بازدید 67830
۲

«افزایش حقوق» جدی ترین مطالبه بازنشستگان

در هفته گذشته «افزایش حقوق» با ۳۸.۷درصد جدی‌ترین مطالبه بازنشستگان کشوری و ذینفعان صندوق از دولت بوده است.
کد خبر: ۱۱۱۸۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱ 15 May 2022

به گزارش تابناک به نقل از فارس، نتایج طرح رضایت سنجی هفتگی از بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری، منتهی به هفته سوم اردیبهشت ماه نشان می‌دهد که خدمات «وام ضروری» با۸۷درصد، «گروه انتخاب» با ۸۶درصد و «صدور گواهی کسر از حقوق» و «وام ازدواج فرزندان» با ۸۳درصد بیشترین سطح رضایتمندی را به خود اختصاص داده‌اند؛ همچنین «جبران هزینه های خسارت درمانی» با ۶۹ درصد کمترین میزان رضایت را در هفته گذشته به خود اختصاص داده که با این وجود حاکی از بهبود نسبی رضایت بازنشستگان نسبت به عدد ۴۰درصد در هفته پیش از آن دارد.

همچنین بر اساس آمار تجمیعی حاصل از مشارکت تلفنی بیش از ۵هزار و ۲۸۶ نفر در دوره زمانی “دیماه سال گذشته تا پایان هفته سوم اردیبهشت ماه”، بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری بیشترین میزان رضایت را از خدمت «صدور گواهی کسر از حقوق» (۸۵درصد)، «خدمات سفر» و «وام ضروری» (۷۹درصد) اعلام کرده و کمترین میزان رضایت آن‌ها نیز از خدمت «وام پایان نامه فرزندان بازنشستگان یا حمپاد» (۴۰درصد) بوده است.

برهمین اساس و با دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، از آنجایی که رضایتمندی بازنشستگان عزیز در خصوص طرح حمپاد حدود ۴۰درصد بوده بزودی با هماهنگی با بانک عامل، نتایج تغییرات این طرح اطلاع رسانی شده و فراخوان ثبت‌نام جدید منتشر می‌شود.

نتایج تجمیعی این طرح از ابتدا تاکنون، حاکی از آن است که «استمرار سالانه متناسب‌سازی معادل ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان با شاغلان هم رتبه» با ۴۰ درصد، «افزایش میزان حقوق» با ۲۷.۴ درصد، «افزایش سطح پوشش تعهدات در حوزه درمان» و «همسان سازی حقوق» با ۷.۶درصد، «پرداخت به موقع حقوق» با ۵.۹درصد، «استخدام فرزندان بازنشستگان» با ۴.۱درصد، «ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان دستگاه های اجرایی به بازنشستگان همانند شاغلان» و «رسیدگی به مسکن بازنشستگان» با ۲.۴درصد، «اعطای کمک های رفاهی دستگاه های اجرایی به بازنشستگان همانند شاغلان» با ۱.۱درصد و «پرداخت وام» با کمتر از یک درصد به عنوان مطالبات بازنشستگان و ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری از دولت سیزدهم عنوان شده است.

همچنین در هفته گذشته «افزایش حقوق» با ۳۸.۷درصد جدی‌ترین مطالبه بازنشستگان کشوری و ذینفعان این صندوق از دولت بوده است.

درصد رضایت کلی بازنشستگان از خدمات صندوق بازنشستگی کشوری در «هفته سوم اردیبهشت ماه» سال جاری ۷۷.۹۴ درصد است که در مقایسه با هفته پیش از آن (۶۷.۸۲درصد) بیش‌از ۱۰درصد افزایش یافته است. درصد تجمیعی رضایت بازنشستگان نیز در بازه پنج ماهه ۶۷.۲۲درصد است.

گفتنی است نظرسنجی تلفنی از بازنشستگان کشوری با هدف اطلاع از مطالبات آنان از دولت و صندوق و همچنین میزان رضایتمندی آنان از طرح‌ها و خدمات صندوق بازنشستگی کشوری توسط دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی این صندوق در قالب نمونه‌گیری تصادفی و به صورت هفتگی انجام می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷۳
انتشار یافته: ۲
پس کی احکام افزایش حقوق 401 زده می شود هنوز از حکم خبری نیست بازنشستگان کشوری
38درصد هم کمه واقعا ... بک فقره خرید کوچک مایحتاج اولیه اولیه اولیه سوپر مارکتی بالای 300 400 تومن در میاد (کارمندی نه لردی) ... طفلک اونایی که مستاجر هم هستند . واقعا دولت باید فکری کنه اساسی
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی