بازدید 20252

هشدار اردوغان به یونان: اشتباه خود را تکرار نکنید

رئیس جمهوری ترکیه نسبت به استقرار تسلیحات یونان در جزایر نزدیک کشورش احساس خطر کرد و گفت: به یونان هشدار می‌دهیم از خیال‌ها و اقداماتی که مانند یک قرن پیش به پشیمانی انجامید، دریغ کرده و هشیار باشد.
کد خبر: ۱۱۲۳۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶ 09 June 2022

به گزارش تابناک، شبکه الجزیره روز پنجشنبه به نقل از رجب طیب اردوغان نوشت: استقرار تسلیحات یونان در جزایر نزدیک آن کشور به نفع هیچ یک از طرفین نیست.

اردوغان همچنین گفت آنکارا به دنبال جاه طلبی در سرزمین کشورهای همسایه نیست.

رسانه‌های ترکیه امروز از حضور رئیس جمهوری این کشور در مانورهای صحرایی در قالب رزمایش نظامی مشترک «EFES۲۰۲۲» در منطقه دریای اژه با حضور حدود ۳۷ کشور خبر دادند.

آناتولی به نقل از اردوغان در آیین برگزاری این مانور گزارش کرد: اجازه نمی‌دهیم کریدورهای تروریستی در انتهای مرزهای کشورمان ایجاد شود، قطعاً بخش‌های ضعیف خط امنیتی خود را تکمیل خواهیم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه افزود: از یونان می‌خواهیم ارسال سلاح به جزایر غیرنظامی را متوقف و طبق توافق‌های بین‌المللی عمل کند.

شبکه ت. ر. ت عربی نیز به نقل از اردوغان گزارش کرد که ارتش ترکیه در عملیات‌ قبلی خود موفق بود و در عملیات‌ آتی نیز موفق خواهد بود.

اردوغان این را هم گفت که عملیات آنکارا برای پاکسازی شمال سوریه از تروریست‌ها تا عمق ۳۰ کیلومتری خواهد بود و امیدواریم متحدانمان در این عملیات سنگ اندازی نکنند.

وی تاکید کرد: ترکیه حق و حقوق کسی را نقض نمی‌کند اما به هیچ کس اجازه نمی‌دهد حق و حقوق اش را زیر پا بگذارد.

چندی پیش، خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرد که سفیر یونان در آنکارا به علت نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های گروه غیرقانونی حزب کارگران کردستان «پ ک ک» در این کشور به وزارت امور خارجه ترکیه فراخوانده شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه