بازدید 18104
۸
رای‌گیری مجمع برای عزل رییس فدراسیون فوتبال منتفی شد

عزیزی خادم با حکم کمیته اخلاق دو سال محروم شد / رسمی

با حکم قابل پیش‌بینی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، عزیزی خادم به مجمع دهم خرداد و رای اعتماد مجدد موافقانش نرسید و تا دو سال دیگر حق حضور در محافل فوتبالی را ندارد. جریمه دبیرکل و محرومیت خزانه‌دار فدراسیون هم خبرساز شده است.
کد خبر: ۱۱۱۸۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱ 15 May 2022

کمیته اخلاق فدراسيون فوتبال، رای خود را در خصوص پرونده رئیس این تشکیلات که موقت برکنار شده بود و برخى از مسئولان وقت فدراسیون فوتبال اعلام کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، به این ترتيب، رای گیری در مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال در تاریخ دهم خرداد بر سر عزل قطعی عزیزی خادم منتفی است و از این پس باید سازوکار انتخابات بعدی فوتبال ایران چیده شود.

عزیزی خادم با حکم کمیته اخلاق ۲ سال محروم شد

طبق اعلام سایت فدراسیون فوتبال رای صادره به شرح زیر است؛

مستندا به مواد ۲، ۳، ۴، ۵، ۹، ۲۹، ۳۰، ۳۳، ۳۷، ۴۱، ۵۸، ۶۱ و ۶۲ آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال و مواد ۷، ۲۳، ۲۶، ۲۷ و ۳۸ اساسنامه فدراسیون فوتبال و مواد ۱۱، ۱۳، ۱۴، ۲۴، ۲۵ و ۷۶ آیین نامه اخلاق فدراسیون جهانى فوتبال فیفا، بدینوسیله اعلام می‌گردد آقایان شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون، علی سلیمانی صرمی به عنوان خزانه دار، حسن کامرانی فر به عنوان دبیرکل فدراسیون، وحید فدایی به عنوان رئیس دپارتمان مالی و محمد بابازاده درویش به عنوان رئیس اسبق دپارتمان حقوقی به دلیل نقض مقررات اخلاقی فوتبال متخلف شناخته شده و به موجب دادنامه مورخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱:

الف) شهاب الدین عزیزی خادم به محرومیت از دو سال هر نوع فعالیت در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی

ب) علی سلیمانی صرمی به محرومیت از یک سال هر نوع فعالیت در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی

ج) حسن کامرانی فر به پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال جزای نقدی

د) وحید فدایی به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی

و) محمد بابازاده به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی

(محرومیت مطابق ماده ۳۸ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال شامل هر گونه فعالیت اعم از داور، بازیکن، مربی، پزشک، فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه فوتبال، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هر گونه انتخابات فوتبالی، واسطه گر و کارگزاری رسمی مسابقات می‌باشد) محکوم گردیده اند، لذا مستدعی است، مراتب به متشاکیان ابلاغ و تفهیم شود؛

۱-مستند به بند ۱ ماده ۶۳ آیین نامه اخلاق و بند ۴ ماده ۱۰۳ آیین نامه انضباطی محرومیت مندرج در رای فوق بلافاصله به محض صدور اجرا و ارائه درخواست تجدیدنظرخواهی مانع اجرای حکم یا توقف اجرای آن نخواهد بود.

۲-در صورت داشتن درخواست تجدیدنظرخواهی با رعایت تشریفات قانونی مندرج در ماده ۶۳ آیین نامه اخلاق ظرف مدت یک هفته لایحه اعتراضیه منضم به رسید پرداخت هزینه دادرسی در وجه فدراسیون فوتبال را به کمیته اخلاق ارسال کنند.


عزیزی خادم با حکم کمیته اخلاق ۲ سال محروم شد

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۸
آیا محکومیت متناسب با جرم هست؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۰۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶
حالا جرم چی بوده؟
چیز عجیبی نبود .رییس سابق فدراسیون و هییت مدیره استقلال که تمام توانش رو فقط برای علایقش به کار بست
یه نیروی سیاهی داره این جریان رو‌جلو‌میبره
اتفاقا ریس خوبی بود
کمیته اخلاق کی هست؟
این آقا پول فدراسیون مملکت را داده به تیم دولتی پرسپولیس! به چه مجوزی؟!این کار یعنی دزدی، چرا مادام العمر محروم نشد؟!
این همه پاداش های میلیاردی گرفتند حالا فقط این جریمه کوچیک؟
آیا نباید اون پاداش ها استرداد بشن؟
اقاي خادم أش رو باجاش خورد بعد ١٠٠ميليون جريمه خودتون مسخره كنيد
قطعا متناسب با جرم نیست
این اولین و آخرین حکم غیر عادلانه ای نیست که تا حال دیده ایم و خواهیم دید
بخصوص که این رای بدوی و اقایان می‌توانند درخواست تجدید نظر بدهند و همین روزهاست که سر وکلهذهمی در فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش شاید هم مجلس شورای اسلامی دیده شود
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم
آخرین اخبار