بازدید 8659

واکنش مدعی‌العموم به کتاب‌های مغایر موازین‌اسلامی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: اگر کتاب‌هایی مغایر موازین اسلامی باشند، حتماً مراجع قضائی به عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۱۹۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸ 16 May 2022

به گزارش تابناک به نقل از مهر، اصغرجهانگیر با حضور در مصلی امام خمینی (ره)، از سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بازدید کرد.

جهانگیر در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم را کتابخوانی دانست و گفت: معتقدیم افزایش آگاهی مردم به افزایش مهارت‌شان کمک می‌کند و آنها را از بسیاری آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد، چرا که بسیاری از آسیب‌ها و جرم‌ها مثل سرقت و مال‌باختگی، ناشی از بی‌اطلاعی مردم است. کتاب نقش بسیار مهمی در رشد آگاهی مردم دارد تا با ارتقای سواد، خود را مصون بدارند و این دانش را به دیگران انتقال دهند.

وی درباره نقش معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در گسترش کتابخوانی بیان کرد: ادارات کل این معاونت در استان‌های کشور مسابقات کتابخوانی برگزار می‌کنند و در حوزه‌های پیشگیری از جرم، خودمان جزواتی تهیه می‌کنیم که سواد حقوقی، مالی و … مردم را ارتقا دهیم تا در بخش‌هایی که درگیر هستند، استفاده کنند.

جهانگیر با اشاره به اینکه نظارت بر کتاب‌ها از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: اگر کتاب‌هایی مغایر موازین اسلامی باشند، حتماً مراجع قضائی به عنوان مدعی‌العموم وارد می‌شوند.

اصغر جهانگیر با اشاره به سوءاستفاده‌های دشمن برای تغییر جهت جامعه، افزود: با توجه به تلاش‌های دشمن برای هجمه به ارزش‌های دینی ملی و ارزش‌های اخلاقی، توجه ویژه به فرهنگ مطالعه لازم و ضروری است؛ قطعاً افزایش اطلاعات فتنه‌های دشمن را خنثی می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تصریح کرد: افزایش آگاهی و دانش جامعه خصوصاً در حوزه شناسایی آسیب‌ها، تهدیدها و دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب خواهد کرد و این فرصت را به دشمن نخواهد داد که از کمبود امکانات در عرصه تولید محتوا بهره‌برداری کند در نتیجه لانه‌گزینی در حوزه ارزش‌های فرهنگی کشور توسط دشمن قطعاً ابتر خواهد ماند.

جهانگیر در پایان پیرامون کتاب‌های منتشر شده در حوزه‌های تخصصی مختلف گفت: در بخش کتاب‌های تخصصی که در نمایشگاه منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است باید توجه و دقت بیشتری در نظر گرفته تا از ورود کتاب‌های تکراری که فقط عناوین آن تغییر کرده خودداری شود؛ زیرا علاقمندان به کتاب از دیدن کتاب‌های تکراری دل‌زده می‌شوند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل