بازدید 10830
در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق مشهد انجام شد

سرمایه گذاری عظیم صنعت آب و برق در شرق ایران

کد خبر: ۱۱۲۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴ 07 July 2022

سرمایه گذاری ۳۰۰۰ میلیارد ریالی در صنعت آب و برق شرق کشور

به گفته مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد، این مبلغ بخشی از تفاهمات انجام شده در سمینار تخصصی رویدادهای فن آورانه در صنعت آب و برق کشور است که درحاشیه نمایشگاه بین المللی برق مشهد در حال برگزاری است .

در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق مشهد انجام شد

سعید صیفی رئیس هیات مدیره انجمن نمایشگاه های کشور گفت: در سمینار تخصصی رویدادهای فن آورانه در صنعت آب و برق کشور قریب به ۲۰۰ سرمایه گذار علاقه مند در حوزه آب و برق و ۵۰ شرکت دانش بنیان دارای فن آوری های نوین با محوریت بهینه سازی مصرف آب و برق گرد هم آمده اند. 

صیفی اظهار کرد: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده برنامه ریزان و برگزار کنندگان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق مشهد در راستای تحقق شعار سال با دعوت از شرکتهای دانش بنیان و سرمایه گذاران زمینه ارتباط فی مابین ایده های فن آورانه و دانش بنیان و سرمایه گذاران را فراهم نموده اند که در این راستا تنها در روز اول این رویداد ۳۰۰۰ میلیارد ریال تفاهم نامه قطعی فی مابین شرکتهای دانش بنیان و سرمایه گذاران منعقد شده و مذاکرات اولیه برای تفاهم نامه هایی با سرجمع مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال نیز در حال انجام است. به این ترتیب امیدواریم تا روز انتهایی نمایشگاه به سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریال تفاهم نامه با محوریت صنایع دانش بنیان آب و برق شرق کشور دست پیدا کنیم.

وی افزود: از دیگر دست آوردهای روز اول همایش توافق برای احداث کارخانه نوآوری big data در پارک نیرو با همکاری شرکت آبفای خراسان رضوی، مرکز توسعه فناوری برق و انرژی و صندوق نواوری و شکوفایی و شتابدهنده لیان بوده که امیدوارم در اسرع وقت اجرایی شده و به بهره برداری برسد. پانزدهمین نمایشگاه بین المللی برق مشهد از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۷ تیر ماه سالجاری با حضور ۸۰ شرکت توانمند ایرانی در فضایی به مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در محل نمایشگاه مشهد در حال برگزاری بوده و تا کنون مورد استقبال گسترده متخصصین امر نیز واقع شده است.

رئیس هیات مدیره انجمن نمایشگاه های کشور همچنین گفت: این رویدادها با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری ، وزارت نیرو ، صندوق نوآوری و شکوفایی ، استانداری های خراسان رضوی ، سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی و گلستان ، شرکتهای آب و برق استانهای مذکور ، پژوهشگاه نیرو ، پارک علم و فن آوری خراسان در حال برگزاری بوده که لازم میدانم از تشریک مساعی همه دوستان سپاسگزار باشم.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار