بازدید 4263
۵

طالبان: نظام صددرصد اسلامی ایجاد خواهد شد

هبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان اعلام کرد که در آینده نزدیک نظام صد درصد اسلامی در افغانستان به میان خواهد آمد.
کد خبر: ۱۱۲۹۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳ 11 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از از طلوع نیوز، هبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان با ایراد سخنرانی در مسجد عیدگاه قندهار گفت: تمامی قانون های که در حکومت های گذشته افغانستان تصویب و عملی شده و به گفته وی شرعی نبوده اند، ملغا خواهند شد.

رهبر طالبان همچنین از مردم خواست که از نظام کنونی در افغانستان پشتیبانی و قوانین شرعی را رعایت کنند.

مولوی هبت‌الله آخند زاده ادامه داد: لایحه های تمامی وزارت‌خانه های دوره اشرف غنی و کرزی و نیز بیست سال گذشته را خواسته ام؛ به عالمان دین واگذار کرده ام و از آن بازدید می‌کنیم؛ آن چیزهای که غیر شرعی و به نفع مردم نیستند را حذف می‌کنیم و یک نظام خالص شرعی می‌سازیم.

همزمان با این نماز عید قربان در کابل در روز یکشنبه با حضور ملامحمد حسن آخند، رییس کابینه امارت اسلامی، مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری رییس کابینه اعضای کابینه و شمار دیگر از مقام های غیرنظامی و نظامی امارت اسلامی در مسجد جامع ارگ برگزار شد.

رییس کابینه طالبان با انتقاد از بسته ماندن دارایی های افغانستان از سوی آمریکا؛ از مخالفان امارت اسلامی خواست که با استفاده افز فرمان عفو عمومی به کشور برگردند.

پیش از این رهبر طالبان در یک پیام به مناسبت فرا رسیدن عید قربان از کشورهای دیگر خواسته بود که در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند و باید با حکومت کنونی تعامل داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۵
آیا اسلام گفته در مدارس دخترانه بمب بگذارید؟ شیعیان را بکشید؟ قتل نفس که گناه کبیره هست را مرتکب شوید؟ به مردم زور بگوئید ؟ با علم و دانش بجنگید؟شماها شیطانید ونه مسلمان - تنها ده میلیون نفر به ایران فرار کرده اند- و میلیون ها نفر به نقاط مختلف دنیا , چون از شماها متنفرند
سالی که نکوست از بهارش پیداست
صد در صد اسلامی !!!؟؟؟

خدایا به مردمش رحم کن
بیچاره مردم افغانستان . غرب بدجوری کمر به از بین بردن خاورمیانه بسته. تف و لعنت به روی روسیه و انگلیس و آمریکا.
طالبان انسانهایی وحشی با تفکرات افراطی،
اگه اسلامی که اینا میگن، اسلامه ، قطعا نسل های جدید در چند ساله آینده هیچ روی خوشی به اسلام نخواهند داشت.
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی