بازدید 10981
آبی‌ها دیر به فکر بردن افتادند

رحمتی تونل زد اما به استقلال فرهاد باج نداد

استقلال با این تساوی، رکورد ۲۸ هفته شکست‌ناپذیری‌اش را حفظ کرد و تنها دو بازی تا ثبت رکورد قهرمانی بدون باخت فاصله دارد.
کد خبر: ۱۱۱۹۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳ 19 May 2022

سیدمهدی رحمتی در ورزشگاه آزادی، قهرمان لیگ برتر بیست و یکم را متوقف کرد و اجازه نداد جشن قهرمانی فرهاد مجیدی با پیروزی خانگی و شیرین توام شود.

به گزارش تابناک ورزشی، استقلال و آلومینیوم امشب(پنج‌شنبه) در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این نتیجه استقلال با ۶۴ امتیاز به صدرنشینی‌اش ادامه داد و آلومینیوم با ۳۵ امتیاز به رده هشتم جدول رده‌بندی صعود کرد.

 

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، صالح حردانی (وریا غفوری، دقیقه ۴۶)، رافائل سیلوا، عارف غلامی، ابوالفضل جلالی، مهدی مهدی‌پور، سعید مهری (سبحان خاقانی، دقیقه ۴۶)، جعفر سلمانی، کوین یامگا (ارسلان مطهری، دقیقه ۶۶)، امیرحسین حسین‌زاده (آمانوف، دقیقه ۸۶) و آرمان رمضانی (رودی ژستد، دقیقه ۴۶).

ترکیب آلومینیوم: حسین پورامینی، وحید محمدزاده، رامتین سلیمان‌زاده، مصطفی احمدی، محمد علی‌نژاد (سجاد آقایی، دقیقه ۷۰)، پوریا آریا کیا، محمدرضا آزادی، اسماعیل شریفات (نیما درودی، دقیقه ۷۰)، امیرمحمد هوشمند و امیرحسین کریمی (مهرداد بایرامی، دقیقه ۵۸).

 

نیمه نخست

نیمه نخست این دیدار کم افت و خیز دنبال شد و نه استقلال و نه آلومینیوم اراک نتوانستند موقعیت گل روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند. استقلال در این نیمه مالکیت توپ را در اختیار داشت اما جز چند ضربه کرنر بی‌ثمر، نتوانست موقعیت خاصی ایجاد کند.

تنها صحنه حساس نیمه نخست استقلال و آلومینیوم، سرنگونی صالح حردانی در داخل محوطه جریمه آلومینیوم بود که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

نیمه دوم

در این نیمه استقلال بازی مالکانه‌ای به نمایش گذاشت اما آلومینیوم بود که نخستین موقعیت خطرناک بازی را در دقیقه ۶۰ ایجاد کرد. در این صحنه بازیکنان آلومینیوم روی یک ضد حمله علی‌نژاد را در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ کردند که این بازیکن با عبور از مدافع استقلال، شانس خوبی برای گل‌زنی به دست آورد اما ضربه‌اش با اختلاف کمی از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

در ادامه استقلال با تمرکز روی ارسال از جناحین و ضربات کرنر و ایستگاهی، تلاش کرد که به گل برسد اما راه به جایی نبرد تا این که دوباره آلومینیوم صاحب یک موقعیت خطرناک دیگه شد، جایی که شوت نیما درودی پس از برخورد به مدافع استقلال کمانه کرد و به تیرک دروازه برخورد کرد.

در دقایق پایانی بازی آلومینیوم شانس تک به تک داشت که ضربه درودی توسط حسینی مهار شد و بلافاصله، جعفر سلمانی هم صاحب چنین موقعیتی شد که پورحمیدی به زیبایی این موقعیت را مهار کرد.

در دقایق پایانی استقلال فشار زیادی به  روی دروازه آلومینیوم وارد کرد تا به گل برسد اما هر چه زد به در بسته خورد تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

استقلال با این تساوی رکورد ۲۸ هفته شکست‌ناپذیری‌اش را حفظ کرد و تنها دو بازی تا ثبت رکورد قهرمانی بدون باخت فاصله دارد.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی