بازدید 16062
ماجدی ائتلاف با بهاروند را نپذیرفت

پایان امپراطوری پدرخوانده فوتبال

رئیس سازمان لیگ پس از پایان دوره سرپرستی نایب رئیسی فدراسیون و بعد از عزل عزیزی خادم از نفوذ و مقبولیت سابق برخوردار نیست و سبد رای او که می توانست رئیس انتخاب کند ریزش قابل توجهی داشته
کد خبر: ۱۱۲۹۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵ 10 July 2022

خبر جنجالی نیمه شب گذشته در خصوص عدم پذیرش نایب رئیسی حیدر بهاروند از جانب میرشاد ماجدی ممکن است به مهمترین خبر انتخابات هشتم شهریورماه فدراسیون فوتبال مبدل شود.

به گزارش تابناک ورزشی؛ در ادوار اخیر انتخابات با توجه به قدرت و دایره نفوذ بهاروند ، رئیس سازمان لیگ و نایب رئیس سابق تاج و عزیزی خادم تمامی نامزدها از این تاکتیک نخ نما شده استفاده می کردند که به معرفی بهاروند به عنوان نایب رئیس بتوانند از سبد رای او در صحن مجمع بهره ببرند و در سمت مقابل بهاروند هم ضمن ثبت نام به عنوان رئیس سایر نامزدهای ریاست را به عنوان نواب خودش معرفی می کرد اما میرشاد ماجدی سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال به همراه منصور قنبرزاده شب گذشته نیابت رییسی بهاروند را قبول نکردند تا یک اتفاق متفاوت را در آستانه انتخابات پیش روی رقم بزنند.

پایان امپراطوری پدرخوانده

مخالفت ماجدی و قنبرزاده با تصمیم بهاروند نشان گر این واقعا است که رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران پس از پایان دوره سرپرستی نایب رئیسی فدراسیون و بعد از عزل عزیزی خادم از نفوذ و مقبولیت سابق برخوردار نیست و سبد رای او که در ادوار گذشته می توانست سرنوشت ریاست فدراسیون را رقم بزند و اصطلاحا رئیس انتخاب کند ریزش قابل توجهی داشته است، هرچند این سبد در آخرین انتخابات تجربه تلخ دوره ناکام و موقت عزیزی خادم را رقم زد.
برخی اعضای مجمع از این جریان تحت عنوان پدرخوانده های فوتبال ایران یاد می کنند که هیچ قدرت توان ایستادگی در تقابل با آنها را حداقل در سال های گذشته نداشته است اما تجربه مجمع اخیر فدراسیون فوتبال نشان داد که بر خلاف اراده این گروه سه عضو هیات رئیسه عزل نشدند و تنها مهرداد سراجی بود که با تصمیم اعضای این گروه و البته رای موافق بخش قابل توجه دیگری از مجمع در نهایت عزل شد اما گروه پدرخوانده ها در عزل سایر اعضای مورد نظر ناکام بودند.
بر این اساس شرط پیروز در انتخابات نیز تنها تکیه به این جریان نخواهد بود و موضع مخالفان پدرخوانده ها را تقویت خواهد کرد.
انتظار می رود میرشاد ماجدی با ائتلافی بدون حضور حیدر بهاروند وارد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شود آن هم در شرایطی که بهاروند در دوره قبلی رد صلاحیت شد و عزیزی خادم نامزدی که نام او را به عنوان نایب رئیس خود معرفی کرده بود بدون نایب رئیس دوم گام در انتخابات گذاشت. اینبار به نظر می رسد سرپرست فدراسیون فوتبال از تکرار اتفاق مشابه جلوگیری کرده و البته با اقدام جالب توجه شب گذشته اقتدار امپراطوری سازمان لیگ را شکسته است.

پایان امپراطوری پدرخوانده

به نظر می رسد معادلات تازه ای در مجمع انتخاباتی هشتم شهریور شکل گرفته که شاید نقطه امیدوارکننده ای برای آینده فوتبال ایران باشد و به سلطه طولانی مدت یک گروه و جریان خاص در این مجمع ، هیات های فوتبال استان ها و سازمان لیگ پایان بدهد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه