بازدید 19874

مدارک لازم برای عکس دار کردن شناسنامه

عکس دار کردن شناسنامه به مدارک خاصی نیاز دارد که در این گزارش به آن ها اشاره شده است.
کد خبر: ۱۱۲۵۴۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴ 20 June 2022
شناسنامه برای افراد با والدین فاقد سجلی ایرانی - تابناک | TABNAK
به گزارش «تابناک»، همان طور که می‌دانید شناسنامه جزء اسناد هویتی افراد محسوب می‌شود و در این میان ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شناسنامه اصلی تان را گم کرده باشید؛ در این صورت باید برای گرفتن شناسنامه المثنی اقدام کنید که نیازمند مدارکی است.
 

مدارک لازم برای شناسنامه المثنی

 
ادر صورتی که ۱۸ سال شما تمام شده است، می‌توانید با به همراه داشتن کپی شناسنامه خود، اصل و کپی یک مدرک عکس دار معتبر مثل کارت ملی، گواهینامه و پاسپورت یا مدرک تحصیلی، ۲ قطعه عکس رنگی پشت سفید تمام رخ ۳ در ۳ یا ۶ در ۴ به یکی از مراکز ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

در صورتی که ازدواج کرده‌اید اصل عقد نامه و کپی ۴ صفحه اول آن، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی (تمام صفحات) همسر؛ اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فرزندان (تن‌ها صفحه اول) را با خود به همراه داشته باشید، همچنین لازم است بدانید که برای دریافت شناسنامه المثنی حضور شخص الزامی است.
 

مدارک لازم برای عکس دار کردن شناسنامه

در صورتی که شناسنامه شما عکس ندارد و ۱۵ سالتان تمام شده است، می‌توانید برای عکس دار کردن آن اقدام کنید.

برای این اقدام اصل شناسنامه خود، گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه که بالا و پایین گواهی ضمیمه شده را به همراه دو قطعه عکس ۳ در ۴ رنگی پشت زمینه سفید دقیقا مشابه عکس روی گواهی که پشت عکس‌ها، مهر مدرسه درج شده، به همراه داشته باشید.

حضور شخص برای عکس دار کردن شناسنامه الزامی است، اما پدر یا مادر نیز در صورت نبود شخص می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان یا مراکز ثبت احوال درخواست دهند.
 
منبع: افکار نیوز 
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز ششم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی