شکست در یمن و عقب نشینی تاکتیکی از آن، مطمئنا به شکل های مختلف در فکر ضربه زدن به ایران است، اما در عین حال میخواد که کاخ های شیشه ای خود را با سیاست تمایل به همکاری با ایران محفوظ نگهدارد
کل آذربایجان در اختیار اسرائیلی هاست بهتون بر نخورد!؟
متاسفانه سیاست غلط خارجی منجر شده که روز به روز بر تعداد دشمنان افزوده میشه
یک سال است که مذاکره بی هدف دنبال میشه و از تعدادد دوستان کشور کاسته میشه
طالبان کثیف
کاملا دروغ هست
ضمن انکه باید قوی شویم تجهیز شویم به انواع سلاح سبک و سنگین با خان جهان هم باید کنار بیاییم بعضی میگفتند
کدخدا نه اون خان است اروپا کدخدا
حالا مونده تا بفهمید نتیجه همکاری با این گروه طالبان چه عواقبی داره
سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی این هم از اسرائیل آمد بیخ گوش این طالبان باید درس حسابی بهشان داد مگه نمیدانند اسرائیل دشمن خونین ایرانه وا به حالت طالبان
هر دم از این باغ بری میرسد !
عجب غده بد خیمییه این اسراییل ..فکر نمی کنم با شیمی درمانی کارش تموم بشه.....
ننیجه سکوت درمقابل طالبان
حالا برید از طالبان حمایت کنید فکر کنم یادتون رفته طالبان چطور خبرنگارها ومسئولین کنسولگری مارا در مزارشریف به شهادت رسوندند حالا این هنوز اولشه بنظرم طالبان از داعش هم بدتر میشه چون الان یک کشور دستشه
خدا لعنتشون کنه
فرار امریکا فدا کردن یه سرباز برای کیش و مات ملت افغانستان با سر کار اوردن طالبان بود و قیمت این عقب نشینی امریکا ، سوار کردن یهودیان صهیونیست بر گرده طالبان به اصطلاح مسلمان بود، و این زنگ خطری برای چین،روسیه،جمهوری های استقلال یافته شوروی و ایرانه. چون چشم و گوش غرب قراره دو باره فعال بشه.
جشن میگرفتید که طالبان افغانستان را گرفت . این هم نتیجه اش
پس ایرانی ها که اینقد سنگ طالبان را به سینه زدند چکار می کنند..
بهتر حریم هوایی رو روی هواپیماشون ببندیم
متاسفانه از طرف افغانستان خبرهای خوبی نیست بماند که در مرز سیستان موجبات اذیت و شهادت مرزبانهای ما را در دستور کار طالبان هست موضوع شهادت سه هفته قبل شهید مرزبانی شهید صیاد
وقتی این پازلها را کنار هم میگذاریم و مخصوصا همکاری امارات و اسراییل در این کشور باید و حتما مسئولین ما را آگاه کند
از رفتار افغانها در ایران باید به بی چشم و رویی افغانها پی میبردید، روزی برسه در ایران قتل عام راه بیندازند
خداروشکر
اون وقت هی به این افعانستان بها بدهید واقعا خجالت آور است
با چند پهپاد یا موشک مثل کردستان عراق به فرودگاههای طالبان به آنها هشدار جدی داد.
اینهم از افغانستانی که برادر برادر می کنه. اینها گرگند در پوست میش. افغانستان کشوری خطرناک و طالبان به هیچ وجه دوست نخواهد بود ونخواهد شد. از ان مترس که هیاهو دارد از آن بترس که سر به تو دارد.
چرا ایران بصورت واسطه وارد این قرار داد نشد
بیست سال امریکاایهادرافغانستان به‌ امید اینکنه نزدیک ایران باشندهیچ غلطی نتوانستن انجام دهنداسرایلیها هم هچ غلطی نمتواندبکنن
به نظرتون کشوری مثل امارات یکم عجیب نیست که مسولیت مدیریت فرودگاههای افغانستان رو به شرکت امنیتی اسراییل واگذار کرده؟ به نظرتون غیر این میتونه باشه که بی سر و صدا اسرائیل رو در جایی مستقر کنه که بتونه براحتی از ایران جاسوسی یا علیه ایران عملیات کنه؟ من نمیدونم چرا مسئولین اینقدر در قبال امارات منفعل عمل میکنن. بالاخره یکبار هم که شده امارات باید درک کنه اگر بخواد امنیت ایران رو تهدید کنه ممکنه عواقب خطرناکی براش داشته باشه.
زمانی که داعشی های هیولا سرشیعیان علی رامیبریدند هیچگاه دیده یاشنیده نشد که به اسراییل کوچکترین اخطار ویا دشمنی بالحق را اعلام کنند.حالا که واضح تر وروشنترشده است طالبان طرف کیست.اینقدربا این فرقه داعش پرست ارتبال نگذارید.یاعلی
با این حساب باید تو ورود افغانی‌ها به کشور حساس بود بوی جاسوسی وخرابکاری میاد باید خیلی حواسمون جمع باشد
کل دنیا دارن از آمریکا و اسراییل استفاده میبرن بجز مملکت ما.
جغد شوم بر بام
اینکه مهم نیست با کوچکترین خطا با چند موشک نقطه زن کارشون
ساخته است افغانستان باشد ویا خود اسرائیل باشد اینها که عددی نیستند شما قصه این چیزها را نخورید هیچ غلطی نمی توانند
بکنند
جغد شوم بر بام نشست
اگر ما به افغانستان کمک نکنیم دیگران کمک خواهند کرد نباید مرزهای شرقی را فراموش کنیم ...
بد جور ایران رو محاصره کردند.دیپلماسی فعال ایرانی رو مردم هر روز شاهدند.از متحد کردن دنیای اسلام رسیدیم به جنگ با مسلمانان.هر روز دشمنان جدید.دلمون خوشه به دوتا دوست کمونیست
طالبان اسرائیلی نسخه جدید آمریکا برای منطقه!
حالا میشه فهمیدطالبان چه‌میکند باایران!
پایدار نمیمونه
آن زمان که یک عده ادوات جنگی را برای خط و نشان کشیدن به کشور مسلمان آذربایجان و حمایت از ارامنه به کنار رود ارس کشانده بودند هشدار داده بودیم که مرزی که باید از آن بترسید مرزهای شرقی است نه شمالی. هم در آن زمان نوشته هایمان توسط یک عده شوونیست سانسور شد و مطمئنم الآن هم سانسور خواهد شد. خوب چه گمان کردید؟ فکر کردید طالبان، که 5 سال با امریکا در حال مذاکره بود، چه موضوعی را مذاکره می کرد؟ گمان بردید به ما واگذار می کنند؟ به جای اجرای چند حرکت نمایشی در کشورهای همسایه و مانور دادن بیش از اندازه حول و حوش آن، که ثمری جز برانگیختن حساسیت های خارجی ندارد، بهتر است فکری به حال امنیت داخلی شود.
اینم از افغانستان
اونوقت این جنبش اصیل منطقه حقابه ما را نمی دهد و ما هم تمام قد ازش حمایت می کنیم.
خودتون به طالبان شاخ و برگ دادید و از اولین ها بودید که خلافت طالبان رو تبریک گفتید. حالا بابت این موضوع ناراحت شدید؟؟؟؟؟؟؟
خاک بر سر امارات. لعنت خدا بر اسراییل
هرچه زور زدیم امریکا بره
رفت ولی بچه اومد دم بیخ گوشمون
طالبان جنبش اصیل منطقه
این اسرائیل کثافت چی تو سرشه، از هر طرف میخواد ایرانو محاصره کنه و مالک دنیا بشه
باسلام و ارادت خدمت ملت بزرگ و فوق العاده باهوش ایران زمین.اسراببل غاصب و مغز فندوقی فکر می‌کنه از چندین سال پیش به دلایل مختلف میخواهد مثل ما .نزدیک کشور ما شود.من از اسراییل مغز فندقی سوالی دارم.ارتباط ما با افغانستان به بیش از ۷۰سال میگذرد و ارتباط ما با ترکیه و قطر .مغز فندقی این کار از تله موش هم ساده تر است .فکر نمیکنید ما سالهاست رصد اطلاعاتی میکنیم و حتی دون میپاشیم تا انشالله مرگ و میر و از بین رفتن اسراییل سریعتر انجام گردد.متوجه شدی مغز فندقی.کوچکتربن شیطنت باعث میشه بیش از ۸۰پهپاد با برد ۵۰۰۰کیلومتر و پرتاب بیش از ۲۰۰موشک بالستیک دیگر نامی از اسراییل نمی‌ماند.مطمئن باشید.هچوش بالای ایران و ایرانی در دنیا در رتبه اول قرار دارد.
ده میلیون افغانی هم راه دادید ایران قشنگ یه ارتش داخل وشور ساختن
باید حریم هوایی ایران به روی هواپیماهای افغانستانی بسته بشه چون احتمال جاسوسی صد در صده
دولت رئیسی میروددفاع می کند
داداشهای دری زبان افغانی....
ایران باید بفوریت واکنش نشان دهد
با این کار طالبان ،باز هم با آنها همکاری کنید ،و مایحتاج آنها را تامین کنید و ب آنها کارت اقامت و پناهندگی بدید ،،دیگر نباید یک افغانی را ب ایران راه داد ،
خدا روشکر بذار افغانستان درست کنن چیه این وضع
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی